REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Drewniane bramy przeciwpożarowe – ekologia i innowacyjność

 Drewniane bramy spełniają wszystkie wymagane normy i są stosunkowo niedrogie.
Drewniane bramy spełniają wszystkie wymagane normy i są stosunkowo niedrogie.
Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Drewniane bramy przeciwpożarowe to innowacyjny produkt jednego z producentów bram przemysłowych. Drewniane bramy spełniają wszystkie wymagane normy i są stosunkowo niedrogie.

– Wybierając nazwę dla nowego produktu, inspirowaliśmy się nazewnictwem samolotu z okresu II Wojny Światowej. De Havilland Mosquito, podobnie jak nasze bramy, był wykonany z drewna, a przy tym niesamowicie szybki, zwrotny, odporny na ostrzał.  Nie bez przyczyny nazywano go drewnianym cudem – komentuje Prezes Spółki NGR Technologie Damian Wartecki.

REKLAMA

Pomysł na drewnianą konstrukcję jest wynikiem długich poszukiwań materiałów konstrukcyjnych, które mogłyby zastąpić powszechnie wykorzystywaną stal. Obecne ceny tego surowca, a także skomplikowany sposób obróbki, dyskwalifikują go jako odpowiedni komponent do produkcji innowacyjnych i atrakcyjnych cenowo bram.  Z kolei drewno, dzięki zdecydowanie łatwiejszym metodom kształtowania, pozwala na wykonanie niewielkim kosztem praktycznie dowolnego elementu konstrukcyjnego.

Zobacz także: Jaką bramę garażową wybrać?

REKLAMA

Do produkcji bram MOSQUITO wykorzystuje się dobrej jakości drewno o odpowiednich parametrach wilgotności, elastyczności i wytrzymałości. Podlega impregnacji specjalnymi środkami zapewniającymi ochronę przed wysoką temperaturą i płomieniami. Tak przygotowany element w wysokiej temperaturze nagrzewa się zaskakująco wolno, a co najważniejsze spala się wyłącznie na powierzchni, pozostawiając rdzeń nienaruszonym.

– Ponadto blacha stalowa, z której są wykonane standardowe bramy przesuwne, pod wpływem wysokiej temperatury poddaje się deformacji. Może to w skrajnych przypadkach, podczas gwałtownego rozprzestrzeniania się pożaru i szybkiego wzrostu temperatury, prowadzić do rozszczelnienia się bramy. Dzięki zastosowaniu drewna taka obawa nie występuje mówi Tomasz Wypchlak, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju NGR Technologie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Montaż bramy automatycznej


REKLAMA

Cały projekt z założenia miał być ekologiczny nie tylko z perspektywy samego produktu, ale także jego produkcji. Wszystkie komponenty bramy podlegają w 100% recyklingowi. Przeprowadzone próby ogniowe w laboratorium Instytutu Techniki Budowlanej nie wykazały emisji żadnych substancji toksycznych. Sama technologia produkcji bram serii MOSQUITO jest bezodpadowa, a zracjonalizowane procesy produkcyjne pozwalają zminimalizować zużycie energii elektrycznej.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej linii technologicznej firma NGR Technologie nie przewiduje ograniczeń produkcyjnych. Moce przerobowe pozwalają na wykonanie kilku tysięcy bram rocznie, bez konieczności reorganizacji systemu produkcyjnego. Badania rynku i wywiad przeprowadzony przez niezależne instytuty badawcze pozwalają ocenić, że bramy MOSQUITO mogą przejąć 80% krajowego rynku przesuwnych bram przeciwpożarowych  w klasie EI 30, EI 60 (odporność i szczelność ogniowa przez 30 i 60 minut).

Zobacz także: Solidna i profesjonalna brama

W celu wykorzystania tego potencjału zdecydowano się na nietypowy w branży system dystrybucji. Firma NGR Technologie zrezygnowała z samodzielnego montowania bram na rzecz tworzenia sieci dealerskiej. Każdy z partnerów musi przejść szkolenie zakończone autoryzacją i prowadzić zakup bram poprzez internetowy system zamówień. Mając na uwadze procedury, producent zastrzega sobie prawo do kontroli jakości montażu oraz jakości świadczenia usług na rzecz klientów.

– Trzeba koniecznie podkreślić jeszcze jedną cechę bram serii MOSQUITO. Poszycie blatów z płyt mineralnych umożliwia wykończenie ich powierzchni zgodne z malowaniem ściany. Istnieje również możliwość zastosowania nietypowych wykończeń, np. ozdobnego kamienia i różnego rodzaju laminatów, co na pewno będzie ogromną zaletą dla architektów i jednocześnie inspiracją dla nowych, nietypowych  projektów. Po raz pierwszy bramy przeciwpożarowe mogą być wykorzystane do czegoś więcej niż tylko ochrony. Na co dzień mogą stanowić np. powierzchnię reklamową – podsumowuje Damian Wartecki.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od 2025 r. obowiązek selektywnej zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Jak dostosować się do nowych przepisów?

W Polsce od 1 stycznia 2025 r. wejdą w życie przepisy stanowiące obowiązek selektywnej zbiórki i odbioru odpadów budowlanych oraz rozbiórkowych, z rozróżnieniem na takie materiały jak drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips oraz odpady mineralne. Jakie wyzwania pojawiają się w kontekście tego obowiązku dla firm budowlanych?

Jak zmieniały się ceny ciepłej i zimnej wody przez lata?

Wzrost opłat za wodę to ostatnio dość głośny temat. Sprawdzamy zatem, jak ceny ciepłej oraz zimnej wody zmieniały się przez ostatnie 15 lat - 20 lat. 

Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

REKLAMA

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

REKLAMA

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

REKLAMA