REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Drewniane bramy przeciwpożarowe – ekologia i innowacyjność

Subskrybuj nas na Youtube
 Drewniane bramy spełniają wszystkie wymagane normy i są stosunkowo niedrogie.
Drewniane bramy spełniają wszystkie wymagane normy i są stosunkowo niedrogie.
Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Drewniane bramy przeciwpożarowe to innowacyjny produkt jednego z producentów bram przemysłowych. Drewniane bramy spełniają wszystkie wymagane normy i są stosunkowo niedrogie.

– Wybierając nazwę dla nowego produktu, inspirowaliśmy się nazewnictwem samolotu z okresu II Wojny Światowej. De Havilland Mosquito, podobnie jak nasze bramy, był wykonany z drewna, a przy tym niesamowicie szybki, zwrotny, odporny na ostrzał.  Nie bez przyczyny nazywano go drewnianym cudem – komentuje Prezes Spółki NGR Technologie Damian Wartecki.

REKLAMA

Pomysł na drewnianą konstrukcję jest wynikiem długich poszukiwań materiałów konstrukcyjnych, które mogłyby zastąpić powszechnie wykorzystywaną stal. Obecne ceny tego surowca, a także skomplikowany sposób obróbki, dyskwalifikują go jako odpowiedni komponent do produkcji innowacyjnych i atrakcyjnych cenowo bram.  Z kolei drewno, dzięki zdecydowanie łatwiejszym metodom kształtowania, pozwala na wykonanie niewielkim kosztem praktycznie dowolnego elementu konstrukcyjnego.

Zobacz także: Jaką bramę garażową wybrać?

REKLAMA

Do produkcji bram MOSQUITO wykorzystuje się dobrej jakości drewno o odpowiednich parametrach wilgotności, elastyczności i wytrzymałości. Podlega impregnacji specjalnymi środkami zapewniającymi ochronę przed wysoką temperaturą i płomieniami. Tak przygotowany element w wysokiej temperaturze nagrzewa się zaskakująco wolno, a co najważniejsze spala się wyłącznie na powierzchni, pozostawiając rdzeń nienaruszonym.

– Ponadto blacha stalowa, z której są wykonane standardowe bramy przesuwne, pod wpływem wysokiej temperatury poddaje się deformacji. Może to w skrajnych przypadkach, podczas gwałtownego rozprzestrzeniania się pożaru i szybkiego wzrostu temperatury, prowadzić do rozszczelnienia się bramy. Dzięki zastosowaniu drewna taka obawa nie występuje mówi Tomasz Wypchlak, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju NGR Technologie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Montaż bramy automatycznej


REKLAMA

Cały projekt z założenia miał być ekologiczny nie tylko z perspektywy samego produktu, ale także jego produkcji. Wszystkie komponenty bramy podlegają w 100% recyklingowi. Przeprowadzone próby ogniowe w laboratorium Instytutu Techniki Budowlanej nie wykazały emisji żadnych substancji toksycznych. Sama technologia produkcji bram serii MOSQUITO jest bezodpadowa, a zracjonalizowane procesy produkcyjne pozwalają zminimalizować zużycie energii elektrycznej.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej linii technologicznej firma NGR Technologie nie przewiduje ograniczeń produkcyjnych. Moce przerobowe pozwalają na wykonanie kilku tysięcy bram rocznie, bez konieczności reorganizacji systemu produkcyjnego. Badania rynku i wywiad przeprowadzony przez niezależne instytuty badawcze pozwalają ocenić, że bramy MOSQUITO mogą przejąć 80% krajowego rynku przesuwnych bram przeciwpożarowych  w klasie EI 30, EI 60 (odporność i szczelność ogniowa przez 30 i 60 minut).

Zobacz także: Solidna i profesjonalna brama

W celu wykorzystania tego potencjału zdecydowano się na nietypowy w branży system dystrybucji. Firma NGR Technologie zrezygnowała z samodzielnego montowania bram na rzecz tworzenia sieci dealerskiej. Każdy z partnerów musi przejść szkolenie zakończone autoryzacją i prowadzić zakup bram poprzez internetowy system zamówień. Mając na uwadze procedury, producent zastrzega sobie prawo do kontroli jakości montażu oraz jakości świadczenia usług na rzecz klientów.

– Trzeba koniecznie podkreślić jeszcze jedną cechę bram serii MOSQUITO. Poszycie blatów z płyt mineralnych umożliwia wykończenie ich powierzchni zgodne z malowaniem ściany. Istnieje również możliwość zastosowania nietypowych wykończeń, np. ozdobnego kamienia i różnego rodzaju laminatów, co na pewno będzie ogromną zaletą dla architektów i jednocześnie inspiracją dla nowych, nietypowych  projektów. Po raz pierwszy bramy przeciwpożarowe mogą być wykorzystane do czegoś więcej niż tylko ochrony. Na co dzień mogą stanowić np. powierzchnię reklamową – podsumowuje Damian Wartecki.

Źródło: materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA