Jak w prosty sposób ozdobić dach?
REKLAMA
REKLAMA
Kolorowe, wzorzyste dachy coraz częściej pojawiają się na polskich domach. Dach może być i funkcjonalny i ciekawy. Ponadto, montaż ozdób dachowych jest prosty i nie narusza konstrukcji dachu.
Ozdoby dachowe choć często są niewielkie, dają ciekawe efekty. Przeważnie niewidoczne z daleka, cieszą oko przy bliższym kontakcie.
REKLAMA
Rozmiar ma znaczenie
Wielkości ozdób dachowych są bardzo różne. Najmniejsze mają po kilka centymetrów, największe po kilka metrów. Najmniejsze ozdoby dachowe takie jak np. wodo rzygacze mają raptem 12 cm długości. Najdłuższe, szpice osiągają nawet 2 metry długości. Każdy ze wzorów można nabyć w różnych rozmiarach, tak aby bez większego problemu dopasować je do własnego dachu. Wszystkie ozdoby można wykonać też na zamówienie, tak aby wpasowały się w kompozycję naszego domu.
Rodzaje ozdób dachowych
Coraz większe zainteresowanie ze strony kupujących, wymusza na producentach wymyślanie coraz to nowszych ozdób. W ich ofertach można znaleźć: chorągiewki, kominiarzy, ptaki, szpice, wimple czy wodo rzygacze.
Zobacz także: Jak zbudować trwały i estetyczny dach?
Materiały, z których wykonywane są ozdoby dachowe w dużej mierze przekładają się na ich jakość. Najlepsze są te z cynkowego i miedzianego materiału, gdyż gwarantuje on ich trwałość.
Najbardziej wymagające osoby mogą zdecydować się na wyroby ręczne. Rękodzieła artystyczne są co prawda, sporo droższe, ale wynagradzają to swoim bardzo kunsztownym charakterem i niezwykle precyzyjnym wykończeniem. Jest to na pewno dobry wybór, dla wszystkich, którzy cenią sobie dbałość o szczegóły.
Zobacz także: Jak naprawić rynny?
REKLAMA
REKLAMA