REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak ułożyć siding?

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Po ociepleniu budynku trzeb zrobić nową elewację. Najlepiej użyć do tego oblicówki winylowej zwanej sidingiem. Możesz wybrać panele lub listwy. Krok po kroku wyjaśniam jak kłaść poszczególne elementy sidingu.

Jeśli ocieplasz cały budynek potrzebne ci będą takie elementy: panele, podbitka, listwa startowa, narożnik wewnętrzny, narożnik zewnętrzny, listwa przyokienna, łącznik, listwa okapowa, listwa końcowa

REKLAMA

Między sidingiem, a wiatroizolacją (była o tym mowa w poradzie jak ocieplać dom wełna mineralną) powinna zostać niewielka szczelina wentylacyjna. Dlatego należy na zamontowane łaty stelażu montujemy dodatkowe 2,5- centymetrowe łaty stelażu pod siding.

REKLAMA

Zacznijmy od dołu budynku. Należy tu zamocować panele. Panele zahacz o siebie. Ich górna cześć, w której znajdują się podłużne otwory, przybij do rusztu gwoździami nierdzewnymi typu papiak, jednak przybijaj ich do końca – zostaw 1 mm luzu. Jeśli mocujesz siding do rusztu z PCV należy użyć blachowkrętów lub wkrętów do tworzywa z podkładkami.

Trzeba wyznaczyć teraz linie początkową. W tym celu w narożnik w dolnej części ściany wbij gwóźdź, przywiąż do niego sznurek traserski, przeciągnij na drugi koniec ściany, sprawdź jego położenie poziomicą wężową i ewentualnie skoryguj a na koniec. Na koniec przywiąż go do gwoździa wbitego w drugim narożniku. Uderz w sznurek młotkiem, a na murze odciśnie się linia.

Montowanie paneli rozpoczyna się przybiciem listwy startowej wzdłuż wytyczonej linii. Weź listwę i przymocuj ją najpierw na środku potem resztę. Między listwami zrób 1-milimetrowy odstęp. Następnie zamontuj narożniki. Z tym na ogólnie ma większego problemu, lecz trzeba pilnować pion.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Następnie trzeba obudować ościeżyny drzwi i okien. Potrzebne do tego są listwy przyokienne. Montaż zacznij od profili pionowych, a skończ na poziomych.

REKLAMA

Teraz zamocuj panele. Zacznij od listwy startowej u dołu. Mocuje się je od środka ku brzegom. Panel przymocuj do wszystkich łat, które się pod nim znajdują. Na ścianie panele łączy się w sposób kaskadowy. Można także rozmieścić je tak, aby ich połączeniu utworzyły na całej ścianie jedna pionową linie. Miejsce zamaskuj profilem H. Panele możesz montować pionowo, jednak należy wtedy pamiętać, że łaty rusztu muszą być wtedy zamontowane poziomo!

Montaż paneli przy dachu. Montuje się panele do listwy końcowej. Na ścianie szczytowej panele montuje się po przycięciu Za pomocą kawałka panelu łatwo można wyznaczyć linię przycięcia paneli przy skosach dachu. Podbitki zamontuj pod spadem dachu.

Na koniec umyj siding szmatka zwilżoną woda z płynem do naczyń lub płynem do okien. W zasadzie panele nie wymagają większej pielęgnacji. Na koniec możesz przetrzeć je szmatką z płynem antystatycznym.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA