REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy już wszystko wiesz o markizach?

Eksperci Budujesz - Kupujesz

REKLAMA

Nowoczesna markiza jest składana, wyposażona w silnik i sterowana pilotem. Złożona jest praktycznie niewidoczna i zajmuje bardzo mało miejsca. Ponadto płaska kaseta, w której jest „schowana” markiza, jest najczęściej wyposażona w oświetlenie.

Markiza odpowiednio ustawiona może sama reagować na pogodę - na siłę wiatru czy deszczu, może również regulować natężenie światła przystosowując się do Twoich potrzeb. Po odpowiednim zaprogramowaniu, markiza może działać nawet wtedy, gdy nie ma Was w domu.

REKLAMA

Markiza i ogrzewanie

W niektórych markizach jest możliwość zamontowania ogrzewania. Magazynowane jest w nich światło słoneczne, które jest wypuszczane do otoczenia w przypadku zetknięcia materiału markizy z ciałem ludzkim. Grzejniki montuje się pod kasetą i można je dowolnie ustawiać w zależności od potrzeb. Można więc spokojnie powiedzieć, że coś, co wydaje się tak proste w konstrukcji, jest już sprzętem o bardzo nowoczesnej technologii.

Na jakie zagrożenia jest narażona markiza?

Przede wszystkim na wiatr oraz na zdarcie materiału podczas zwijania i rozwijania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Odporność na wiatr zapewnia odpowiednie umocowanie urządzenia, czyli zintegrowanie go z całą konstrukcją budynku. Dobrze jest również zamontować odpowiednie podpory ścienne, które dodatkowo wzmocnią zabezpieczenia.

Podpory mocowane są do ściany, ale mogą być też doczepiane do stropu, a nawet dachu.

Polecamy: Malowanie wnętrz

Materiał można zabezpieczyć za pomocą profili naprężających i usztywniających. Nie dość, że będzie się dużo łatwiej rozwijał, to dodatkowo nie trzeba się martwić o to, że ulegnie zniszczeniu czy ścieraniu podczas zwijania i rozwijania.

Estetyka

Technika techniką, ale należy pamiętać o tym, że markiza oprócz swoich funkcji praktycznych pełni również funkcje estetyczne. Musi się odpowiednio komponować z elewacją domu, z tarasem, z drzwiami balkonowymi itp. Ale tu już decyzja uzależniona jest od Waszego dobrego smaku i własnych pomysłów na to, jak odpowiednio dobrać markizę do warunków zewnętrznych domu, tak żeby urządzenie wyglądało jak jego integralna część.

Czytaj także: Dylemat wyboru okien

Zobacz stronę eksperta Portal Budowlany www.budujesz-kupujesz.pl

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kto teraz może liczyć na pomoc w spłacie rat kredytu hipotecznego. Wakacje kredytowe w 2025 roku

Wakacje kredytowe, które w minionych latach pozwalały na zawieszenie spłaty rat kreddytu hipotecznego w 2025 roku już nie są dostępne. Przynajmniej w takiej powszechnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby mające kłopot z terminową spłatą kredytów mieszkaniowych są całkowicie bez wsparcia

Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

REKLAMA

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

REKLAMA

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA