REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wylewka anhydrytowa

Iwona Szadkowska
Wylewkę anhydrytową, bardzo łatwo i szybko wykonać przy niewielkich nakładach robocizny
Wylewkę anhydrytową, bardzo łatwo i szybko wykonać przy niewielkich nakładach robocizny

REKLAMA

REKLAMA

Wylewka anhydrytowa to posadzka samopoziomująca, przez którą idealnie przenika ciepło. Dzięki wylewce anhydrytowej uzyskamy gładką i równą powierzchnię i zaoszczędzimy na kleju do terakoty. Jakie są inne zalety wylewki anhydrytowej? Jak należy przygotować podłoże pod wylewkę anhydrytową?

Cechy wylewki anhydrytowej

Wysoki współczynnik przenikania ciepła (1,66–187 W/mk), co ma ogromne znaczenie przy ogrzewaniu podłogowym.

REKLAMA

Płynna konsystencja – bez pęcherzy powietrza sprawia, że ciepło swobodnie przenika.

Krótki czas nagrzewania pomieszczenia – skutkuje to oszczędnością energii.

Możliwość stosowania na stropach drewnianych – mniejszy ciężar wylewki.

Równe i gładkie powierzchnie – dzięki właściwościom samopoziomującym, to dodatkowo mniejsza ilość kleju do układania terakoty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Tajemnica wylewki anhydrytowej

REKLAMA

Spoiwem, który nadaje wylewce anhydrytowej niesamowitych własności, jest odwodniony siarczan wapnia (anhydryt). Dzięki płynnej konsystencji i właściwościom samopoziomującym, powierzchnia z wylewki anhydrytowej nie wymaga szlifowania, jest równa i gładka, co zmniejsza koszty prac wykończeniowych. Wylewkę anhydrytową, bardzo łatwo i szybko wykonać przy niewielkich nakładach robocizny. Co więcej, wylewka anhydrytowa szybko wysycha i jest bardzo wytrzymały, gdyż nakładany jest w niewielkiej ilości. Do podłogi ocieplonej styropianem wystarczy 35 mm wylewki.

Przy zastosowaniu wylewki anhydrytowej, do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym, już po tygodniu można uruchomić ogrzewanie. Czas schnięcia uzależniony jest od ilości i grubości wylewki i wynosi 3–4 tygodnie. Wietrzenie przyspiesza schnięcie i nie powoduje pękania.

Wylewki anhydrytowe nie wymagają zbrojenia, zmniejszają ryzyko powstawania pęknięć, zarysowań i odkształceń.

Zobacz także: Jakie mamy rodzaje wylewek?

Wykonanie wylewki anhydrytowej

Wykonanie wylewki anhydrytowej jest dość łatwe, lecz należy przestrzegać zaleceń związanych z technologią wykonania. Przede wszystkim, podłoże musi być stabilne i nośne. W celu przygotowania wylewki, która ma postać suchej mieszanki, należy ją rozrobić z wodą (proporcje podaje producent). Zazwyczaj jest to około 6,5–7 litrów wody na 40 kg zaprawy. Następnie dokładnie wymieszać mieszadłem wolnoobrotowym lub ręcznie, aż do uzyskania jednolitej masy. Jeżeli pokrycia wymaga większa powierzchnia, lepiej zamówić wylewkę gotową, w silosach.

Wylewka anhydrytowa, może mieć zastosowanie wyrównujące, gdy chcemy wykorzystać ją na starym podkładzie. Wówczas, podłoże trzeba dokładnie oczyścić, odkurzyć i zgruntować.

Najczęstsze błędy w zastosowaniu wylewki anhydrytowej, to:

- Nieprawidłowo przygotowane podłoże.

- Niewłaściwa konsystencja zaprawy.

Zobacz także: Jak wyciszyć podłogę?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkanie lub dom. Czy dla kupujących najważniejsza w ofercie jest cena, odpowiedzi są wielkim zaskoczeniem

Wcale nie cena odgrywa kluczową rolę dla kupujących mieszkanie lub dom od dewelopera. Wyniki badania opinii są zaskakujące. Na dodatek inną najważniejszą przy decyzji zakupowej cechą jest ta przy zakupie mieszkania o tej przy nabywaniu na własność domu.

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów?

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów? Jakie mają plany na kolejny rok? Gdzie będzie można kupić mieszkania?

Większy ruch na rynku nieruchomości. Polacy nie chcą już czekać na rządowe dopłaty?

Jak wyglądał trzeci kwartał na rynku mieszkaniowym? Czy Polacy wstrzymywali decyzję o zakupie mieszkania ze wglądu na oczekiwanie na program rządowy, stopy procentowe albo wakacje? 

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

REKLAMA

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

REKLAMA

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

REKLAMA