REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

5 sposobów na stworzenie przytulnego wnętrza jesienią i zimą. Nie musisz wydawać fortuny!

Kinga Olszacka
Z Infor.pl związana od grudnia 2022 r.
5 sposobów na stworzenie przytulnego wnętrza jesienią i zimą. Nie musisz wydawać fortuny!
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Jesienią i zimą więcej czasu spędzamy we wnętrzach, warto zadbać o to, aby czuć się w ich dobrze i aby były przytulne. Jak to zrobić małym kosztem?

Podobno nie ma złej pogody na spacer, są tylko złe ubrania i oczywiście zawsze będziemy namawiać na choćby krótki, ale codzienny spacer bez względu na aurę - dla zdrowia. Ale nie da się ukryć, że jesienią i zimą jednak częściej spędzamy wolny czas w pomieszczeniach niż na powietrzu. A przed nami perspektywa jeszcze kilku miesięcy pogody z temperaturą raczej 2+ niż 20+. Co zatem zrobić, aby dobrze czuć się w miejscu, w którym spędzamy długie popołudnia i wieczory, a czasem nawet całe dnie (w przypadku pracy zdalnej)? Podpowiadamy! 

REKLAMA

Oświetlenie 

REKLAMA

Dobrze dobrane oświetlenie robi nastrój i nadaje wnętrzu przytulności. Dobrze, gdy światło ma neutralny lub ciepły odcień. Aby znaleźć odpowiednią żarówkę, musimy patrzeć na wartość kelwinów. Żarówka o barwie żółtawej i ciepłej będzie w przedziale 2700 – 3200 [K]. Im wyższa wartość, tym światło chłodniejsze i bielsze. Najlepiej, gdy zapalamy kilka punktowych lamp w różnych miejscach w pomieszczeniu zamiast pełnego sufitowego oświetlenia. Górne światło może padać niekorzystnie i powodować, że wyglądamy na zmęczonych. Dwie, trzy lampy w różnych miejscach pokoju stworzą zupełnie inne wrażenie. 

W stworzeniu przytulności pomagają bardzo również lampki w rodzaju światełek choinkowych, jeśli są na baterie to można je umiejscowić właściwie wszędzie przy pomocy taśmy. Ciekawym pomysłem jest włożenie takich światełek do szklanego naczynia, np. słoika czy dużej butelki. Nie można także zapomnieć o świecach, które nie tylko oświetlają, ale dają delikatne ciepło, a nawet zapach. 

Koce i poduszki

Rola tekstyliów w tworzeniu przytulnego wnętrza jest nie do przecenienia. Nic tak nie zachęca do odpoczywania jak wygodna kanapa czy fotel, gruby koc i poduszki, dużo poduszek. Nie trzeba kupować specjalnych dekoracyjnych poduch, zwykłe jaśki i pokrowce w ciepłych, jesiennych kolorach już odmienią wnętrze. Wiele oryginalnych powłoczek spokojnie można wyszperać z drugiej ręki. W second handach czy na platformach z rzeczami używanymi można wręcz przebierać do woli wśród koców rożnego rodzaju. Najlepiej wybierać wełniane, te ogrzeją najlepiej. 

Zapachy

Jakie zapachy kojarzą się z jesienią i zimą? Zapachy korzenne i aromat świeżo upieczonego ciasta są na pewno wysoko na liście. Domowe wypieki mają co najmniej trzy zalety: włączony piekarnik daje ciepło, zapach roznosi się po całym domu a zwieńczeniem tego jest kawałek czegoś słodkiego do kawy. Jak wprowadzić aromat do domu, nie piekąc ciasta? Na przykład przy pomocy świec zapachowych albo olejków do podgrzewaczy, zapachów do wyboru jest mnóstwo. Jesienią i zimą dobrze będzie pasować woń wanilii, karmelu, cynamonu, drzewa sandałowego czy podobnych. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dekoracje

Jeszcze nie ze wszystkich drzew spadły liście, jeszcze można zrobić z nich bukiet do wazonu. Jesienią doskonale sprawdzają się dekoracje wprost z natury: kompozycja z szyszek, dynie ozdobne na parapecie, orzechy w szklance ze świecą, suszone plastry pomarańczy - w internecie jest ogrom pomysłów na to, jak ozdobić wnętrze jesienią. A zimą? Świetnie sprawdzi się sztuczny śnieg na szybie, śnieżynki wycięte z papieru, świeże gałązki iglaków, pomarańcze nabite goździkami. Niedrogo, a jak efektowanie.

Rośliny

W naszych propozycjach nie mogło zabraknąć roślin. Nie tylko naturalnie filtrują pomieszczenie, ale sprawiają, że wygląda ono bardziej przytulnie i lepiej się w nim czujemy. Patrzenie na zieleń działa kojąco, ale oprócz tradycyjnych zielonych roślin doniczkowych jest jeszcze dużo innych opcji. Jesienią i zimą warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju suszki (np. żółte, czerwone, pomarańczowe) czy trawy. To dekoracja która jest niedroga, naturalna, ekologiczna i łatwo ją można zmienić.

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

REKLAMA

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

REKLAMA

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

REKLAMA