REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

5 sposobów na stworzenie przytulnego wnętrza jesienią i zimą. Nie musisz wydawać fortuny!

Kinga Olszacka
Z Infor.pl związana od grudnia 2022 r.
5 sposobów na stworzenie przytulnego wnętrza jesienią i zimą. Nie musisz wydawać fortuny!
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Jesienią i zimą więcej czasu spędzamy we wnętrzach, warto zadbać o to, aby czuć się w ich dobrze i aby były przytulne. Jak to zrobić małym kosztem?

Podobno nie ma złej pogody na spacer, są tylko złe ubrania i oczywiście zawsze będziemy namawiać na choćby krótki, ale codzienny spacer bez względu na aurę - dla zdrowia. Ale nie da się ukryć, że jesienią i zimą jednak częściej spędzamy wolny czas w pomieszczeniach niż na powietrzu. A przed nami perspektywa jeszcze kilku miesięcy pogody z temperaturą raczej 2+ niż 20+. Co zatem zrobić, aby dobrze czuć się w miejscu, w którym spędzamy długie popołudnia i wieczory, a czasem nawet całe dnie (w przypadku pracy zdalnej)? Podpowiadamy! 

REKLAMA

Oświetlenie 

REKLAMA

Dobrze dobrane oświetlenie robi nastrój i nadaje wnętrzu przytulności. Dobrze, gdy światło ma neutralny lub ciepły odcień. Aby znaleźć odpowiednią żarówkę, musimy patrzeć na wartość kelwinów. Żarówka o barwie żółtawej i ciepłej będzie w przedziale 2700 – 3200 [K]. Im wyższa wartość, tym światło chłodniejsze i bielsze. Najlepiej, gdy zapalamy kilka punktowych lamp w różnych miejscach w pomieszczeniu zamiast pełnego sufitowego oświetlenia. Górne światło może padać niekorzystnie i powodować, że wyglądamy na zmęczonych. Dwie, trzy lampy w różnych miejscach pokoju stworzą zupełnie inne wrażenie. 

W stworzeniu przytulności pomagają bardzo również lampki w rodzaju światełek choinkowych, jeśli są na baterie to można je umiejscowić właściwie wszędzie przy pomocy taśmy. Ciekawym pomysłem jest włożenie takich światełek do szklanego naczynia, np. słoika czy dużej butelki. Nie można także zapomnieć o świecach, które nie tylko oświetlają, ale dają delikatne ciepło, a nawet zapach. 

Koce i poduszki

Rola tekstyliów w tworzeniu przytulnego wnętrza jest nie do przecenienia. Nic tak nie zachęca do odpoczywania jak wygodna kanapa czy fotel, gruby koc i poduszki, dużo poduszek. Nie trzeba kupować specjalnych dekoracyjnych poduch, zwykłe jaśki i pokrowce w ciepłych, jesiennych kolorach już odmienią wnętrze. Wiele oryginalnych powłoczek spokojnie można wyszperać z drugiej ręki. W second handach czy na platformach z rzeczami używanymi można wręcz przebierać do woli wśród koców rożnego rodzaju. Najlepiej wybierać wełniane, te ogrzeją najlepiej. 

Zapachy

Jakie zapachy kojarzą się z jesienią i zimą? Zapachy korzenne i aromat świeżo upieczonego ciasta są na pewno wysoko na liście. Domowe wypieki mają co najmniej trzy zalety: włączony piekarnik daje ciepło, zapach roznosi się po całym domu a zwieńczeniem tego jest kawałek czegoś słodkiego do kawy. Jak wprowadzić aromat do domu, nie piekąc ciasta? Na przykład przy pomocy świec zapachowych albo olejków do podgrzewaczy, zapachów do wyboru jest mnóstwo. Jesienią i zimą dobrze będzie pasować woń wanilii, karmelu, cynamonu, drzewa sandałowego czy podobnych. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dekoracje

Jeszcze nie ze wszystkich drzew spadły liście, jeszcze można zrobić z nich bukiet do wazonu. Jesienią doskonale sprawdzają się dekoracje wprost z natury: kompozycja z szyszek, dynie ozdobne na parapecie, orzechy w szklance ze świecą, suszone plastry pomarańczy - w internecie jest ogrom pomysłów na to, jak ozdobić wnętrze jesienią. A zimą? Świetnie sprawdzi się sztuczny śnieg na szybie, śnieżynki wycięte z papieru, świeże gałązki iglaków, pomarańcze nabite goździkami. Niedrogo, a jak efektowanie.

Rośliny

W naszych propozycjach nie mogło zabraknąć roślin. Nie tylko naturalnie filtrują pomieszczenie, ale sprawiają, że wygląda ono bardziej przytulnie i lepiej się w nim czujemy. Patrzenie na zieleń działa kojąco, ale oprócz tradycyjnych zielonych roślin doniczkowych jest jeszcze dużo innych opcji. Jesienią i zimą warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju suszki (np. żółte, czerwone, pomarańczowe) czy trawy. To dekoracja która jest niedroga, naturalna, ekologiczna i łatwo ją można zmienić.

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

REKLAMA

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

REKLAMA

Oszczędności na nowych osiedlach. Jakie rozwiązania pomagają zaoszczędzić na energii czy wodzie?

Nowe osiedla są coraz bardziej innowacyjne, coraz częściej deweloperzy stawiają również na ekologię. A co z rozwiązaniami pozwalającymi mieszkańcom na oszczędności, np. energii albo wody? Jak duże kwoty można zaczadzić? 

Jest stanowisko MF – koniec wakacji kredytowych w 2025 r. Kto może skorzystać ze wsparcia jeszcze w 2024 r.?

Zgodnie z najnowszym stanowiskiem resortu finansów – wakacje kredytowe nie będą kontynuowane w 2025 r. Kto zatem, po raz ostatni, może skorzystać ze wsparcia w postaci zawieszenia spłaty dwóch rat kredytu hipotecznego (tzw. wakacji kredytowych) w okresie od 1 września do 31 grudnia 2024 r. oraz na jakie wsparcie mogą, w przyszłym roku, liczyć kredytobiorcy?

REKLAMA