REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

5 sposobów na stworzenie przytulnego wnętrza jesienią i zimą. Nie musisz wydawać fortuny!

Kinga Olszacka
Z Infor.pl związana od grudnia 2022 r.
5 sposobów na stworzenie przytulnego wnętrza jesienią i zimą. Nie musisz wydawać fortuny!
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Jesienią i zimą więcej czasu spędzamy we wnętrzach, warto zadbać o to, aby czuć się w ich dobrze i aby były przytulne. Jak to zrobić małym kosztem?

Podobno nie ma złej pogody na spacer, są tylko złe ubrania i oczywiście zawsze będziemy namawiać na choćby krótki, ale codzienny spacer bez względu na aurę - dla zdrowia. Ale nie da się ukryć, że jesienią i zimą jednak częściej spędzamy wolny czas w pomieszczeniach niż na powietrzu. A przed nami perspektywa jeszcze kilku miesięcy pogody z temperaturą raczej 2+ niż 20+. Co zatem zrobić, aby dobrze czuć się w miejscu, w którym spędzamy długie popołudnia i wieczory, a czasem nawet całe dnie (w przypadku pracy zdalnej)? Podpowiadamy! 

REKLAMA

Oświetlenie 

REKLAMA

Dobrze dobrane oświetlenie robi nastrój i nadaje wnętrzu przytulności. Dobrze, gdy światło ma neutralny lub ciepły odcień. Aby znaleźć odpowiednią żarówkę, musimy patrzeć na wartość kelwinów. Żarówka o barwie żółtawej i ciepłej będzie w przedziale 2700 – 3200 [K]. Im wyższa wartość, tym światło chłodniejsze i bielsze. Najlepiej, gdy zapalamy kilka punktowych lamp w różnych miejscach w pomieszczeniu zamiast pełnego sufitowego oświetlenia. Górne światło może padać niekorzystnie i powodować, że wyglądamy na zmęczonych. Dwie, trzy lampy w różnych miejscach pokoju stworzą zupełnie inne wrażenie. 

W stworzeniu przytulności pomagają bardzo również lampki w rodzaju światełek choinkowych, jeśli są na baterie to można je umiejscowić właściwie wszędzie przy pomocy taśmy. Ciekawym pomysłem jest włożenie takich światełek do szklanego naczynia, np. słoika czy dużej butelki. Nie można także zapomnieć o świecach, które nie tylko oświetlają, ale dają delikatne ciepło, a nawet zapach. 

Koce i poduszki

Rola tekstyliów w tworzeniu przytulnego wnętrza jest nie do przecenienia. Nic tak nie zachęca do odpoczywania jak wygodna kanapa czy fotel, gruby koc i poduszki, dużo poduszek. Nie trzeba kupować specjalnych dekoracyjnych poduch, zwykłe jaśki i pokrowce w ciepłych, jesiennych kolorach już odmienią wnętrze. Wiele oryginalnych powłoczek spokojnie można wyszperać z drugiej ręki. W second handach czy na platformach z rzeczami używanymi można wręcz przebierać do woli wśród koców rożnego rodzaju. Najlepiej wybierać wełniane, te ogrzeją najlepiej. 

Zapachy

Jakie zapachy kojarzą się z jesienią i zimą? Zapachy korzenne i aromat świeżo upieczonego ciasta są na pewno wysoko na liście. Domowe wypieki mają co najmniej trzy zalety: włączony piekarnik daje ciepło, zapach roznosi się po całym domu a zwieńczeniem tego jest kawałek czegoś słodkiego do kawy. Jak wprowadzić aromat do domu, nie piekąc ciasta? Na przykład przy pomocy świec zapachowych albo olejków do podgrzewaczy, zapachów do wyboru jest mnóstwo. Jesienią i zimą dobrze będzie pasować woń wanilii, karmelu, cynamonu, drzewa sandałowego czy podobnych. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dekoracje

Jeszcze nie ze wszystkich drzew spadły liście, jeszcze można zrobić z nich bukiet do wazonu. Jesienią doskonale sprawdzają się dekoracje wprost z natury: kompozycja z szyszek, dynie ozdobne na parapecie, orzechy w szklance ze świecą, suszone plastry pomarańczy - w internecie jest ogrom pomysłów na to, jak ozdobić wnętrze jesienią. A zimą? Świetnie sprawdzi się sztuczny śnieg na szybie, śnieżynki wycięte z papieru, świeże gałązki iglaków, pomarańcze nabite goździkami. Niedrogo, a jak efektowanie.

Rośliny

W naszych propozycjach nie mogło zabraknąć roślin. Nie tylko naturalnie filtrują pomieszczenie, ale sprawiają, że wygląda ono bardziej przytulnie i lepiej się w nim czujemy. Patrzenie na zieleń działa kojąco, ale oprócz tradycyjnych zielonych roślin doniczkowych jest jeszcze dużo innych opcji. Jesienią i zimą warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju suszki (np. żółte, czerwone, pomarańczowe) czy trawy. To dekoracja która jest niedroga, naturalna, ekologiczna i łatwo ją można zmienić.

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA