Rozwój Łodzi: miejsca noclegowe jako inwestycja
REKLAMA
REKLAMA
Łódź z dynamicznym rozwojem
REKLAMA
Dynamiczny rozwój Łodzi sprawił, że miasto zyskuje na atrakcyjności. Jej potencjał dostrzegło wielu obcokrajowców, którzy w 2022 roku nabyli na jej terenie aż 571 nieruchomości. Pod tym kątem miasto znalazło się na 4 miejscu wśród wszystkich analizowanych polskich miejscowości. Łódź cieszy się także coraz większą popularnością wśród przedstawicieli biznesu. Według badania „Łódź na fali wznoszącej”, prognozowany przyrost liczby pracowników wśród firm z Centrów Biznesowych w Łodzi miał wynieść średnio 370 osób na firmę. Jednocześnie, aż 95% ich przedstawicieli poleciłoby swoje miasto innym inwestorom.
REKLAMA
Łódź stale się rozwija, o czym świadczą zarówno liczne nowe inwestycje, jak i rosnąca liczba przedsiębiorstw, które otwierających w niej swoje siedziby. Wzrosła również atrakcyjność turystyczna miasta, które w ubiegłym roku odwiedziło aż 2,5 miliona osób. Przekłada się to na rosnące zapotrzebowanie miejsca noclegowe - tłumaczy Adrian Barwicki, Rentujemy.pl.
Rozwój miasta napędza rynek nieruchomości
Dobre perspektywy dla łódzkiego rynku nieruchomości potwierdzają również najnowsze dane dotyczące rentowności inwestycji w lokale na wynajem długoterminowy, według których rentowność inwestycji netto, gdy mieszkanie wynajęte przez 12 miesięcy wynosi tam aż 6.0%. Wynik ten plasuje Łódź na pierwszym miejscu ze wszystkich analizowanych pod tym kątem miast. Jednocześnie, większy potencjał biznesowy i turystyczny przekłada się też na wzrost zapotrzebowania na rynku najmu krótkoterminowego.
Rynek rynku najmu krótkoterminowego
REKLAMA
Wraz ze wzrostem atrakcyjności Łodzi widoczne jest także większe zapotrzebowanie na rynku najmu krótkoterminowego, który przy całkowitym obłożeniu lokalu może przynosić nawet dwukrotnie większy zysk, niż w przypadku umów długoterminowych. Do tej pory na łódzkim rynku nie był obecny żaden duży operator, wspierający właścicieli mieszkań w zarządzaniu nieruchomościami. Na bazie pierwszych doświadczeń widzimy, że w przypadku dwupokojowego mieszkania przy manufakturze i cenie na poziomie 280 zł za noc można spodziewać się średniego obłożenia rocznego na poziomie 72%. Tym samym inwestycja w lokal na wynajem krótkoterminowy może być doskonałym sposobem na lokatę kapitału. Przy ostrożnych założeniach, przy zakupie za cenę 10 tys. zł za metr kwadratowy roczny zwrot z inwestycji może wynieść nawet powyżej 10% - tłumaczy Adrian Barwicki.
Już dziś, lokale na wynajem krótkoterminowy stanowią prawie jedną czwartą całej oferty zakwaterowania turystycznego w Unii Europejskiej. Dlatego, także w Łodzi wraz ze wzrostem zainteresowania wśród turystów i przedstawicieli świata biznesu, możemy spodziewać się pilnej potrzeby zwiększenia liczby takich lokali.
REKLAMA
REKLAMA