REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

OVO Wrocław - jeden z bardziej luksusowych apartamentowców w Polsce

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Budynek OVO Wrocław z miesiąca na miesiąc coraz bardziej wyłania się na powierzchni Wrocławia. OVO Wrocław wyróżnia się nowoczesną wizja z betonu i stali. Deweloper ocenia, że będzie to jeden z bardziej luksusowych apartamentowców w Polsce.

REKLAMA

OVO Wrocław powstaje według wizjonerskiego projektu pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture. Architekci w futurystycznej bryle o miękkich kształtach zamknęli luksusowe apartamenty i penthouse’y, biura klasy A+, centrum fitness z basenem, kasyno i pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton. OVO rośnie przy ul. Podwale 82-91. To doskonała lokalizacja w centrum miasta, tuż obok Parku Słowackiego, 10 minut od Rynku czy Ostrowa Tumskiego. Budynek będzie miał w sumie 9 kondygnacji, w tym 2 podziemne. Budowa ruszyła w drugiej połowie kwietnia 2014 r.

OVO Wrocław  - prace w kwietniu

Najpierw porządkowanie terenu i organizacja zaplecza budowlanego oraz ruchu wokół inwestycji. Pierwszego dnia pojawia się tutaj samotna koparka. Pod koniec miesiąca już wiele maszyn uwija się przy pogłębianiu wykopu. Do wywiezienia jest jeszcze 11 tys. metrów sześciennych ziemi. Dopiero po tym wylany zostanie beton, a konstrukcja będzie się piąć w kierunku nieba. Zatem najpierw trochę w dół, a później ostro w górę.

OVO Wrocław  - prace w czerwcu

Prace realizowane są w systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W połowie roku gotowa jest większa część podkładowego betonu – niezwykle ważny etap prac, podstawa przyszłej budowy. To właśnie na podkładowym betonie powstanie płyta fundamentowa, dźwigająca cały kompleks.

Rośnie ekipa budowlańców. Na placu pojawiają się zbrojarze i cieśle, którzy montują zbrojenie pod płytę fundamentową. Niedługo do ich towarzystwa dołączy żuraw, którego część właśnie przyjechała.

 Polecany produkt:  Jak bronić swoich praw przed bankiem, komornikiem, nieuczciwym sprzedawcą?

 Polecany produkt:  Utrzymanie czystości i porządku w gminach - Poradnik

Polecany produkt: Zwrot VAT za materiały budowlane - Poradnik

OVO Wrocław  - prace w październiku

REKLAMA

Moment przełomowy. OVO Wrocław wyłania się z ziemi i zaczyna wspinaczkę nad poziom gruntu. 150 robotników z mrówczą precyzją pracuje na kilku kondygnacjach jednocześnie, a nad ich głowami tańczą 4 żurawie. Ten skomplikowany proces jest sprawnie koordynowany, tak że budowa z lotu ptaka wygląda jak dzieło sztuki o niemal poetyckiej dyscyplinie.

Do tej pory wykorzystano blisko 9 tys. metrów sześciennych betonu i ponad 1,7 tys. ton stali. W tym celu na plac budowy przyjechało prawie tysiąc wypełnionych po brzegi betoniarek. Z kolei długość stalowych prętów ustawionych jeden za drugim równałaby się długości Wisły.

Sprawna postępująca, wyłaniająca się z ziemi budowa to dobra okazja do świętowania. 22 października około 150 osób świętuje kamień milowy w realizacji OVO Wrocław. Wśród gości prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który mówi:

- Bardzo się cieszę, że projekt OVO nawiązuje do koncepcji wrocławskiej architektury. To budynek bardzo wysokiej klasy. Wypełni pustą miejską przestrzeń, stanie się częścią miasta i jednym z jego symboli.

Zobacz także: Przetarg na dokończenie obwodnycy w Hrubieszowie

OVO Wrocław  - prace w listopadzie

REKLAMA

OVO Wrocław zdobywa pierwsze miejsce w rankingu najbardziej luksusowych apartamentów w Polsce. Zestawienie przygotowuje „Gazeta Wyborcza”, a wrocławski apartamentowiec deklasuje konkurencję, czyli 22 inne inwestycje, pokonując ją co najmniej o kilka punktów. „To zupełnie nieznana dotąd w Polsce forma apartamentowca, zarówno jeśli chodzi o formę, jak i funkcje. Czy przetrze szlaki następnym, podobnym inwestycjom?” – pisze w „Wyborczej” Andrzej Fedorowicz i dodaje, że OVO „trudno porównać z czymkolwiek dotąd istniejącym”.

OVO wyróżnia się doskonałą lokalizacją w centrum miasta, bezpieczeństwem, jakością części wspólnych, usługami dodatkowymi oraz luksusem na niedostępnym nigdzie indziej poziomie.

Zobacz: Ekskluzywne nieruchomości we Wrocławiu

OVO Wrocław  - prace w grudniiu

Konstrukcja OVO Wrocław sięga trzeciego piętra. To już półmetek budowy szkieletu budynku. Na tym etapie wyraźnie widać już zaokrągloną sylwetkę OVO, charakterystyczną dla odważnego nurtu architektonicznego zwanego blobitekturą.

W osiem miesięcy od rozpoczęcia budowy większość – trzy czwarte – ze 169 apartamentów jest już sprzedana. W Polsce brakowało luksusu, jaki oferuje OVO Wrocław, stąd zainteresowanie i ogromny sukces sprzedaży na wciąż wczesnym etapie budowy.

Przyszli mieszkańcy przez panoramiczne okna lub z tarasów swoich apartamentów czy penthouse’ów będą mieli piękny widok na panoramę rozświetlonego Wrocławia.

OVO Wrocław będzie gotowy w 2016 roku.

Zobacz: Kończy się realizacja wrocławskich loftów

Źródło: OVO Wrocław

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

REKLAMA