REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

„Żeliborz artystyczny” – pierwsze klucze przekazane przyszłym mieszkańcom

REKLAMA

3. listopada, Dom Development przekazał klucze pierwszym mieszkańcom osiedla "Żoliborz Artystyczny". Do użytku zostały oddane 4 budynki wybudowane w ramach I i II etapu osiedla - łącznie 398 mieszkań.

REKLAMA

W I etapie osiedla powstała siedmiopiętrowa dominanta przy Placu im. Czesława Niemena oraz budynki B i C w Kolonii im. Jerzego Kawalerowicza. Etap ten obejmował łącznie 223 mieszkania w poszukiwanych metrażach oraz dogodnych rozkładach. Dzięki dużym przeszkleniom i znacznym odległościom między niskimi budynkami, wszystkie mieszkania są jasne i doskonale oświetlone.

W II etapie osiedla powstał jeden budynek liczący 175 mieszkań w kolonii im. Jerzego Ficowskiego, zlokalizowanej pomiędzy ulicami Stanisława Dygata, Placem Czesława Niemena i Powązkowską.

REKLAMA

Żoliborz Artystyczny, jedno z największych osiedli budowanych przez Dom Development, powstaje na obszarze 10 ha i pomieści łącznie 1700 mieszkań. Cała inwestycja to osiem kolonii, które stworzy 13 budynków. W samym jej centrum, przy Placu imienia Czesława Niemena o szerokości 52 metrów, powstała siedmiopiętrowa dominanta. W jej pobliżu ulokowano wyjątkową fontannę, która wraz z planowanymi w jej okolicy kawiarniami i strefami odpoczynku stworzy klimat przestrzeni miejskiej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Żoliborz Artystyczny to osiedle nowoczesne i spójne architektonicznie, zaprojektowane jako kontynuacja głównych założeń przyświecających projektantom pozostałych części Żoliborza – jest to osiedle z przyjaznymi koloniami, bulwarami pasażami, placami i ulicami. Niska, pięcio-, sześcio- i siedmiopiętrowa (dominanta) zabudowa oraz przemyślanie jej rozmieszczenie pozwolą na stworzenie idealnej przestrzeni integrującej mieszkańców.

Każdy zakątek, nazwy ulic, a nawet kształty czy fasady budynków osiedla stanowią o unikatowym artystycznym koncepcie urbanistycznym. W projekcie osiedla szczególnie zadbano o roślinność, która stworzy wiele pięknych zakątków kontynuując wieloletnią tradycję zielonego Żoliborza.

REKLAMA

Żoliborz Artystyczny wpisuje się również w historyczny trend nazewnictwa żoliborskiego i dołącza do Żoliborza Oficerskiego, Urzędniczego czy Dziennikarskiego. Patronami nowej przestrzeni publicznej będą zasłużeni dla kultury polskiej, znani i cenieni artyści, którzy związani byli z Żoliborzem: Czesław Niemen, Kalina Jędrusik, Stanisław Dygat, Janusz Morgenstern, Jerzy Kawalerowicz,, Zofia Nasierowska, Monika i Edward Piwowarscy, Jerzy Mierzejewski, Barbara Zbrożyna, Jerzy Ficowski, Hilary Krzysztofiak, Zygmunt Hübner.

Żoliborz Artystyczny będzie promował patronów osiedla oraz ich twórczość, nie tylko w nazewnictwie ulic, bulwarów i kolonii, ale również poprzez wkomponowane i umieszczone na budynkach formy plastyczne nawiązujące do twórczości wybranych artystów. W przekazanych dzisiaj mieszkańcom pierwszych budynkach pierwszej kolonii imienia Jerzego Kawalerowicza, wszystkie wejścia do budynków będą nosić nazwy tytułów wyreżyserowanych przez niego filmów, takich jak m.in. Pociąg, Austeria, Faraon czy Quo Vadis. Dodatkowo przy każdym wejściu, w szklanych taflach, zostaną artystycznie wkomponowane klatki z filmów reżysera zaprojektowanych przez żoliborską artystkę Olgę Wolniak. Dziś również klucze otrzymają mieszkańcy budynku w kolonii imienia Jerzego Ficowskiego. Codziennie będzie ich witał mural z fragmentem poezji artysty pt. „Moje niedoszłe podróże” oraz mural z nazwiskiem patrona wkomponowanym w lecące kapelusze. Autorem murali w kolonii Jerzego Ficowskiego jest Piotr Młodożeniec.

Obecnie Dom Development S.A. prowadzi również sprzedaż mieszkań w centralnie położonym budynku osiedla Żoliborz Artystyczny, zwanym kolonią Jerzego Mierzejewskiego. To kolejne 222 mieszkania, które będą gotowe do przekazania mieszkańcom w pierwszym kwartale 2016 roku. Nowy etap to już siódmy budynek z powstających na osiedlu, a jednocześnie trzecia realizowana kolonia Żoliborza Artystycznego. Od dziś przekazywane są gotowe lokale w budynkach A, B, C i F. W IV kwartale 2015 roku zasiedlane będą budynki III etapu, które stanowią kontynuację kolonii Jerzego Kawalerowicza.

Zobacz także: Osiedle Słoneczne – koniec budowy trzeciego szeregowca

Zobacz także: Czym deweloperzy zachęcają nas do zakupu mieszkań?

Źródło: Dom Development

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

REKLAMA

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

REKLAMA