REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pogoda na weekend 22-24 września. IMGW: nadchodzi zimny front, od niedzieli znowu zmiana. Po weekendzie wraca lato?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Pogoda na weekend 22-24 września. IMGW: nadchodzi zimny front, od niedzieli znowu zmiana. Po weekendzie wraca lato?
Pogoda na weekend 22-24 września. IMGW: nadchodzi zimny front, od niedzieli znowu zmiana. Po weekendzie wraca lato?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W piątek po południu zacznie do Polski wkraczać front atmosferyczny, który od zachodu będzie nam psuł piękną aurę. Sobota będzie najbrzydsza w tym weekendzie - z deszczem i trochę niższymi temperaturami. W niedzielę wraca już wyż, a więc słońce i piękna pogoda - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

W piątek nadejdzie chłodniejszy front, sobota będzie najbrzydsza, w niedzielę powrót wyżu z piękną pogodą

Wkraczający front spowoduje niższą temperaturę - zaznaczył. "Na zachodzie będzie to maksymalnie 20-21 stopni a nawet w Świnoujściu i Koszalinie może być 18 stopni. Pozostała część kraju zdecydowanie cieplejsza, bo na termometrach zobaczymy 27, a niewykluczone, że w centrum nawet 28 stopni Celsjusza" - dodał Walijewski.

Przekazał, że na zachodzie pogoda zacznie się psuć i niestety będzie deszczowo, a na wschodzie słonecznie i cudownie ciepło.

REKLAMA

"Z piątku na sobotę ten front będzie się przemieszczał i będzie bardzo mocno aktywny ze względu na opady. W nocy najbardziej intensywnie będzie padać od Pomorza, przez Kujawy, zachodnie Mazowsze, wschodnią Wielkopolskę, ziemię łódzką aż po Opolszczyznę i wschodni Dolny Śląsk" - powiedział synoptyk. Dodał, że jest to ważna informacja dla kierowców, żeby zdjęli nogę z gazu, jadąc w nocy.

W pozostałej części kraju wystąpią przelotne opady deszczu. "Zarówno przed, jak i za frontem" - wyjaśnił synoptyk.

Noc z piątku na sobotę

"Noc będzie jeszcze ciepła, bo na termometrach od 12 stopni za frontem, czyli zachód i północ, na froncie to około 15-16, a przed frontem, czyli na wschodzie i południowym wschodzie, do nawet 18 stopni" - przekazał rzecznik IMGW.

Nad morzem maksymalnie 18-19 stopni, województwa lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i dolnośląskie 20-21. W centrum, od woj. warmińsko-mazurskiego po Kielecczyznę, Kraków i Przemyśl też wartości 20-stopniowe. "Natomiast na Lubelszczyźnie oraz Podkarpaciu, tam jeszcze utrzyma się ciepłe powietrze, 26-27 stopni, więc rozpiętość temperatur spora" - skomentował.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sobota

Grzegorz Walijewski ostrzega, że front, gdy będzie się przemieszczać w sobotę, będzie bardzo niebezpieczny na południu, od województwa śląskiego, przez Małopolskę po Podkarpacie.

REKLAMA

"Tam może napadać do 50 litrów ody na mkw. I tutaj raczej nasi synoptycy, meteorolodzy wydadzą ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu. Natomiast hydrolodzy będą wydawać ostrzeżenia hydrologiczne. Gwałtowne wezbrania będą obserwowane szczególnie w górskich dopływach Wisły. Gdzieś lokalnie może taka rzeczka wylać, ale nie będą to powodzie" - podkreślił.

Zaznaczył, że sobota jest pierwszym dniem jesieni. "Mimo wszystko ta aura, która przyjdzie, nie będzie jesienna. Temperatura jest wyższa niż powinna być o tej porze roku, bo praktycznie na terenie całego kraju przekracza 20 stopni. Mimo wszystko, to będzie ciepły dzień" - powiedział synoptyk.

"Sobota będzie najbrzydsza w tym weekendzie, bo w niedzielę wraca już wyż. A jak wyż to piękna pogoda, czyli znowu będzie wychodziło słońce, ale jeszcze tak bardzo się nie ociepli. Bo najpierw musi wyprzeć to chłodniejsze powietrze i je rozpędzić. A po weekendzie da czadu" - przekazał.

Niedziela

Wyjaśnił, że w niedzielę front odsunie się na wschód. "Będzie praktycznie bez opadów, jeżeli wystąpią, to może na Podkarpaciu. Temperatura maksymalna 19-20 stopni, w centrum możliwe 21. Więc niezbyt ciepło, ale za to sporo słońca" - podsumował.

A co po weekendzie?

"Po weekendzie początkowo będą 23 stopnie, a we wtorek już 25-27 a w środę nawet 28. Także widać, że będzie się nam rozkręcał" - przekazał.(PAP)

autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

 

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA