REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pogoda na weekend 22-24 września. IMGW: nadchodzi zimny front, od niedzieli znowu zmiana. Po weekendzie wraca lato?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Pogoda na weekend 22-24 września. IMGW: nadchodzi zimny front, od niedzieli znowu zmiana. Po weekendzie wraca lato?
Pogoda na weekend 22-24 września. IMGW: nadchodzi zimny front, od niedzieli znowu zmiana. Po weekendzie wraca lato?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W piątek po południu zacznie do Polski wkraczać front atmosferyczny, który od zachodu będzie nam psuł piękną aurę. Sobota będzie najbrzydsza w tym weekendzie - z deszczem i trochę niższymi temperaturami. W niedzielę wraca już wyż, a więc słońce i piękna pogoda - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

W piątek nadejdzie chłodniejszy front, sobota będzie najbrzydsza, w niedzielę powrót wyżu z piękną pogodą

Wkraczający front spowoduje niższą temperaturę - zaznaczył. "Na zachodzie będzie to maksymalnie 20-21 stopni a nawet w Świnoujściu i Koszalinie może być 18 stopni. Pozostała część kraju zdecydowanie cieplejsza, bo na termometrach zobaczymy 27, a niewykluczone, że w centrum nawet 28 stopni Celsjusza" - dodał Walijewski.

Przekazał, że na zachodzie pogoda zacznie się psuć i niestety będzie deszczowo, a na wschodzie słonecznie i cudownie ciepło.

REKLAMA

"Z piątku na sobotę ten front będzie się przemieszczał i będzie bardzo mocno aktywny ze względu na opady. W nocy najbardziej intensywnie będzie padać od Pomorza, przez Kujawy, zachodnie Mazowsze, wschodnią Wielkopolskę, ziemię łódzką aż po Opolszczyznę i wschodni Dolny Śląsk" - powiedział synoptyk. Dodał, że jest to ważna informacja dla kierowców, żeby zdjęli nogę z gazu, jadąc w nocy.

W pozostałej części kraju wystąpią przelotne opady deszczu. "Zarówno przed, jak i za frontem" - wyjaśnił synoptyk.

Noc z piątku na sobotę

"Noc będzie jeszcze ciepła, bo na termometrach od 12 stopni za frontem, czyli zachód i północ, na froncie to około 15-16, a przed frontem, czyli na wschodzie i południowym wschodzie, do nawet 18 stopni" - przekazał rzecznik IMGW.

Nad morzem maksymalnie 18-19 stopni, województwa lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i dolnośląskie 20-21. W centrum, od woj. warmińsko-mazurskiego po Kielecczyznę, Kraków i Przemyśl też wartości 20-stopniowe. "Natomiast na Lubelszczyźnie oraz Podkarpaciu, tam jeszcze utrzyma się ciepłe powietrze, 26-27 stopni, więc rozpiętość temperatur spora" - skomentował.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sobota

Grzegorz Walijewski ostrzega, że front, gdy będzie się przemieszczać w sobotę, będzie bardzo niebezpieczny na południu, od województwa śląskiego, przez Małopolskę po Podkarpacie.

REKLAMA

"Tam może napadać do 50 litrów ody na mkw. I tutaj raczej nasi synoptycy, meteorolodzy wydadzą ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu. Natomiast hydrolodzy będą wydawać ostrzeżenia hydrologiczne. Gwałtowne wezbrania będą obserwowane szczególnie w górskich dopływach Wisły. Gdzieś lokalnie może taka rzeczka wylać, ale nie będą to powodzie" - podkreślił.

Zaznaczył, że sobota jest pierwszym dniem jesieni. "Mimo wszystko ta aura, która przyjdzie, nie będzie jesienna. Temperatura jest wyższa niż powinna być o tej porze roku, bo praktycznie na terenie całego kraju przekracza 20 stopni. Mimo wszystko, to będzie ciepły dzień" - powiedział synoptyk.

"Sobota będzie najbrzydsza w tym weekendzie, bo w niedzielę wraca już wyż. A jak wyż to piękna pogoda, czyli znowu będzie wychodziło słońce, ale jeszcze tak bardzo się nie ociepli. Bo najpierw musi wyprzeć to chłodniejsze powietrze i je rozpędzić. A po weekendzie da czadu" - przekazał.

Niedziela

Wyjaśnił, że w niedzielę front odsunie się na wschód. "Będzie praktycznie bez opadów, jeżeli wystąpią, to może na Podkarpaciu. Temperatura maksymalna 19-20 stopni, w centrum możliwe 21. Więc niezbyt ciepło, ale za to sporo słońca" - podsumował.

A co po weekendzie?

"Po weekendzie początkowo będą 23 stopnie, a we wtorek już 25-27 a w środę nawet 28. Także widać, że będzie się nam rozkręcał" - przekazał.(PAP)

autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

 

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne - dalsze zmiany [Ważne terminy]

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wydłużyła termin uchwalenia planu ogólnego gminy do końca czerwca 2026 r. Co jeszcze się zmienia? Oto najważniejsze terminy!

Eksmisje z mieszkań: czy teraz jest ich więcej niż wcześniej

Eksmisje z mieszkań: mamy trend wzrostowy? Eksmisje z mieszkań to zjawisko, które zawsze wzbudza kontrowersje. Sprawdzamy, czy w 2024 roku komornicy częściej wykonywali takie eksmisje i jakie problemy wiążą się z takimi zdarzeniami.

Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

Mieszkanie w kurorcie: najdrożej jest w Zakopanem, ale lista miejscowości z mieszkaniami dla bogatych jest długa

Zakopane najdroższą miejscowością wypoczynkową w Polsce. Ile zatem trzeba zapłacić za lokum z rynku pierwotnego w górach, nad morzem oraz nad jeziorami Warmii i Mazur? Czy stać na to średniozamożnego Polaka. Gdzie kupować letnie mieszkanie dla siebie, a gdzie w celach inwestycyjnych?

REKLAMA

Kto kupuje mieszkania w połowie 2025 roku i jak płaci? Kredyt nadal za drogi – klienci płacą częściej gotówką

Jaka grupa nabywców jest obecnie najaktywniejsza na rynku nowych mieszkań? Czy wysoki koszt kredytu i brak rządowego programu wsparcia kupujących sprawia, że dominują nabywcy inwestycyjni i gotówkowi? Jakie projekty najczęściej wybierane są przez inwestorów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Własne mieszkanie bez zaciągania na całe życie kredytu hipotecznego: czy to jest możliwe i jaki jest na to sposób

Budownictwo społeczne to nie wybór z konieczności, a z rozsądku. Dla wielu ludzi to jedyna droga do niezależności mieszkaniowej – nie przez kredyt czy dziedziczenie, ale przez system, który stawia na stabilizację i powszechną dostępność.

Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

REKLAMA