REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zadbaj o wystrój wnętrz jeżeli pracujesz zdalnie

Zadbaj o wystrój wnętrz jeżeli pracujesz zdalnie
Zadbaj o wystrój wnętrz jeżeli pracujesz zdalnie
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Wystrój wnętrz a praca zdalna. Pracownicy wybierają coraz częściej pracę zdalną i mało kto chce na stałe wrócić do biura. Kluczem do efektywnej pracy jest jednak komunikacja, a wideo-rozmowy dla wielu są przekleństwem. Ponad połowa pracujących zdalnie Amerykanów boi się bowiem, że współpracownicy będą oceniać wnętrze ich domu. Co za tym idzie, masowo ruszyli do sklepów, żeby zmienić aranżację miejsc, w których żyją.

W swoim domu można być sobą. Ale co z miejscem do pracy zdalnej?

Magazyn People opublikował wyniki ankiety zleconej przez firmę Oliver Space, która zajmuje się m.in. wykończeniami wnętrz. Główny wniosek? 67% Amerykanów przekonuje, że ich dom jest jedynym miejscem na świecie, w którym mogą naprawdę być sobą. Prawie tyle samo (61%) stwierdziło, że teraz czują się w domu bardziej komfortowo niż kiedykolwiek przed wybuchem pandemii. Konkluzja zza oceanu jest dość uniwersalna i łatwo przełożyć ją również na Polskę, ale co utwierdziło Amerykanów w polubieniu swoich domów na nowo?

REKLAMA

Wpływ miała oczywiście pandemia, bo właśnie w czasach największych lockdownów przenieśli całe swoje życie do czterech ścian. Nie od razu jednak ich domy były w pełni przygotowane na nowe czasy. Najgorzej było z przestrzenią odpowiedzialną za zdalne miejsce pracy.

Meble dla wygody czy tylko na pokaz?

REKLAMA

Od początku 2020 r. prawie połowa pracowników zdalnych kupiła nowe meble do domowego biura, ponad 40% wszystkich respondentów odnowiło co najmniej jeden pokój, a 33% kupiło nowe meble do salonu. Nie, nie tylko dla wygody i dlatego, że było więcej czasu na przejrzenie katalogów i na zajęcie się aranżacją wnętrza. I tutaj widać proste przełożenie na Polskę. Doskonale przecież pamiętamy, jak w tygodniach wolnych od lockdownów, tłumy podbijały sklepy meblowe.

Kiedyś byliśmy oceniani po ubiorze, dziś doszło do paradoksu, jakim jest konkurowanie ze sobą na bardziej atrakcyjny wystrój wnętrz, który jest tłem naszych wideo-rozmów. Początkowo nie było to takie oczywiste i w pierwszych tygodniach pandemii ludzie nie przejmowali się suszarką z praniem w tle, czy sporym bałaganem. Później zobaczyliśmy, jak osoby biorące udział w rozmowach online - w tym znani artyści, eksperci, prelegenci - aranżują z pomysłem swoją domową scenerię, w której prezentują się innym. Dziś, widać, że osoby łączą się, mając za sobą regały z książkami, pojawiła się roślinność, a także czyste tło, bez masy domowych szpargałów dookoła – mówi Michał Marciniak, wieloletni organizator wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych, a także założyciel platformy Veventy.com, która umożliwia organizację i interaktywną transmisję wydarzeń online.

Ponad połowa badanych pracowników, którzy większość swoich obowiązków wykonują zdalnie, przyznaje, że ocenia wystrój biura lub meble swoich kolegów podczas wirtualnych spotkań. Ale działa to w obie strony — 64% stwierdziło, że bardzo martwią się o to, że sami zostaną osądzeni i dlatego zdecydowali się ulepszyć własną przestrzeń.

Respondentów spytano też, gdzie najchętniej wykonują swoje służbowe obowiązki. Najczęściej pracują w pokoju dziennym (ok. 30%), ale też w sypialni (20%), ale część spędzała czas pracy w sypialni. Spowodowało to również przystosowanie domowych mebli, do "służbowych" obowiązków. I tak Amerykanie zaczęli wykorzystywać stoliki kawowe, stoły w jadalni, a także krzesła do nowej roli, tylko po to, żeby bardziej komfortowo czuć się podczas pracy wykonywanej z domu.

Albo duże zakupy albo tania technologia

REKLAMA

Nasze doświadczenie pokazuje, że uczestników konferencji czy szkoleń online rozprasza zbyt duża ilość elementów w kadrze prowadzących spotkanie. Skupienie innych, najlepiej osiąga się, mając za sobą schludny, minimalistyczny kadr. Kupno mebli czy elementów wystroju, aby tylko przypodobać się innym to ślepy zaułek, i mam nadzieję, że tego typu przypadki będą absolutną rzadkością. Dziś technologia rozwiązała ten problem i oferuje nam możliwość rozmycia naszego tła, lub ustawienia sobie wybranej grafiki, lub zdjęcia. Ta prosta funkcja dostępna jest w większości narzędzi do połączeń wideo i zapewne pozwoliła zaoszczędzić pieniądze tym, którzy nie chcieli żyć na pokaz – komentuje Marciniak z Veventy.com

Jednak i na generowane tło trzeba uważać. O wpadkę nietrudno, a przekonał się choćby o tym, jeden z amerykańskich senatorów. Lobbował w politycznych gremiach za tym, żeby w jego stanie Ohio zabronić pisania smsów w trakcie jazdy. Cel jak najbardziej słuszny - przecież pisanie wiadomości w trakcie jazdy znacznie obniża percepcję kierowców. Jednak Andrew Brenner popełnił jeden błąd, który zdyskredytował jego akcję. Rozmowy na temat projektu przeprowadzał głównie zdalnie i wykorzystywał generowanie tła, aby jego rozmówcy nie skupiali się na wnętrzu jego domu. Raz jednak rozmowy prowadził w samochodzie, a wpadkę zaliczył, bo komunikator nie "zagumkował" pasów bezpieczeństwa. Choć chwali się, że był zapięty, to jednak sam przyznał, że rozmawiał o czynnikach rozpraszających kierowców w trakcie jazdy samochodem.

Senator Brenner wyraźnie testował to, gdzie najlepiej mu się pracuje. Z podobnym problemem spotkali się też respondenci badania opublikowanego przez magazyn "People". Większość potrzebowała ponad miesiąca, żeby odnaleźć odpowiednią przestrzeń do pracy, zdalnej i co ważne z psychologicznego punktu widzenia i higieny pracy, dzięki temu w innych pomieszczeniach spędzają ok. 40% wolnego czasu. Komfortowa konfiguracja mieszkań spowodowała, że aż siedmiu na dziesięciu pytanych nie chce wrócić do biur

Pomijając fakt, że z narzędzi do komunikacji wideo należy korzystać w bezpieczny sposób, to widzimy też ich potęgę. Ludzie dobrze czują się w swoich czterech ścianach, bo technologia przesyłu wideo w jednej chwili pozwala nam znaleźć się na spotkaniu służbowym, na konferencji firmowej, a nawet na koncercie ulubionego artysty - i to bez potrzeby opuszczania wygodnej domowej kanapy. To nowe narzędzia IT ułatwiają nam pracę, a choćby z gruntu banalny problem "tła" pokazuje, że pracodawcy - dla komfortu swoich pracowników - powinni inwestować w jak najlepsze aplikacje do komunikacji np. takie, które umożliwiają im zdalne przeniesienie się do pomieszczenia limitującego biuro czy salę konferencyjną – zaznacza Michał Marciniak z Veventy.com.

Źródło: Veventy.com

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(1)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • dar
    2021-11-03 10:32:26
    Ja przerabiałem teraz drugi remont, mimo że dwa lata temu zamieszkaliśmy na Forum Wola – właśnie przez pracę zdalną, kompletnie tego nie planowałem przy projekcie mieszkania, ale cóż…
    0
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Za darmo: projekty domów o powierzchni 70, 120, 150 i 180 metrów kwadratowych dostępne na stronie internetowej GUNB

Na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlego przybywa gotowych projektów domów, które można wykorzystać przy budowie, zaoszczędzając nawet kilkanaście tysięcy złotych na kosztach. Najwięcej jest projektów domów o powierzchni 70 metrów kwadratowych, ale sukcesywnie od dwóch miesięcy przybywa projektów domów większych.

Jak nowy rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

W obliczu rosnących wyzwań na rynku mieszkaniowym, eksperci i deweloperzy zastanawiają się, jakie kroki powinien podjąć nowy rząd, aby skutecznie przyspieszyć budowę mieszkań i zwiększyć ograniczoną podaż. Przedstawiamy wyniki szczegółowej sondy wśród branżowych specjalistów, którzy dzielą się swoimi przewidywaniami i oczekiwaniami dotyczącymi przyszłości rynku mieszkaniowego.

Ile kosztuje pelet pod koniec 2023 roku? Jaki koszt kotła na pelet z montażem?

Dlaczego warto ogrzewać dom peletem? Ile kosztuje pelet? Ile potrzeba peletu na zimę? Jakie są rodzaje peletu? Jakie są ceny montażu kotła na pelet?

Frankowicze znów triumfują. Co oznacza wyrok TSUE?

Frankowicze znów mają powody do radości. TUSE w czwartek orzekł, że sądy krajowe mają obowiązek zbadać z urzędu, czy postanowienia umowy mają nieuczciwy charakter i, dokonawszy takiego badania, mają obowiązek wyłączyć stosowanie nieuczciwych warunków umownych tak, aby nie wywierały one skutków wobec konsumenta.

REKLAMA

Bezpieczny Kredyt 2% - czy w 2024 roku nadal będzie można skorzystać z dopłat do kredytu?

Już od początku lipca 2023 r. osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mogą być beneficjentami rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Kilka dni temu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zwiększeniu środków na Bezpieczny Kredyt 2% o blisko 4,8 mld zł. To wstępne ustalenia, które muszą jeszcze przejść ścieżkę legislacyjną. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, w 2024 roku z programu będzie mogło skorzystać kolejne 35 tys. osób.

Jaki metraż mają największe mieszkania deweloperskie i ile kosztują?

Jak duże mieszkania można znaleźć u deweloperów? W których inwestycjach? Ile kosztują? Sprawdzamy!

Frankowicze nie odpuszczają. Przyszły rok będzie podobny? [KOMENTARZ]

Według najnowszych statystyk, od początku br. do końca trzeciego kwartału do sądów okręgowych w całym kraju wpłynęło o jedną trzecią więcej spraw frankowych niż rok wcześniej. Skala tak dużego wzrostu jest zrozumiała. Wielu kredytobiorców zachęciła do złożenia pozwu korzystna dla nich decyzja TSUE. Przekonujące były też zwycięskie batalie sądowe innych frankowiczów. Ponadto rosnąca świadomość prawna konsumentów i aktywne działania informacyjne różnych organizacji oraz kancelarii prawnych dały zapalniki do walki w sądach. Skutkiem tego niektóre z nich odnotowały nawet blisko 200-procentowe wzrosty liczby spraw frankowych. A to jeszcze nie koniec dodatnich wyników, choć kolejne skoki mogą być już nieco słabsze. Banki już powinny rozważać bardziej korzystne ugodowe rozwiązania konfliktów.

Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

REKLAMA

Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

REKLAMA