REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Grazioso i Violino – luksusowe mieszkania na Mokotowie

Grazioso - apartamenty. Fot. Eko-Park S.A.
Grazioso - apartamenty. Fot. Eko-Park S.A.
Eko-Park S.A.

REKLAMA

REKLAMA

W Warszawie przybywa coraz więcej luksusowych inwestycji. Luksusowe mieszkania możemy kupić m.in. na warszawskim Mokotowie na osiedlu przy Polu Mokotowskim. W kompleksie Grazioso i Violino zostało do kupienia niespełna sto mieszkań.

REKLAMA

Inwestycja Grazioso. Fot. Eko-Park S.A.

REKLAMA

Obie inwestycje oferują apartamenty o wysokim standardzie z obszernymi balkonami, tarasami lub loggiami. Dodatkowo na parterze i na dachach zaprojektowano ogródki. Budynki wyróżniają szlachetne materiały wykończeniowe: drewno, kamień, wysokiej klasy ceramika oraz ślusarka okienna i drzwiowa, zadbana i pielęgnowana zieleń wewnętrzna, a co najważniejsze charakterystyczne dla całego osiedla widoki na zielone przestrzenie Pola Mokotowskiego.

Grazioso to elegancka bryła o czarno-białej kolorystyce. Podobnie jak wiele innych budynków w kwartale ulic Biały Kamień, Chodkiewicza, Rostafińskich i Żaryna, kompleks zaprojektowała czołowa warszawska pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates. Projekt docenił Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, który przy współudziale Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Miejskiej oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przyznał Grazioso nagrodę „Budowa Roku 2012”. Violino to z kolei oryginalna fasada z podcieniami. Inwestycja składa się z pięciu połączonych budynków o różnych wysokościach od 3 do 7 pięter, tworzących kształt meandry. Dla szczególnie wymagających klientów przygotowane zostały apartamenty o podwyższonym standardzie z dużymi sufitowymi przeszkleniami. Kameralny nastrój osiedla podkreśla układ czterech zacisznych podwórek.

Zobacz także: Bukowińska Residence na warszawskim Mokotowie

Zobacz także: Apartamenty Wilanowska na Mokotowie

Zobacz także: Lofty w stylu industrial i orient na warszawskim Mokotowie

Okazją do zapoznania się z ofertą obu inwestycji będą Dni Otwarte w weekend 21-22 września w godzinach 10:00-15:00, podczas których będzie można kupić pięć mieszkań w promocyjnej cenie 10 900zł za m2.

REKLAMA

Grazioso i Violino stanowią zwieńczenie wieloletniej inwestycji Eko-Parku- kompleksu mieszkaniowego przy Polu Mokotowskim, który stał się jednym z najbardziej prestiżowych adresów stolicy. Wyjątkowa lokalizacja w otulinie rozległego parku, jakość materiałów wykończeniowych i innowacyjna architektura renomowanych pracowni sprawiły, że apartamenty przy Polu Mokotowskim stały się jednymi z najbardziej pożądanych w stolicy. Osiedle Eko-Parku jako pierwsze wpisało się trend widoczny w światowych stolicach, gdzie najbardziej pożądane apartamenty to te położone w dzielnicach okalających ścisłe centrum i w pobliżu największych parków, jak nowojorskie aleje wokół Central Parku czy paryska XVI-ta dzielnica, której niemal połowa to malowniczy Lasek Buloński. – W takich lokalizacjach, niezależnie od koniunktury, wartość gruntów i mieszkań nie spada. Posiadanie apartamentu w prestiżowym miejscu to dla jednych wyznacznik pozycji społecznej, dla innych inwestycja, pewniejsza niż niejedna lokata w banku – wyjaśnia Joanna Iwanowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Eko-Park S.A. i ekspert rynku nieruchomości. Ten sam mechanizm dotyczy uchodzącego za najbardziej prestiżową dzielnicę Warszawy Mokotowa, szczególnie okolicy Pola Mokotowskiego. - Nieprzypadkowo wśród naszych mieszkańców są przedstawiciele najwyższej kadry zarządzającej, w tym, co ciekawe, znaczące postaci branż związanych z nieruchomościami - deweloperskiej, finansowej czy ubezpieczeniowej, a także osobistości świata kultury - zdradza Iwanowska.

Jak wynika z raportu jednej z międzynarodowych firm doradczych z tzw. Wielkiej Czwórki na temat rynku nieruchomości w Polsce i w 5 innych wybranych krajach rozwiniętych, opublikowanego wiosną br. inwestorzy powinni zwrócić uwagę na najwyższy segment warszawskich nieruchomości, który w porównaniu do dojrzalszych rynków w innych stolicach, dopiero się kształtuje. Dodatkowym argumentem jest unikalny moment dla gospodarki kraju – ekonomiści podkreślają pozytywne zmiany wskaźników makroekonomicznych, stosunkowo niską stopę bezrobocia i korzystny poziom inwestycji zagranicznych. W publikacji czytamy m.in., że inwestowanie w projekty z najwyższego segmentu to jeden najsilniejszych trendów obserwowanych obecnie na polskim rynku nieruchomości. Długoterminowe spojrzenie potwierdza, że nieruchomości mieszkaniowe z najdroższego segmentu tracą w kryzysowych momentach najmniej i jednocześnie odrabiają stratę najszybciej. Warszawa potwierdza trend widoczny w stolicach krajów zachodnich - tworzenia się preferowanych, uznanych i cenionych „złotych kodów pocztowych”.

W Warszawie wśród osób szukających mieszkań o najwyższym standardzie Mokotów jest od lat najpopularniejszą dzielnicą. To tu znajduje się największy loft w stolicy czy apartament z prywatnym wewnętrznym basenem. Z 12 części tej rozległej dzielnicy za najbardziej elitarne uważane są Stary Mokotów i Wyględów, przy linii metra i Polu Mokotowskim. W naturalny sposób te rejony stanowią nie tylko enklawę geograficzną, ale także społeczno-demograficzną. Dlatego zaczynający się od cyfr 02 mokotowski kod pocztowy jest jednym z najbardziej pożądanych na warszawskim rynku nieruchomości i może być porównywany do londyńskich „golden postcodes”. Mokotów jest wskazywany jako preferowane miejsce zamieszkania zarówno przez osoby młode, zainteresowane życiem kulturalno-rozrywkowym, pragnące mieszkać niedaleko centrum miasta, jak i osoby tęskniące za spokojem i odpoczynkiem od zgiełku i hałasu. Dogodna lokalizacja (nie tylko do centrum Warszawy, ale praktycznie w dowolne miejsce stolicy można się dostać w 10-20 minut), świetna infrastruktura, urokliwe zabytkowe zakątki i bliskość terenów zielonych powodują, że Mokotów łączy w sobie wszystkie atrakcje miejskie z podmiejskimi możliwościami odpoczynku i rekreacji. Specjaliści z branży nieruchomości szacują, że ponad połowa najwyższej klasy apartamentowców budowana jest właśnie na warszawskim Mokotowie.

Mokotów

Jak większość warszawskich dzielnic Mokotów był kiedyś wsią. W XVII wieku terenem tym zainteresował się Stanisław Lubomirski, zachwycony urokiem zielonych zakątków. To z jego inicjatywy powstały tu pierwsze historyczne budowle, np. zbudowana na zboczu Skarpy Warszawskiej rezydencja „Arkadia” (dziś już nieistniejąca) wraz z kompleksem parkowo-ogrodowym, stanowiącym obecnie otoczenie Królikarni.

Przypuszcza się, że nazwa dzielnicy nawiązuje do imienia pruskiego właściciela wsi. Formy Mokotowo lub Mokoto pojawiły się po raz pierwszy w piśmiennictwie już w 1367 roku. Nazwa Mokotów kojarzy się także z XVIII wiecznym zabytkiem - pałacem marszałkowej Elżbiety Lubomirskiej, który określała jako „Mon Coteau” (z francuskiego: Moje Wzgórze). Jego elementy, przebudowane w XIX wieku przez następną właścicielkę Annę Potocką zachowały się do dziś: to tzw. Domek Mauretański zwany Gloriettą Flamandzką przy ulicy Puławskiej wraz z bramą z gołębnikiem i wieżą (Domek Gotycki). Teren przylegającego do rezydencji parku to znane wszystkim warszawiakom „Morskie Oko”.

Prawdziwa moda na Mokotów zaczęła się w XIX wieku, kiedy to zamożni mieszkańcy zaczęli budować tu okazałe wille i pałacyki. W krótkim czasie okolica zyskała sławę elitarnego letniska warszawskiej śmietanki towarzyskiej. Formalnie do administracyjnego obszaru stolicy Mokotów został włączony w 1916 roku. Zbudowano tu gmachy uczelni: SGH i SGGW, rozbudowywano wille i modernizowano ulice, tworzono linie tramwajowe. W czasie II Wojny Światowej większość zabytkowych budynków uległa zniszczeniu, jednak część z nich udało się odbudować lub odrestaurować. Od tamtej pory Mokotów nieustannie się rozwija. Duch dawnej Warszawy w połączeniu z nowoczesnym obliczem - prestiżowymi apartamentowcami, zapleczem handlowym i gastronomicznym, wreszcie infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, w tym licznymi miejscami zabaw dla dzieci, powodują, że Mokotów wyróżnia się na tle innych dzielnic stolicy niepowtarzalnym charakterem i urokiem. 

Osiedle Eko-Parku

Grazioso Apartamenty i Violino Apartamenty, ekskluzywne inwestycje położone w bezpośrednim sąsiedztwie Pola Mokotowskiego, adresowane są do najbardziej wymagających odbiorców. Stanowią ostatni etap zabudowy realizowanej w ramach osiedla Eko-Parku. Na jego terenie znajdują się zadbane tereny zielone z ozdobnymi drzewami, skwery, liczne restauracje i sklepy oraz place zabaw dla dzieci. Kompleks złożony z 11 rezydencji mieszkaniowych został uznany za jeden z najciekawszych architektonicznie i najbardziej prestiżowych w Warszawie. Jego wyjątkowa architektura i najwyższa jakość wykonania zostały docenione w licznych konkursach. Spółka jest laureatem min. nagrody „Central & Eastern European Residential Development of the Year 2003” oraz laureatem Plebiscytu Mieszkańców Nowych Domów i Mieszkań 2005 w kategorii „Jakość Obsługi Klienta”. O wiarygodności i reputacji dewelopera świadczy fakt, iż blisko 30% nabywców nowych mieszkań stanowią dotychczasowi mieszkańcy osiedla.


PODSTAWOWE INFORMACJE O INWESTYCJI GRAZIOSO

 • ul. Chodkiewicza 5, w sąsiedztwie Pola Mokotowskiego, dzielnica Mokotów, Warszawa
 • liczba mieszkań na osiedlu: 5 budynków, 158 mieszkań
 • termin oddania do użytkowania: I kwartał 2013 roku
 • powierzchnia lokali: 53 – 187 m2
 • liczba pokoi: od 2 do 5
 • liczba pięter: 5 - 6
 • każde mieszkanie posiada: balkon, taras lub loggię
 • poziom garażu: -1
 • inwestycja ogrodzona i strzeżona
 • wspólne patio
 • generalny wykonawca: RE - Bau
 • projekt: Kuryłowicz & Associates
 • wykończenie: standard deweloperski

PODSTAWOWE INFORMACJE O INWESTYCJI VIOLINO:

 • ul. Chodkiewicza 3, w sąsiedztwie Pola Mokotowskiego, dzielnica Mokotów, Warszawa
 • liczba mieszkań na osiedlu: 5 budynków, 174 mieszkania
 • termin oddania: III kwartał 2010 roku
 • powierzchnia lokali: 27 – 303 m2
 • liczba pokoi: od 1 do 6
 • liczba pięter: od 3 do 7
 • każde mieszkanie posiada: balkon, taras, loggie lub/i ogródek
 • poziom garażu: -1
 • inwestycja ogrodzona i strzeżona
 • wspólne patio
 • generalny wykonawca: firma SPS Construction Sp. z o.o.
 • projekt: Kuryłowicz & Associates
 • wykończenie: standard deweloperski

Źródło: Eko-Park S.A.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Nieruchomości
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

  Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

  Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

  Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

  Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

  Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

  Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

  W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

  REKLAMA

  Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

  Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

  Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

  Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

  Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

  Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

  Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

  Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

  REKLAMA

  Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

  Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

  Specjalne zasady kontroli tzw. obiektów wielkopowierzchniowych w prawie budowlanym

  Magazyny, hale sportowe, fabryczne, targowe, obiekty sportowe, galerie handlowe, czy nawet duże sklepy określa się w żargonie budowlanym jako tzw. obiekty (budowlane) wielkopowierzchniowe. Jako, że z tych budynków korzysta wiele osób jednocześnie, to przepisy budowlane nakładają na właścicieli i zarządców tych obiektów częstsze obowiązki kontrolne. Chodzi o regularne sprawdzanie stanu technicznego tych obiektów i instalacji w nich zamontowanych, tak by ich użytkowanie było bezpieczne dla ludzi.

  REKLAMA