REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie mieszkania można kupić przy metrze?

Subskrybuj nas na Youtube
Inwestycja przy metrze. Fot. BUDREM
Inwestycja przy metrze. Fot. BUDREM
BUDREM

REKLAMA

REKLAMA

Kupienie mieszkania w okolicy drugiej, powstającej linii warszawskiego metra to dobra inwestycja. Mieszkania w tej okolicy mają jeszcze standardowe ceny, ale wraz z postępującą budową będzie rosła atrakcyjność tych terenów, a co za tym idzie wzrosną ceny mieszkań. Dlatego nie zwlekaj, mieszkanie przy linii metra może okazać się transakcją życia. Jakie inwestycje warto rozważyć?

Kupno mieszkania w okolicy, jeszcze nieistniejącej, linii metra w tej chwili jest opłacalne. Ciągle ceny wielu mieszkań uznawane są z konkurencyjne, jednak niedługo to się zmieni. Ułatwienia komunikacyjne wpłyną na wzrost cen za metr kwadratowy mieszkania. Dlatego zakupiony teraz lokal już niedługo zyska większą wartość. Jeśli nie będziemy chcieli korzystać z niego przez całe życie to za kilka lat możemy sprzedać go z zyskiem.

REKLAMA

Trwająca budowa centralnego odcinka drugiej linii metra w dominujący sposób wpłynęła już na funkcjonowanie centralnych obszarów Warszawy. Inwestycje w okolicy pierwszej linii metra w tej chwili cieszą się dużą popularnością, ale też niezbyt niską ceną. Najbardziej pożądane są mieszkania w Śródmieściu, ale tam ceny są wyjątkowo wysokie, a i zaczyna też brakować miejsca na nowe inwestycje.

Zobacz także: Jakie mieszkania są najbardziej poszukiwane?

Nowa nitka metra przechodzić będzie wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej, przez Nowy Świat i przez Powiśle. Jednak nabycie nowego mieszkania w tych rejonach jest bardzo trudne, ponieważ zwyczajnie nie ma działek do zabudowy. W pobliżu stacji metra Rondo ONZ i Świętokrzyska powstają dwa wysokościowce, w których oferowane są mieszkania luksusowe. Apartamenty można kupić w wieżowcu Złota 44 projektu Daniela Liebeskinda i w budynku Cosmopolitan przy ulicy Twardej zaprojektowanym w biurze Helmuta Jahna. Ale wszystko są to drogie inwestycje, a co jeśli chcemy mieszkać przy metrze i nie dysponujemy milionem złotych? Czy wtedy plany zakupowe muszą zagościć w sferze marzeń?

Zobacz także: Ile miejsc postojowych przypada na mieszkanie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dość dużo buduje się w tej chwili na Południe. W okolicy drugiej linii metra mieszkania oferowane są w takich projektach jak: Chodakowska, Apartamenty Mińska, Prochowa, Międzyborska i Osiedle Gocławska. Coraz więcej inwestycji powstaje także w bardziej oddalonych dzielnicach (Bemowo, Targówek), ale i tam odczuje się powstanie metra.

Zobacz także: Warszawa Białołęka: najnowsze inwestycje mieszkaniowe 

Kto zyska najwięcej?

Najbardziej na budowie metra zyskają Wola i Praga. Na Woli w pobliżu budowanego odcinka metra przy ulicy Kolejowej powstaje duża inwestycja mieszkaniowa pod nazwą 19. Dzielnica. Niedaleko planowanej trasy nowej linii kolejki podziemnej można kupić nowy lokal także w takich projektach jak: Osiedle Sokołowska, Apartamenty Pańska, InCity i Oxygen.

Analitycy z portalu Rynekpierwotny.com prognozują, że ceny mieszkań w największym stopniu wzrosną na Pradze. Wola nie należy dziś już bowiem do tanich stołecznych lokalizacji.

– Na Pradze ceny mieszkań są obecnie relatywnie niskie. W tej dzielnicy, którą od Śródmieścia oddziela jedynie rzeka, nowy lokal można kupić o tysiąc złotych za metr kwadratowy taniej, niż wynosi średnia stawka dla całego miasta. W inwestycji Nowa Wileńska, którą realizujemy od roku w sercu Starej Pragi mamy w sprzedaży mieszkania w cenie już od 7050 zł/mkw. Im bardziej budowa drugiej linii metra postępuje w kierunku Pragi tym więcej do naszego biura sprzedaży trafia klientów. Perspektywa zamieszkania przy metrze (stacja Dworzec Wileński) przyciąga kupujących, podobnie jak osoby chcące nabyć nieruchomość przy Wileńskiej w celach inwestycyjnych – twierdzi Michał Wilczewski, pełnomocnik firmy Budrem.

Zobacz także: Bielany Residence: GALERIA

W pobliżu drugiej linii metra, przy stacji Stadion Narodowy w ciągu 10 lat firma Elektrim planuje przeprowadzić całkowitą metamorfozę Portu Praskiego, który stać się ma wizytówką stolicy. Nieopodal stacji metra ma powstać City z czterema wysokościowcami, które ma być częścią biznesowo-usługową Portu. W Dokach, w luksusowej części mieszkaniowej położonej w dawnych basenach portowych tuż nad wodą powstaną apartamentowce z prywatnymi przystaniami. W dalej położonych budynkach wielorodzinnych będzie można kupić mieszkania klasy średniej. Po ukończeniu budowy projektu w mieście przybędzie aż 180 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej.

Zobacz także: Osiedle Santorini: GALERIA

Kupno w najbliższym czasie mieszkania na Pradze Północ, na Pradze Południe, na Woli, na Targówku lub na Bemowie będzie doskonałą inwestycją. Niedługo ceny mieszkań wzrosną tam, tak jak to było w przypadku Bielan i Ursynowa. Z drugiej strony w dzielnicach zlokalizowanych wzdłuż nowej linii metra chętniej też budują deweloperzy, a im większa konkurencja, tym niższe ceny.

Źródło: BUDREM

Zobacz także: Czy chętnie kupujemy mieszkanie na etapie „dziury w ziemi”?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

REKLAMA

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA