REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie mieszkania można kupić przy metrze?

Subskrybuj nas na Youtube
Inwestycja przy metrze. Fot. BUDREM
Inwestycja przy metrze. Fot. BUDREM
BUDREM

REKLAMA

REKLAMA

Kupienie mieszkania w okolicy drugiej, powstającej linii warszawskiego metra to dobra inwestycja. Mieszkania w tej okolicy mają jeszcze standardowe ceny, ale wraz z postępującą budową będzie rosła atrakcyjność tych terenów, a co za tym idzie wzrosną ceny mieszkań. Dlatego nie zwlekaj, mieszkanie przy linii metra może okazać się transakcją życia. Jakie inwestycje warto rozważyć?

Kupno mieszkania w okolicy, jeszcze nieistniejącej, linii metra w tej chwili jest opłacalne. Ciągle ceny wielu mieszkań uznawane są z konkurencyjne, jednak niedługo to się zmieni. Ułatwienia komunikacyjne wpłyną na wzrost cen za metr kwadratowy mieszkania. Dlatego zakupiony teraz lokal już niedługo zyska większą wartość. Jeśli nie będziemy chcieli korzystać z niego przez całe życie to za kilka lat możemy sprzedać go z zyskiem.

REKLAMA

Trwająca budowa centralnego odcinka drugiej linii metra w dominujący sposób wpłynęła już na funkcjonowanie centralnych obszarów Warszawy. Inwestycje w okolicy pierwszej linii metra w tej chwili cieszą się dużą popularnością, ale też niezbyt niską ceną. Najbardziej pożądane są mieszkania w Śródmieściu, ale tam ceny są wyjątkowo wysokie, a i zaczyna też brakować miejsca na nowe inwestycje.

Zobacz także: Jakie mieszkania są najbardziej poszukiwane?

Nowa nitka metra przechodzić będzie wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej, przez Nowy Świat i przez Powiśle. Jednak nabycie nowego mieszkania w tych rejonach jest bardzo trudne, ponieważ zwyczajnie nie ma działek do zabudowy. W pobliżu stacji metra Rondo ONZ i Świętokrzyska powstają dwa wysokościowce, w których oferowane są mieszkania luksusowe. Apartamenty można kupić w wieżowcu Złota 44 projektu Daniela Liebeskinda i w budynku Cosmopolitan przy ulicy Twardej zaprojektowanym w biurze Helmuta Jahna. Ale wszystko są to drogie inwestycje, a co jeśli chcemy mieszkać przy metrze i nie dysponujemy milionem złotych? Czy wtedy plany zakupowe muszą zagościć w sferze marzeń?

Zobacz także: Ile miejsc postojowych przypada na mieszkanie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dość dużo buduje się w tej chwili na Południe. W okolicy drugiej linii metra mieszkania oferowane są w takich projektach jak: Chodakowska, Apartamenty Mińska, Prochowa, Międzyborska i Osiedle Gocławska. Coraz więcej inwestycji powstaje także w bardziej oddalonych dzielnicach (Bemowo, Targówek), ale i tam odczuje się powstanie metra.

Zobacz także: Warszawa Białołęka: najnowsze inwestycje mieszkaniowe 

Kto zyska najwięcej?

Najbardziej na budowie metra zyskają Wola i Praga. Na Woli w pobliżu budowanego odcinka metra przy ulicy Kolejowej powstaje duża inwestycja mieszkaniowa pod nazwą 19. Dzielnica. Niedaleko planowanej trasy nowej linii kolejki podziemnej można kupić nowy lokal także w takich projektach jak: Osiedle Sokołowska, Apartamenty Pańska, InCity i Oxygen.

Analitycy z portalu Rynekpierwotny.com prognozują, że ceny mieszkań w największym stopniu wzrosną na Pradze. Wola nie należy dziś już bowiem do tanich stołecznych lokalizacji.

– Na Pradze ceny mieszkań są obecnie relatywnie niskie. W tej dzielnicy, którą od Śródmieścia oddziela jedynie rzeka, nowy lokal można kupić o tysiąc złotych za metr kwadratowy taniej, niż wynosi średnia stawka dla całego miasta. W inwestycji Nowa Wileńska, którą realizujemy od roku w sercu Starej Pragi mamy w sprzedaży mieszkania w cenie już od 7050 zł/mkw. Im bardziej budowa drugiej linii metra postępuje w kierunku Pragi tym więcej do naszego biura sprzedaży trafia klientów. Perspektywa zamieszkania przy metrze (stacja Dworzec Wileński) przyciąga kupujących, podobnie jak osoby chcące nabyć nieruchomość przy Wileńskiej w celach inwestycyjnych – twierdzi Michał Wilczewski, pełnomocnik firmy Budrem.

Zobacz także: Bielany Residence: GALERIA

W pobliżu drugiej linii metra, przy stacji Stadion Narodowy w ciągu 10 lat firma Elektrim planuje przeprowadzić całkowitą metamorfozę Portu Praskiego, który stać się ma wizytówką stolicy. Nieopodal stacji metra ma powstać City z czterema wysokościowcami, które ma być częścią biznesowo-usługową Portu. W Dokach, w luksusowej części mieszkaniowej położonej w dawnych basenach portowych tuż nad wodą powstaną apartamentowce z prywatnymi przystaniami. W dalej położonych budynkach wielorodzinnych będzie można kupić mieszkania klasy średniej. Po ukończeniu budowy projektu w mieście przybędzie aż 180 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej.

Zobacz także: Osiedle Santorini: GALERIA

Kupno w najbliższym czasie mieszkania na Pradze Północ, na Pradze Południe, na Woli, na Targówku lub na Bemowie będzie doskonałą inwestycją. Niedługo ceny mieszkań wzrosną tam, tak jak to było w przypadku Bielan i Ursynowa. Z drugiej strony w dzielnicach zlokalizowanych wzdłuż nowej linii metra chętniej też budują deweloperzy, a im większa konkurencja, tym niższe ceny.

Źródło: BUDREM

Zobacz także: Czy chętnie kupujemy mieszkanie na etapie „dziury w ziemi”?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA