REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wybór mieszkania – jakie mieszkanie wybrać, aby służyło nam przez wiele lat?

Nowe mieszkanie na lata. Fot. www.innemeble.pl
Nowe mieszkanie na lata. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl

REKLAMA

REKLAMA

Zakup mieszkania często wiąże się wieloletnim kredytem, dlatego też ta decyzja powinna być bardzo dobrze przemyślana. Kupione mieszkanie musi spełniać bieżące potrzeby. Powinno także sprostać naszym oczekiwaniom w przyszłości, np. kiedy założymy rodzinę.

Znalezienie mieszkania, które sprosta naszym oczekiwaniom, to nie lada sztuka. W jaki sposób wybrać mieszkanie, które zmierzy się z wymaganiami większej liczby mieszkańców? Jakie kryteria powinno spełniać mieszkanie idealne dla rodziny, w którym będzie miejsce dla dorastających dzieci czy wspólnego spędzania czasu? Przy wyborze takiego mieszkania trzeba patrzeć wielopłaszczyznowo.

REKLAMA

Zobacz także: Tańsze mieszkania od deweloperów

Mieszkanie – w mieście czy pod miastem?

REKLAMA

Wybór lokalizacji naszego mieszkania zależy od tego, jakie są dla nas priorytety, w tym oczekiwania co do rozwiązań komunikacyjnych. Czy chcemy mieszkać blisko centrum i korzystać z transportu publicznego, czy też możemy pozwolić sobie na dłuższy dojazd do pracy własnym autem, ale za to cieszyć się cichą, spokojną okolicą i mieć własny ogród.

– Młode małżeństwa bardzo często wybierają nasze inwestycje, właśnie ze względu na lokalizację. Tak jest w przypadku II etapu osiedla Świerkowa Polana w Robakowie. Kuszą ich walory podmiejskich osiedli, a także cisza i spokój, jakie one oferują. – mówi Piotr Swoboda, prezes Skaland sp. z o.o.

– Ogromną zaletą proponowanych mieszkań jest własny ogród z drewnianym tarasem. Przestrzeń ta stanowić może doskonałe i bezpieczne miejsce zabaw dla dzieci z możliwością ustawienia na trawie piaskownicy czy basenu. – dodaje Piotr Swoboda.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kupując mieszkanie dla całej rodziny, musimy zastanowić się co oferuje nam dana lokalizacja, jakie są perspektyw rozwoju okolicy i co z usług towarzyszących będzie nam potrzebne w najbliższym czasie. Dlatego warto zorientować się czy w pobliżu jest szkoła, przedszkole i punkty handlowe.

Zobacz także: Mieszkanie na ostatnim piętrze – wady i zalety


Powierzchnia mieszkania i układ pomieszczeń

REKLAMA

Wybór mieszkania odpowiedniego dla każdego z jego lokatorów, to nie lada wyzwanie. Warto pomyśleć o zakupie większej nieruchomości, inaczej w niedalekiej przyszłości, czekać nas będzie kolejna przeprowadzka. Mając ograniczony budżet należałoby wziąć pod uwagę mieszkanie pod miastem, albowiem w tej samej cenie, co w centrum, możemy nabyć lokal o znacznie większym metrażu. To w konsekwencji powiększy naszą przestrzeń życiową o jeden, a czasem nawet dwa pokoje.

 Istotny i korzystny dla harmonijnego rozwoju życia rodzinnego może okazać się podział mieszkania na strefę sypialnianą i dzienną. Jest to rozwiązanie oferowane najczęściej przez domy, jednakże spotkać się możemy z nim również w dużych mieszkaniach bądź lokalach, które maja dwa poziomy. W mieszkaniu „przyjaznym rodzinie” taki podział jest wskazany, gdyż każdy musi w nim znaleźć dla siebie miejsce.

Zobacz także: Inwestuj w mieszkania w 2012 r.

– W oferowanych przez nas lokalach na Osiedlu Świerkowa Polana II, proponujemy rozwiązanie, w którym na parterze znajduje się salon z kuchnią, na piętrze zaś sypialnie i łazienka. Daje to poczucie znacznie większej prywatności i swobody wszystkim domownikom. – mówi Piotr Swoboda.

Warto przyjrzeć się funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń. Salon zawsze jest tętniącym życiem sercem domu. Ważne aby był przestronny i ustawny. Ogień w kominku dodatkowo podsyci ciepło doskonałego dla rodziny mieszkania. Pokój dla dziecka, nawet niewielki, powinien być praktyczny i wielofunkcyjny. Odpowiednio zaaranżowany, z dobrą wystawą okien, będzie miejscem służącym zarówno do nauki jak i rozwijania zainteresowań. Małżeńska sypialnia, musi być przede wszystkim komfortowym miejscem wypoczynku po ciężkim dniu pracy, z odpowiednią ilością przestrzeni dla dwóch osób i ich rzeczy.

Mieszkanie idealne powinno być skrojone na miarę oczekiwań każdego z domowników, zapewniając poczucie bezpieczeństwa, spokój oraz przestrzeń do wypoczynku. Dlatego wybierając nieruchomość i lokalizację mieszkania należy wybiec nieco w przyszłość i zwrócić szczególną uwagę na to, czy da ona najmłodszym domownikom możliwość dorastania w przyjaznym otoczeniu.

Zobacz także: Luksusowe mieszkanie, czyli jakie?

Źródło: PR4You

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA