REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Gdzie powstaną nowe domy w Warszawie?

Plany zagospodarowania Wawra nie przewidują budowy wysokich budynków, a jedynie domy jednorodzinne, bliźniacze i szeregowe.
Plany zagospodarowania Wawra nie przewidują budowy wysokich budynków, a jedynie domy jednorodzinne, bliźniacze i szeregowe.

REKLAMA

REKLAMA

Warszawa, jako najbardziej zurbanizowane miasto Polski, ciągle się rozwija. Przedsiębiorcy nadciągają do niej, by inwestować w nowe osiedla, budynki, place. Jakie jest kryterium wyznaczające atrakcyjność miejsca? Czy najważniejsze są względy ekonomiczne? Kktóra z dzielnic Warszawy jest teraz najatrakcyjniejsza dla inwestorów?

Domy jednorodzinne na Wawrze

Wawer nie stał się celem do lokowania dużych inwestycji mieszkaniowych, jak to się dzieje w Białołęce. Plany zagospodarowania Wawra nie przewidują budowy wysokich budynków, a jedynie domy jednorodzinne, bliźniacze i szeregowe z odpowiednim zabezpieczeniem powierzchni biologicznie czynnej. W tej największej stołecznej dzielnicy dominują tereny zielone i niska zabudowa. Atutem tego rejonu miasta jest sąsiedztwo lasów i rezerwatów przyrody.

REKLAMA

REKLAMA

Wkrótce budownictwo mieszkaniowe na obszarze Wawra ma jednak szansę się zintensyfikować, a dzielnica zyskać inwestorów. A to z powodu budowy kolektora W, który ma tam powstać do końca 2012 r. Będzie przebiegał ulicami: Nowozabielska – Kadetów – Trakt Lubelski – Zwoleńska. Kolektor stwarza szansę skanalizowania prawie całej zachodniej części Wawra, a to dotyczy ok. 40–50 proc. mieszkańców dzielnicy. Dotąd skanalizowanie było tylko 25 proc. Wawra.

Ta miejska inwestycja infrastrukturalna planowana była już od lat, dlatego nie przypadkiem oferta Wawra obejmuje teraz aż 30 proc. wszystkich domów jednorodzinnych i segmentów deweloperskich.

Zarówno dla inwestujących tu deweloperów, jak i nabywców domów duże znaczenie ma dostępność komunikacyjna dzielnicy, dzięki kolejce SKM. No i oczywiście niewygórowane ceny, które, jak w przypadku innych stołecznych dzielnic, nie przyprawiają o zawrót głowy.

– Poza ceną i rozwiązaniem architektonicznym projektu, dla kupujących liczy się zielone otoczenie i sprawny dojazd do centrum – tłumaczy Wojciech Stisz, specjalista ds. Marketingu w firmie BARC Warszawa S.A.– Osiedle Przytulne przyciąga nowoczesnymi bryłami segmentów, swoją kameralną atmosferą i nietypowymi jak na warszawskie warunki działkami o powierzchni nawet do 550 mkw., na których usytuowane są budynki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warszawa w pełni skanalizowana

Podobnie jak Wawer, także Białołęka zyska na rozwoju miejskiej sieci kanalizacyjnej. Budowa kolektora W w Wawrze to nie koniec planów MPWiK. Do końca 2015 roku planowane jest pokrycie siecią wodno-kanalizacyjną 98 proc. stolicy. Łączne nakłady na urządzenia wodociągowe wyniosą blisko 400 mln zł, z czego ponad 60 proc. inwestycji w budowę sieci kanalizacyjnej zrealizowanych zostanie na terenie Białołęki i Wawra.

Mostem Północnym na Białołękę

REKLAMA

Dla deweloperów, którzy oferują w Białołęce największą liczbę segmentów i domów w Warszawie, niezwykle ważna jest też perspektywa rozwoju komunikacji dzielnicy związana z budową Mostu Północnego. Już sama informacja o rozpoczęciu jego realizacji zwiększyła zainteresowanie zakupem nieruchomości w tej dzielnicy. Sprawna przeprawa przez Wisłę i szybki dojazd do jednej z największych w Europie pętli przesiadkowej Młociny stanowi dla poszukujących lokum bodziec do zakupów nieruchomości w tej części Warszawy.

Wraz z Mostem Północnym powstaje linia tramwajowa, która będzie prowadzić z Białołęki do stacji metra Młociny. Docelowo Trasa Mostu Północnego ma połączyć Trasę Salomea - Wolica ze Wschodnią Obwodnicą Warszawy, czyli będzie przebiegać z Ursusa, Włoch przez Bemowo, Bielany, Białołękę do Marek i Wesołej.

Zobacz także:  Apartamenty Hoża 55 buduje Henpol

Pozytywne rokowania na przyszłość

W ocenie analityków z firmy Colliers International wszystko wskazuje na to, że rok 2011 będzie gorącym rokiem pod względem nowych transakcji gruntowych i inwestycyjnych oraz rozpoczynania nowych projektów mieszkaniowych. W najbliższych latach ceny gruntów pozostaną na aktualnym poziomie z niewielkimi korektami. Jeśli nastąpi ich wzrost, to na zdrowych, racjonalnych zasadach w zestawieniu z dynamiką wzrostu w latach przedkryzysowych.

Zobacz także: Warszawa, Grochów: Osiedle CORA (GALERIA)

Problemy w rozwoju inwestycji

Niestety, istnieją również czynniki powstrzymujące lub opóźniające wiele inwestycji deweloperskich. Należą do nich długotrwałe procesy administracyjne związane z uzyskiwaniem różnych pozwoleń, wysoki koszt użytkowania wieczystego gruntów, wygórowane ceny niektórych lokalizacji, których wycenę kwestionują banki, brak dostępności mediów lub niska przepustowość na pewnych terenach, na których gminy nie są skłonne inwestować. Deweloperów nie pobudza też do działania i nabywania gruntu brak miejscowych planów zagospodarowania terenów. Każda decyzja o zakupie działki inwestycyjnej poprzedzona jest wnikliwą analizą możliwości realizacji na niej określonej inwestycji.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

REKLAMA

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

REKLAMA