REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dolcan buduje mieszkania dostępne dla wszystkich - nowy trend na rynku?

REKLAMA

REKLAMA

Brak schodów i progów, szerokie drzwi wejściowe i wewnętrzne - w pięciu warszawskich osiedlach firmy Dolcan: Rudy Rydz, Konik Polny, Czerwona Jarzębina, Pasikonik i Kamyk Zielony powstaną mieszkania zaprojektowane dla wygody osób nie w pełni sprawnych. Ceny mieszkań zaczynają się od 5500 zł za m2, czyli np. 50-metrowe mieszkanie w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych kupić można wraz z działką w cenie 275 000 zł.

- Nasza propozycja to oferta dla osób niepełnosprawnych, które szukają przyjaznego mieszkania. Wiemy, jak ważne są tu konkretne rozwiązania już na etapie planowania lokalu, a nie tylko jego wykończenia – mówi Eugeniusz Chwesiuk, dyrektor ds. inwestycji w firmie Dolcan.

REKLAMA

Mieszkanie, ogródek i własne miejsce parkingowe

W zeszłym roku Dolcan rozpoczął sprzedaż mieszkań bezczynszowych. To właśnie na tych osiedlach zaprojektowano mieszkania w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W ofercie znajduje się 5 inwestycji, w których posiadanie własnego mieszkania nie jest obciążone koniecznością płacenia czynszu. Mieszkańcy nie ponoszą m.in. dodatkowych opłat za utrzymanie części wspólnych i administracji oraz składek remontowych.

Zobacz także: Dolcan buduje mieszkania bezczynszowe

REKLAMA

Mieszkania bezczynszowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych będą zlokalizowane na parterze, bez schodów i progów. Każdy lokal posiadać będzie własny ogródek, do którego bez problemu będą mogły wejść przez drzwi tarasowe z salonu osoby starsze czy poruszające się na wózku.

Mieszkania mieć będą także miejsce parkingowe blisko wejścia oraz krótki podjazd, wyprofilowany tak, żeby szybko spływała z niego woda. Zarówno drzwi wejściowe, jak i wewnętrzne mieć będą 90-100 cm szerokości, dzięki czemu swobodnie zmieści się w nich wózek, również ten starszego typu.

Okna w mieszkaniach montowane będą na wygodnej wysokości (ok. 30 cm nad podłogą), a uchwyty otwierania i zamykania okien znajdą się na poziomie ok. 80 cm nad podłogą. System przesuwanych okien z niskim progiem w salonie umożliwi wygodne korzystanie z tarasu i ogródka.

Inne udogodnienia to systemy przyłączeń elektrycznych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, specjalnie zaprojektowana kuchnia oraz przyłącza, które pozwolą umieścić blisko siebie lodówkę, kuchenkę i zlew, a także wygodne dla osób niepełnosprawnych rozwiązania w łazience.

Mieszkania budowane dla osób poruszających się na wózku dostępne są także w opcji pełnego wykończenia „pod klucz”.

Główne założenia mieszkań realizowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych:
• parterowy rozkład, brak schodów i progów
• krótkie podjazdy, wyprofilowane tak, by szybko spływała z nich woda
• miejsce parkingowe w pobliżu wejścia do mieszkania
• szerokie na 90-100 cm drzwi wejściowe i wewnętrzne
• okna umieszczone na wygodnej wysokości (ok. 30 cm nad podłogą)
• system przesuwanych okien z niskim progiem w salonie, który pozwoli bez problemu korzystać z tarasu i ogródka
• system przyłączeń elektrycznych przystosowany do wygody osoby niepełnosprawnej: przełączniki światła ok. 80-90 cm nad podłogą, gniazdka elektryczne montowane ok. 40 cm nad ziemią
• wygodne rozwiązania w łazience: umywalka zlokalizowana blisko muszli toaletowej ułatwiająca umycie rąk bez konieczności przesiadania się na wózek; możliwość aranżacji szerokich brodzików bez progów, w wymiarach ok. 130–160 cm;  przyłącza do toalety i umywalki umieszczone na wysokości odpowiedniej do montażu ceramiki sanitarnej z myślą o niepełnosprawnych użytkownikach

Mieszkania na sprzedaż: Osiedle Rudy Rydz (Rembertów), Konik Polny (Białołęka)

Najbardziej zaawansowane w realizacji jest osiedle Rudy Rydz przy ul. Kadrowej w warszawskim Rembertowie. Jego budowa rozpoczęła się kilka tygodni temu. Zostanie oddane już w grudniu tego roku. Znajdą się na nim cztery typy domów z mieszkaniami od 59 do 89 m2, z własną działką, tarasem i miejscem parkingowym. Osiedle znajduje się w sąsiedztwie parku na terenie Akademii Obrony Narodowej. Trzy miesiące później, bo w marcu 2012 r., pierwsi mieszkańcy wprowadzą się na osiedle Konik Polny przy ul. Lewandów, w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Tutaj również można wybierać w czterech typach domów - od 59 do 83 m2, z własną działką w cenie. 

Zobacz także: Szukasz mieszkania? Sprawdź najnowsze promocje u deweloperów

Dostępne domy: Targówek, Białołęka, Marki

W willowej dzielnicy Targówka, na Zaciszu, znajduje się osiedle Czerwona Jarzębina - w pobliżu znajdują się Kanał Bródnowski i Park Leśny Bródno. W czerwcu 2012 r. wprowadzą się tam właściciele sześciu typów domów - od 79 do 110 m2 (z własną działką oraz miejscem postojowym). Jeszcze więcej, bo siedem typów domów, firma Dolcan przygotowała na osiedlu Kamyk Zielony, przy ul. Kamykowej w Warszawie – Białołęce. W inwestycji, która zostanie oddana do użytku w sierpniu 2012 r. – znajdą się lokale o powierzchni od 61 do 83 m2. Kameralne Osiedle Pasikonik w Markach zaoferuje przyszłym właścicielom domy o średniej wielkości 74,5 m2, z własną działką lub tarasem.

Źródło: GlobalBrand Institute

Najbardziej zaawansowane w realizacji jest osiedle Rudy Rydz przy ul. Kadrowej w warszawskim Rembertowie. / fot. od GlobalBrand Institute
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Sprzedaż ogródka działkowego – ceny, umowa, formalności, PCC i podatek dochodowy

    W Polsce jest prawie milion ogródków działkowych działających na podstawie ustawy z 13 grudnia 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2021 r. poz. 1073). Z roku na rok ich ceny rosną. Sprawdźmy więc jakie formalności towarzyszą sprzedaży takiego ogródka i czy trzeba zapłacić od sprzedaży pcc i podatek dochodowy.

    Echmea wstęgowata – efektowna i łatwa w uprawie roślina doniczkowa. Czyści powietrze i kwitnie raz w życiu

    Echmea wstęgowata, to ciekawa roślina doniczkowa bez specjalnych wymagań, która dodatkowo potrafi oczyszczać powietrze w naszym mieszkaniu z formaldehydu. Kwitnie tylko raz w życiu (ale za to długo i efektownie) a po przekwitnieniu wytwarza 2-3 nowe rozety, które można przesadzić do oddzielnych doniczek i cykl życia zaczyna się na nowo. Młode rozety zakwitają po ok. 2 latach.

    Podatek od nieruchomości 2023/2024 – kto płaci podatek od mieszkania i gruntu, ile, kiedy, jakie deklaracje i informacje trzeba składać?

    Kto ma obowiązek płacić podatek od nieruchomości? Za co płaci się podatek od nieruchomości? Ile wynosi podatek od nieruchomości w 2023 roku a ile w 2024 roku? Kiedy trzeba zapłacić ten podatek?

    Wrzosy – uprawa w ogrodzie i na balkonie, odmiany

    Jak uprawiać wrzosy w ogrodzie, na balkonie i tarasie, by cieszyć się ich urokliwymi kwiatami jesienią? Jaką glebę przygotować pod wrzosy? Czy wrzosy w doniczkach przetrwają zimę na balkonie lub tarasie? Czy wrzosy trzeba przycinać? 

    REKLAMA

    Windy, parkingi, tereny zielone - co obiecuje program Przyjazne osiedle?

    Premier Mateusz Morawiecki w piątek w Strzegomiu mówił o szczegółach programu Przyjazne osiedle. Celem jest podniesienie komfortu życia mieszkańców blokowisk.

    Melisa lekarska – uprawa, właściwości zdrowotne. Ekologiczny, pachnący lek z własnego ogrodu

    Obok mięty i kilku innych ziół, melisa lekarska ma swoje ważne miejsce w „zestawie obowiązkowym” dobroczynnych, leczniczych roślin, które powinny rosnąć w naszych ogrodach. Uprawa melisy nie jest żadnym problemem, jest niewymagająca, mrozoodporna – sadzimy raz i …. mamy spokój. Nie tylko dlatego, że herbatka ze świeżych liści melisy działa najlepiej na skołatane nerwy. Również z tego powodu, że melisa sama doskonale rozsiewa się po naszym ogrodzie i znajduje sobie dogodne miejsca. 

    Jeżówka purpurowa (echinacea purpurea) – uprawa w ogrodzie i właściwości zdrowotne

    Bardzo dekoracyjną rośliną ogrodową jest jeżówka purpurowa. Przy okazji jest to zioło, które ma niebagatelne zalety zdrowotne i lecznicze. Jak uprawiać jeżówkę purpurową w ogrodzie i jaki pożytek możemy mieć z niej oprócz uroczych kwiatów?

    Ile zapłacisz za kredyt? Sprawdzamy oprocentowanie i marże

    Jesienna odwilż — tak obrazowo można by określić sytuację kredytobiorców we wrześniu 2023. U progu jesieni oprocentowanie kredytów wreszcie wyraźnie spadło, oczywiście za sprawą decyzji Rady Polityki Pieniężnej, która po raz pierwszy od jesieni 2021, a więc po dwóch latach, w czasie których stopy procentowe tylko rosły, wreszcie zdecydowała się na ich cięcie —  i to mocno, bo aż o 75 punktów bazowych. Jak kształtują się więc obecnie oprocentowanie kredytów mieszkaniowych i marże? Eksperci portalu GetHome.pl postanowili to sprawdzić.  

    REKLAMA

    Portal Cen Mieszkań czy uproszczenie procedur budowlanych – na zapowiedziach się skończyło

    Ministerstwo Rozwoju i Technologii składało w tym roku wiele deklaracji dotyczących zmian w obszarze mieszkalnictwa. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, które z nich nie doczekały się realizacji.

    Dereń jadalny – wspaniałe owoce, łatwa w uprawie roślina. Dlaczego warto posadzić derenia w ogrodzie?

    Dereń jadalny, to długowieczny, duży krzew owocowy (może też być prowadzony jako drzewko), który z każdym rokiem zjednuje sobie nowych sympatyków. Jest prawie „bezobsługowy” – jego uprawa jest bardzo łatwa, zadowala się przeciętnymi glebami, z reguły nie atakują go szkodniki i choroby – nie trzeba więc go „pryskać”. Rodzi znakomite, jadalne owoce, zawierające duże ilości witamin i innych prozdrowotnych substancji. Z owoców można robić różne przetwory (konfitury, soki, kompoty, marynaty i jedne z najlepszych nalewek owocowych). Kiszone w solance niedojrzałe owoce derenia były w dawnej Polsce przysmakiem zastępującym oliwki.

    REKLAMA