Czy wiesz jakie kolory stosować w domu według Feng Shui?
REKLAMA
REKLAMA
Czerwień - określa dominacją. Nie nadaje się do pokoi dziecięcych, jadalni, kuchni czy gabinetów.
REKLAMA
Żółć - jest powiązana z inteligencją i stymuluje mózg oraz pomaga w trawieniu. Jest pozytywnie kojarzony z optymizmem i rozsądkiem, zaś negatywnie z brakiem elastyczności. Idealny do przedpokoju i kuchni, zaś odradzany w łazienkach.
Zieleń - symbolizuje płodność i harmonię, relaksuje i odświeża. Kojarzy się bardzo pozytywnie z równowagą i wolnością, zaś negatywnie ze zdradą i zazdrością. Świetny do pomieszczeń terapeutycznych czy łazienek. Niestety negatywny wpływ na pokoje dzienne i gabinety.
REKLAMA
Niebieski - koi, oznacza spokój, tajemniczość i cierpliwość. Pozytywnie kojarzony z zaufaniem i wiernością, zaś z drugiej strony kojarzony z podejrzliwością. Stosuj go najlepiej w sypialniach oraz wszędzie tam, gdzie chcesz powiększyć przestrzeń. Nie polecam w jadalniach i gabinetach.
Fioletowy - budzi szacunek i stymuluje rozwój duchowy. Pozytywnie jest kojarzony z motywacją i podnieceniem, negatywnie - z przemocą i żałobą. Najlepiej stosować go w sypialniach, pokojach do ćwiczeń. Unikajmy go w łazience i kuchni.
Czarny - oznacza tajemniczość i niezależność. Pozytywnie kojarzony z siłą i urokiem, zaś negatywnie ze złem i śmiercią. Najlepiej jest stosować tą barwę w pokojach nastolatków, unikajmy go w sypialniach małych dzieci czy gabinetach lub pokojach dziennych.
Biały - oznacza niewinność. Kojarzy się pozytywnie z czystością, zaś negatywnie z zimnem i surowością. Stosujmy go w łazienkach i kuchniach, a unikajmy w pokojach dziecinnych i jadalniach.
Róż - to czystość myśli i szczęście. Nie ma żadnych negatywnych skojarzeń i najlepiej nadaje się do sypialni. Pamiętajmy, aby nie stosować go w łazienkach i kuchni.
Brąz - oznacza stabilność. Pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo, ale oznaczać może również nudę i depresję. Jest idealny w gabinetach, lecz nie w sypialniach.
Pomarańcz - to radość i słońce. Kojarzy się ze szczęściem, ale również z buntem. Nadaje się do pokojów dziennych, jadalni i przedpokoju. Nie stosujmy go w sypialniach.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.