Czy wiesz co zrobić z zepsutym głośnikiem?
REKLAMA
Po pierwsze nie denerwuj się. Większość awarii da się szybko i tanio naprawić.
REKLAMA
Nie próbuj samodzielnie naprawiać głośnika, jeżeli się na tym nie znasz – twoje działania mogą jeszcze pogorszyć sprawę i spowodować rozleglejsze uszkodzenia.
Najlepiej jest jeżeli mamy ważną gwarancję serwisową. Pracownicy serwisowi są w stanie naprawić wszelkie uszkodzenia, które tylko da się naprawić. Poza tym posiadają wszelkie części konieczne do naprawy.
W przypadku awarii jednego z głośników w kolumnie, bez możliwości jego naprawienia, można liczyć się z brakiem oryginalnych zamienników na rynku, ponieważ są one produkowane najczęściej tylko w zestawach. W takim wypadku możemy zrobić dwie rzeczy: albo udami się do serwisu, gdzie istnieje szansa dokupienia części przeznaczonych na rynek serwisowy, ale powinniśmy liczyć się tu z wygórowaną ceną, która może znacznie przewyższać wartość normalnego głośnika, albo możemy dokupić głośnik innej firmy. W tym wypadku możemy liczyć się z mniejszą jakością dźwięku.
Jeżeli nie znasz dobrego serwisu i nie masz możliwości uzyskania porady od kogoś zaufanego w tej materii, to najlepiej pytać się w sklepach zajmujących się nagłośnieniem
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.