REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Damska toaletka w mieszkaniu

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Toaletka to jeden z ważniejszych elementów wystroju wnętrza większości kobiet. To przy toaletce robimy codzienny makijaż, a także wykonujemy inne kobiece rytuały. Z tego właśnie powodu, powinno być to miejsce nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne.

Toaletka została stworzona we Francji, czyli kraju, który w zawsze charakteryzował się wyszukanym smakiem i szykiem. Jej historia sięga XVIII wieku, czyli czasów niekończącej się w paryskim dworze zabawy i przyjemności. Toaletka podbiła serca wszystkich Europejczyków i często żartobliwie nazywana była „stołem próżności”. Początkowo wyglądała jak typowe współczesne biurko z szufladkami, później wzbogacono ją o lustro i w ten sposób powstał nieśmiertelny mebel.

REKLAMA

Fot. Homebook

„Mimo powszechnego stwierdzenia, że toaletkę można stawiać tylko w dużych mieszkaniach, jest to mebel, który sprawdzi się na każdej powierzchni. Wszystko zależy od odpowiedniej aranżacji wnętrza, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi i harmonii. Toaletka może być elementem wypełniającym sypialnię, czyli miejsce, do którego została stworzona. Jednak nowoczesny design pozwala na to, by toaletka stała się interesującą częścią łazienki. Wszystko zależy
od naszej interpretacji tego mebla” – mówi Anna Poprawska, dekoratorka wnętrz z portalu Homebook.pl.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. Homebook

O ponadczasowości i elegancji toaletek świadczy to, że pasują one do każdej aranżacji. Znajdą one zastosowanie w mieszkaniach w stylu skandynawskim, glamour, vintage czy tradycyjnym. Toaletka może stanowić dekoracyjne dopełnienie, które nada wnętrzu odpowiedniego charakteru, pozostając przy tym bardzo funkcjonalnym meblem. Nie można zapominać, że mimo intrygującej aury unoszącej się nad nią, toaletka ma spełniać funkcje codziennego użytku. Głównym jej zadaniem jest stworzenie przestrzeni, w której przechowywane są perfumy, kosmetyki, biżuteria i inne kobiece bibeloty. Dzięki niej płeć piękna poczuje się jeszcze piękniej, a z innych pomieszczeń znikną porozstawiane tam drobiazgi. Należy o tym pamiętać, uzupełniając swoje wnętrza nieśmiertelnym „stołem próżności”.

Zobacz także:  Jak zagospodarować wnętrze szafy?

„W swojej historii toaletki zmieniały kształty, kolory i rozmiary. Dzięki tej elastyczności można stworzyć mebel, który idealnie dopasuje się do naszego mieszkania. Dla pasjonatek tradycyjnych rozwiązań wnętrzarskich, które przenoszą mieszkańców i gości wprost do romantycznej Francji, najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie w sypialni takiej toaletki, która otrze się swoim wyglądem o antyk. Białe, cienkie nogi, finezyjne wyżłobienia i wzory oraz wąskie lustro z ornamentem to bardzo kobiece motywy w stylu glamour, które nadadzą sypialni romantycznego charakteru i delikatności. Zupełnym przeciwieństwem dekoratorskim jest mieszkanie w stylu nowoczesnym. Gładkie, proste i minimalistyczne wykończenie mebli również pozwoli na stworzenie miejsca, które będzie współczesną wersją toaletki. Ciekawym rozwiązaniem jest wkomponowanie toaletki w zabudowaną szafę. Podstawę toaletki stanowi blat, nad którym wisi lustro. Wartym uwagi rozwiązaniem są tutaj estradowe lampki, używane w garderobach największych gwiazd. W takim miejscu wykonanie perfekcyjnego makijażu należy do bardzo przyjemnych czynności. Dodatkowo toaletka może również pełnić funkcję biurka, co sprawdza się na małych powierzchniach” – dodaje Anna Poprawska z portalu Homebook.pl.

Fot. Homebook

Inwencja twórcza w aranżacji wnętrz jest kluczowym elementem. Stworzenie dekoracji metodą hand made sprawi, że mieszkanie nabierze indywidualnego charakteru, a my możemy mieć pewność, że nikt nie zdubluje naszego pomysłu. Lubujących się w stylu vitage na pewno zainteresuje wykonanie toaletki np. ze starych, podrapanych drzwi, które będą stanowiły jej podstawę. „Przytwierdzamy do nich lustro ustawiamy stolik i oryginalna toaletka gotowa. Warto wykorzystać metody dekoracyjne, dzięki którym mebel będzie wydawał się podniszczony – w stylu retro. Posiadaczki niewielkich mieszkań mogą wykazać się inwencją twórczą tworząc toaletkę… w toalecie. Warto zaaranżować ją tak, by zlew był wpuszczony do blatu, który stanowiłby również miejsce do malowania i przechowywania kosmetyków. Jest to rozwiązanie, które minimalizuje stratę cennej w małych wnętrzach powierzchni.” – mówi Anna Poprawska z homebook.pl. Do takiej toaletki wystarczy dostawić mały stołek i wybrać odpowiednie oświetlenie, które pozwoli na perfekcyjne wykonanie wszelkich zabiegów kosmetycznych.

Fot. Homebook

Toaletka jest meblem, który stwarza osobną przestrzeń do kobiecych, codziennych rytuałów. Można jej używać nie tylko zgodnie z przeznaczeniem, ale również wykorzystywać jako dodatkowe miejsce do pracy. Dzięki swojej ponadczasowości toaletka jest elementem dekoracji, które wpasuje się do każdego stylu, a nawet nada zupełnie nowego charakteru wszystkim pomieszczeniom. Od teraz wszystkie przedstawicielki płci pięknej będą mogły mieć miejsce, w którym poczują się jeszcze bardziej kobieco.

Zobacz także:  Sypialnia pod skosami – rzecz o łóżkach japońskich

Źródło: homebook.pl

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

REKLAMA

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA