REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szykujemy okna na wiosnę

Subskrybuj nas na Youtube
Okno. Fot. Pakto
Okno. Fot. Pakto
Pakto

REKLAMA

REKLAMA

Okna są wizytówką naszego domu. Wiosna to czas, kiedy zaczynamy dość intensywnie dbać o ten obszar naszego domu. Myjemy okna, zmieniamy firanki i często też po zimie, zmieniamy aranżację na bardziej wiosenną np. kupując kwiaty.

REKLAMA

Okna stanowią wizytówkę każdego domu. Jeśli są czyste i zadbane, a przestrzeń wokół nich estetyczna i uporządkowana, wówczas mieszkanie prezentuje się znacznie lepiej. Warto także zwrócić uwagę na to, jakie dodatki i akcesoria wybieramy. Zasłony, rolety czy doniczki powinny komponować się ze sobą i najbliższym otoczeniem okna, ale również kolorem ścian w pokoju. Wiosna to dobry moment, by wprowadzić kilka zmian w swoim domu.

Zobacz też: serwis  Okna i drzwi

Czyste okna i firanki

Okna bez smug i śnieżnobiałe firanki to podstawa wiosennych porządków. Dym z papierosów, dotyk rąk czy łapek kota lubiącego przesiadywać na parapecie – wszystko to wpływa na wygląd szyb i materiału. Jeśli nasze mieszkanie znajduje się na parterze czy pierwszym piętrze, szyby dodatkowo są narażone na zabrudzenia z zewnątrz. W takich przypadkach okna powinniśmy myć znacznie częściej, nawet raz na dwa miesiące, a do firanek używać specjalnych detergentów. Jeśli nie chcemy, aby podczas porządków płyn do mycia dostał się na nasze zasłony, wystarczy jeśli przełożymy je przez wieszak na ubrania, zawieszony wcześniej na karniszu. Z kolei nieestetycznych smug unikniemy przecierając umyte okna zwiniętymi gazetami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też:  Dekoracje okienne

Rolety – ochronią nas przed nadmiarem światła

Rolety to w każdym mieszkaniu bardzo ważne dodatki. Nie tylko chronią przed nadmiarem światła z zewnątrz, ale dodatkowo są także ciekawą dekoracją. Możemy wedle uznania tworzyć z ich pomocą ciekawe aranżacje, dobierając je do koloru i wzoru tapety, odcienia mebli czy dywanu.

Wiosna to dobra okazja do zmiany rolet na bardziej kolorowe. Optymistyczne akcenty jak subtelne liście paproci, kolorowe maki czy ozdobna falbana u dołu, przeniosą do mieszkania namiastkę wiosennej aury. Warto wybrać rolety z materiałów, które z łatwością będziemy mogli wyczyścić. Do tego celu najlepiej używać wilgotnej, delikatnej ściereczki. Pamiętajmy, aby pozostawić je rozwinięte do momentu całkowitego wyschnięcia – podpowiada Leszek Jarema, ekspert marki Prakto, producenta rolet i innych rozwiązań okiennych.

Parapet

Wiosenna atmosfera zagości w okiennych dekoracjach, jeśli na parapecie postawimy kolorowe doniczki z kwiatami. Krokusy czy żonkile wprowadzą do mieszkania optymistyczną aurę i przypomną o pierwszych oznakach nadchodzącej pory roku. Warto zadbać także o sam parapet, dokładnie go wyczyścić i pozbyć się wszystkich zabrudzeń. Pod doniczki możemy postawić solidne podstawki, aby ziemia czy woda z kwiatów nie brudziła powierzchni parapetu. Jeśli zależy nam na spektakularnym efekcie, pomyślmy o przemalowaniu parapetu na wyrazisty kolor lub użyciu  specjalnej okleiny o ciekawym wzorze.

Źródło: Pakto

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

REKLAMA

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

REKLAMA

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA