REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szykujemy okna na wiosnę

Okno. Fot. Pakto
Okno. Fot. Pakto
Pakto

REKLAMA

REKLAMA

Okna są wizytówką naszego domu. Wiosna to czas, kiedy zaczynamy dość intensywnie dbać o ten obszar naszego domu. Myjemy okna, zmieniamy firanki i często też po zimie, zmieniamy aranżację na bardziej wiosenną np. kupując kwiaty.

REKLAMA

Okna stanowią wizytówkę każdego domu. Jeśli są czyste i zadbane, a przestrzeń wokół nich estetyczna i uporządkowana, wówczas mieszkanie prezentuje się znacznie lepiej. Warto także zwrócić uwagę na to, jakie dodatki i akcesoria wybieramy. Zasłony, rolety czy doniczki powinny komponować się ze sobą i najbliższym otoczeniem okna, ale również kolorem ścian w pokoju. Wiosna to dobry moment, by wprowadzić kilka zmian w swoim domu.

Zobacz też: serwis  Okna i drzwi

Czyste okna i firanki

Okna bez smug i śnieżnobiałe firanki to podstawa wiosennych porządków. Dym z papierosów, dotyk rąk czy łapek kota lubiącego przesiadywać na parapecie – wszystko to wpływa na wygląd szyb i materiału. Jeśli nasze mieszkanie znajduje się na parterze czy pierwszym piętrze, szyby dodatkowo są narażone na zabrudzenia z zewnątrz. W takich przypadkach okna powinniśmy myć znacznie częściej, nawet raz na dwa miesiące, a do firanek używać specjalnych detergentów. Jeśli nie chcemy, aby podczas porządków płyn do mycia dostał się na nasze zasłony, wystarczy jeśli przełożymy je przez wieszak na ubrania, zawieszony wcześniej na karniszu. Z kolei nieestetycznych smug unikniemy przecierając umyte okna zwiniętymi gazetami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też:  Dekoracje okienne

Rolety – ochronią nas przed nadmiarem światła

Rolety to w każdym mieszkaniu bardzo ważne dodatki. Nie tylko chronią przed nadmiarem światła z zewnątrz, ale dodatkowo są także ciekawą dekoracją. Możemy wedle uznania tworzyć z ich pomocą ciekawe aranżacje, dobierając je do koloru i wzoru tapety, odcienia mebli czy dywanu.

Wiosna to dobra okazja do zmiany rolet na bardziej kolorowe. Optymistyczne akcenty jak subtelne liście paproci, kolorowe maki czy ozdobna falbana u dołu, przeniosą do mieszkania namiastkę wiosennej aury. Warto wybrać rolety z materiałów, które z łatwością będziemy mogli wyczyścić. Do tego celu najlepiej używać wilgotnej, delikatnej ściereczki. Pamiętajmy, aby pozostawić je rozwinięte do momentu całkowitego wyschnięcia – podpowiada Leszek Jarema, ekspert marki Prakto, producenta rolet i innych rozwiązań okiennych.

Parapet

Wiosenna atmosfera zagości w okiennych dekoracjach, jeśli na parapecie postawimy kolorowe doniczki z kwiatami. Krokusy czy żonkile wprowadzą do mieszkania optymistyczną aurę i przypomną o pierwszych oznakach nadchodzącej pory roku. Warto zadbać także o sam parapet, dokładnie go wyczyścić i pozbyć się wszystkich zabrudzeń. Pod doniczki możemy postawić solidne podstawki, aby ziemia czy woda z kwiatów nie brudziła powierzchni parapetu. Jeśli zależy nam na spektakularnym efekcie, pomyślmy o przemalowaniu parapetu na wyrazisty kolor lub użyciu  specjalnej okleiny o ciekawym wzorze.

Źródło: Pakto

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA