REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szykujemy okna na wiosnę

Okno. Fot. Pakto
Okno. Fot. Pakto
Pakto

REKLAMA

REKLAMA

Okna są wizytówką naszego domu. Wiosna to czas, kiedy zaczynamy dość intensywnie dbać o ten obszar naszego domu. Myjemy okna, zmieniamy firanki i często też po zimie, zmieniamy aranżację na bardziej wiosenną np. kupując kwiaty.

REKLAMA

Okna stanowią wizytówkę każdego domu. Jeśli są czyste i zadbane, a przestrzeń wokół nich estetyczna i uporządkowana, wówczas mieszkanie prezentuje się znacznie lepiej. Warto także zwrócić uwagę na to, jakie dodatki i akcesoria wybieramy. Zasłony, rolety czy doniczki powinny komponować się ze sobą i najbliższym otoczeniem okna, ale również kolorem ścian w pokoju. Wiosna to dobry moment, by wprowadzić kilka zmian w swoim domu.

Zobacz też: serwis  Okna i drzwi

Czyste okna i firanki

Okna bez smug i śnieżnobiałe firanki to podstawa wiosennych porządków. Dym z papierosów, dotyk rąk czy łapek kota lubiącego przesiadywać na parapecie – wszystko to wpływa na wygląd szyb i materiału. Jeśli nasze mieszkanie znajduje się na parterze czy pierwszym piętrze, szyby dodatkowo są narażone na zabrudzenia z zewnątrz. W takich przypadkach okna powinniśmy myć znacznie częściej, nawet raz na dwa miesiące, a do firanek używać specjalnych detergentów. Jeśli nie chcemy, aby podczas porządków płyn do mycia dostał się na nasze zasłony, wystarczy jeśli przełożymy je przez wieszak na ubrania, zawieszony wcześniej na karniszu. Z kolei nieestetycznych smug unikniemy przecierając umyte okna zwiniętymi gazetami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też:  Dekoracje okienne

Rolety – ochronią nas przed nadmiarem światła

Rolety to w każdym mieszkaniu bardzo ważne dodatki. Nie tylko chronią przed nadmiarem światła z zewnątrz, ale dodatkowo są także ciekawą dekoracją. Możemy wedle uznania tworzyć z ich pomocą ciekawe aranżacje, dobierając je do koloru i wzoru tapety, odcienia mebli czy dywanu.

Wiosna to dobra okazja do zmiany rolet na bardziej kolorowe. Optymistyczne akcenty jak subtelne liście paproci, kolorowe maki czy ozdobna falbana u dołu, przeniosą do mieszkania namiastkę wiosennej aury. Warto wybrać rolety z materiałów, które z łatwością będziemy mogli wyczyścić. Do tego celu najlepiej używać wilgotnej, delikatnej ściereczki. Pamiętajmy, aby pozostawić je rozwinięte do momentu całkowitego wyschnięcia – podpowiada Leszek Jarema, ekspert marki Prakto, producenta rolet i innych rozwiązań okiennych.

Parapet

Wiosenna atmosfera zagości w okiennych dekoracjach, jeśli na parapecie postawimy kolorowe doniczki z kwiatami. Krokusy czy żonkile wprowadzą do mieszkania optymistyczną aurę i przypomną o pierwszych oznakach nadchodzącej pory roku. Warto zadbać także o sam parapet, dokładnie go wyczyścić i pozbyć się wszystkich zabrudzeń. Pod doniczki możemy postawić solidne podstawki, aby ziemia czy woda z kwiatów nie brudziła powierzchni parapetu. Jeśli zależy nam na spektakularnym efekcie, pomyślmy o przemalowaniu parapetu na wyrazisty kolor lub użyciu  specjalnej okleiny o ciekawym wzorze.

Źródło: Pakto

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA