REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zamrażarka skrzyniowa czy z szufladami? Którą wybrać

Subskrybuj nas na Youtube
Redcoon
Redcoon
Redcoon

REKLAMA

REKLAMA

Zamrażarka skrzyniowa czy z szufladami – którą wybrać? Wszystko zależy od tego ile mamy wolnego miejsca. W zamrażarce szufladowej jedzenie możemy przechowywać posegregowane w szufladach. W zamrażarkę skrzyniową może wstawić np. do garażu lub do spiżarni.

REKLAMA

Kiedy nadchodzi czas zbierania plonów z naszych ogródków i działek, zaczynamy zastanawiać się, gdzie i w jaki sposób najlepiej je przechować. Część zostanie zaprawiona, część trafi do zamrażarki. I tu pojawia się pytanie: Co lepsze, zamrażarka skrzyniowa czy szufladowa?

Najlepsza zamrażarka, kiedy mamy mało miejsca

Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią użytkową, nie mamy własnego garażu lub nasza piwnica pęka już w szwach, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zamrażarka szufladowa. Powierzchnia przechowywania rozłożona jest w pionie, a pojemność przekraczająca nawet 300 litrów, niejednokrotnie dorównuje zamrażarkom skrzyniowym. Ponadto wszystko, co w niej umieścimy zawsze jest od razu widoczne i dostępne. Dobrym pomysłem jest grupowanie żywności w odpowiednie kategorie, na przykład: surowe mięso ekologiczne, półprodukty, warzywa itd., a także opisywanie szuflad, czyli podawanie informacji, co znajduje się akurat w środku. Minusem zamrażarki szufladowej jest to, że nie zmieścimy w niej pożywienia o większych gabarytach. Wszystko musimy najpierw poporcjować i odpowiednio zabezpieczyć.

Zobacz też: Jak przechowywać jedzenie w zamrażarce?

Kiedy mamy dość miejsca

Osoby posiadające większą powierzchnię użytkową, taką jak garaż lub spora spiżarnia, mogą pozwolić sobie na zakup zamrażarki skrzyniowej. Pomieści ona znacznie więcej pożywienia, co jest szczególnie przydatne w przypadku dużych rodzin. Jak sama nazwa wskazuje, jedzenie wkładane jest do jednej komory, posiadającej czasem dodatkowe przegrody, które można w razie potrzeby usunąć. Mięso z ekologicznych gospodarstw jest coraz popularniejsze, jednakże zwykle można je kupić nieprzetworzone, co wiąże się często z problemem jego przechowania w takiej formie. Posiadanie dużej zamrażarki jest więc bardzo przydatne, gdy chcemy zamrozić na przykład całą półtuszę. Posiadając mniejsze porcje jedzenia, powinniśmy pamiętać o jednej rzeczy. Główną zasadą przechowywania pożywienia w zamrażarce skrzyniowej jest: świeże na spód, starsze na wierzch. Chodzi o to, by nowe produkty, które mają odleglejszą datę przydatności do spożycia zostawić na później, a w pierwszej kolejności spożytkować te, które leżą już jakiś czas. Jeśli będziemy regularnie dbać o porządek, na pewno z łatwością odnajdziemy wszystko, czego akurat będziemy potrzebować.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też:  Prawidłowe rozmieszczenie sprzętu AGD w kuchni, czyli trójkąt roboczy

Zarówno w przypadku zamrażarki szufladowej jak i skrzyniowej, warto pamiętać, by były one wyposażone w system No Frost, który zapobiega osadzaniu się pary wodnej na ściankach urządzenia i na jedzeniu. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza w urządzeniu. Szukając zamrażarki, w sklepie internetowym redcoon.pl można zastosować specjalny filtr „No Frost”, który ułatwi nam wyszukiwanie modeli z tym konkretnym systemem.

Źródło: Redcoon

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne - dalsze zmiany [Ważne terminy]

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wydłużyła termin uchwalenia planu ogólnego gminy do końca czerwca 2026 r. Co jeszcze się zmienia? Oto najważniejsze terminy!

Eksmisje z mieszkań: czy teraz jest ich więcej niż wcześniej

Eksmisje z mieszkań: mamy trend wzrostowy? Eksmisje z mieszkań to zjawisko, które zawsze wzbudza kontrowersje. Sprawdzamy, czy w 2024 roku komornicy częściej wykonywali takie eksmisje i jakie problemy wiążą się z takimi zdarzeniami.

Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

Mieszkanie w kurorcie: najdrożej jest w Zakopanem, ale lista miejscowości z mieszkaniami dla bogatych jest długa

Zakopane najdroższą miejscowością wypoczynkową w Polsce. Ile zatem trzeba zapłacić za lokum z rynku pierwotnego w górach, nad morzem oraz nad jeziorami Warmii i Mazur? Czy stać na to średniozamożnego Polaka. Gdzie kupować letnie mieszkanie dla siebie, a gdzie w celach inwestycyjnych?

REKLAMA

Kto kupuje mieszkania w połowie 2025 roku i jak płaci? Kredyt nadal za drogi – klienci płacą częściej gotówką

Jaka grupa nabywców jest obecnie najaktywniejsza na rynku nowych mieszkań? Czy wysoki koszt kredytu i brak rządowego programu wsparcia kupujących sprawia, że dominują nabywcy inwestycyjni i gotówkowi? Jakie projekty najczęściej wybierane są przez inwestorów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Własne mieszkanie bez zaciągania na całe życie kredytu hipotecznego: czy to jest możliwe i jaki jest na to sposób

Budownictwo społeczne to nie wybór z konieczności, a z rozsądku. Dla wielu ludzi to jedyna droga do niezależności mieszkaniowej – nie przez kredyt czy dziedziczenie, ale przez system, który stawia na stabilizację i powszechną dostępność.

Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

REKLAMA