REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zamrażarka skrzyniowa czy z szufladami? Którą wybrać

Redcoon
Redcoon
Redcoon

REKLAMA

REKLAMA

Zamrażarka skrzyniowa czy z szufladami – którą wybrać? Wszystko zależy od tego ile mamy wolnego miejsca. W zamrażarce szufladowej jedzenie możemy przechowywać posegregowane w szufladach. W zamrażarkę skrzyniową może wstawić np. do garażu lub do spiżarni.

REKLAMA

Kiedy nadchodzi czas zbierania plonów z naszych ogródków i działek, zaczynamy zastanawiać się, gdzie i w jaki sposób najlepiej je przechować. Część zostanie zaprawiona, część trafi do zamrażarki. I tu pojawia się pytanie: Co lepsze, zamrażarka skrzyniowa czy szufladowa?

Najlepsza zamrażarka, kiedy mamy mało miejsca

Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią użytkową, nie mamy własnego garażu lub nasza piwnica pęka już w szwach, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zamrażarka szufladowa. Powierzchnia przechowywania rozłożona jest w pionie, a pojemność przekraczająca nawet 300 litrów, niejednokrotnie dorównuje zamrażarkom skrzyniowym. Ponadto wszystko, co w niej umieścimy zawsze jest od razu widoczne i dostępne. Dobrym pomysłem jest grupowanie żywności w odpowiednie kategorie, na przykład: surowe mięso ekologiczne, półprodukty, warzywa itd., a także opisywanie szuflad, czyli podawanie informacji, co znajduje się akurat w środku. Minusem zamrażarki szufladowej jest to, że nie zmieścimy w niej pożywienia o większych gabarytach. Wszystko musimy najpierw poporcjować i odpowiednio zabezpieczyć.

Zobacz też: Jak przechowywać jedzenie w zamrażarce?

Kiedy mamy dość miejsca

Osoby posiadające większą powierzchnię użytkową, taką jak garaż lub spora spiżarnia, mogą pozwolić sobie na zakup zamrażarki skrzyniowej. Pomieści ona znacznie więcej pożywienia, co jest szczególnie przydatne w przypadku dużych rodzin. Jak sama nazwa wskazuje, jedzenie wkładane jest do jednej komory, posiadającej czasem dodatkowe przegrody, które można w razie potrzeby usunąć. Mięso z ekologicznych gospodarstw jest coraz popularniejsze, jednakże zwykle można je kupić nieprzetworzone, co wiąże się często z problemem jego przechowania w takiej formie. Posiadanie dużej zamrażarki jest więc bardzo przydatne, gdy chcemy zamrozić na przykład całą półtuszę. Posiadając mniejsze porcje jedzenia, powinniśmy pamiętać o jednej rzeczy. Główną zasadą przechowywania pożywienia w zamrażarce skrzyniowej jest: świeże na spód, starsze na wierzch. Chodzi o to, by nowe produkty, które mają odleglejszą datę przydatności do spożycia zostawić na później, a w pierwszej kolejności spożytkować te, które leżą już jakiś czas. Jeśli będziemy regularnie dbać o porządek, na pewno z łatwością odnajdziemy wszystko, czego akurat będziemy potrzebować.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też:  Prawidłowe rozmieszczenie sprzętu AGD w kuchni, czyli trójkąt roboczy

Zarówno w przypadku zamrażarki szufladowej jak i skrzyniowej, warto pamiętać, by były one wyposażone w system No Frost, który zapobiega osadzaniu się pary wodnej na ściankach urządzenia i na jedzeniu. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza w urządzeniu. Szukając zamrażarki, w sklepie internetowym redcoon.pl można zastosować specjalny filtr „No Frost”, który ułatwi nam wyszukiwanie modeli z tym konkretnym systemem.

Źródło: Redcoon

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA