REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak dobrać rozmiar telewizora?

Aleksandra Olechowska
Telewizor
Telewizor

REKLAMA

REKLAMA

W czasie wybierania telewizora wiele osób popełnia błąd i kieruje się zasadą: „Im większy, tym lepszy”. Rozmiar telewizora jest ważnym aspektem, jednak musi on być dostosowany do wielkości pomieszczenia. Podpowiadamy jak dobrać rozmiar telewizora do pomieszczenia.

Wymiary i odległość

Nie warto kupować zbyt dużego telewizora do małego wnętrza. Musimy zastanowić się jakie wymiary ma nasze pomieszczenie oraz w jakiej odległości będziemy oglądali telewizję. Optymalną odległość widza od telewizora powinno uzależniać się od rozdzielczości obrazu. Możemy ją sami ustalić. Wystarczy przeliczyć przekątną ekranu z cali na centymetry i skorzystać ze wzoru (1 cal to 2,54 cm). Dla odbiorników SDTV-N = 576 (odbiornik kineskopowy) linii odległość minimalną uzyskamy mnożąc przekątną ekranu razy 3,8, natomiast maksymalną razy 5. W przypadku odbiorników HDTV-N = 720 linii w celu ustalenia odległości minimalnej musimy długość przekątnej ekranu pomnożyć razy 2,5, a maksymalnej razy 3,5. Kolejnym typem odbiorników są telewizory HDTV-N = 1080 linii wówczas, żeby uzyskać odległość minimalną musimy przekątną ekranu pomnożyć razy 1,6, a maksymalną razy 2,5. Pamiętajmy, że telewizory kineskopowe potrzebowały dużo większej odległości niż telewizory plazmowe i LED. Taka odległość wynosiła dziesięciokrotność przekątnej ekranu. Jeśli chodzi o telewizory plazmowe i LED ta odległość może być o wiele mniejsza.

REKLAMA

Zobacz także: Gdzie ustawić telewizor?

Pomocne programy

Internet dostarcza nam różnego rodzaju darmowych aplikacji, które pomogą nam w wyborze odpowiedniego rozmiaru telewizora. Wystarczy narysować wymiary pomieszczenia, a program sam ustawi kanapę i telewizor. Uzyskamy wówczas projekt naszego wnętrza, który będziemy mogli dowolnie modyfikować tak, żeby zyskać najlepszą wielkość oraz minimalną odległość odbiornika od kanapy. Dowiemy się również pod jakim kątem najlepiej oglądać telewizję. Takie aplikacje są również pomocne z tego względu, iż podpowiadają jaki rodzaj telewizorów wybrać: plazmowe, LCD (LED) lub CRT. Co ciekawe możemy w naszym wirtualnym wnętrzu ustawić również telewizor kineskopowy.

Musimy pamiętać, że należy tak dobrać wielkość ekranu, żeby patrząc na niego nie były widoczne pojedyncze elementy, tzw. piksele, z których obraz jest zbudowany.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Kominek i telewizor – aranżacje

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

REKLAMA

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

REKLAMA