REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dwa warianty zagospodarowania wnętrza mieszkania

arch. wnętrz Kinga Śliwa
Twój wymarzony dom albo mieszkanie jest w trakcie budowy i nie wiesz, jaki wariant zagospodarowania wnętrza mieszkania wybrać? Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl
Twój wymarzony dom albo mieszkanie jest w trakcie budowy i nie wiesz, jaki wariant zagospodarowania wnętrza mieszkania wybrać? Fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa www.kingasliwa.pl

REKLAMA

REKLAMA

Twój wymarzony dom albo mieszkanie jest w trakcie budowy i nie wiesz, jaki wariant zagospodarowania wnętrza mieszkania wybrać? Jest wiele sposobów zagospodarowania mieszkania, my przedstawimy dwa.

REKLAMA

Wkrótce staniemy się właścicielami nowego mieszkania. Nasze wymarzone lokum jest w trakcie budowy - musimy zdecydować o układzie ścian. Mieszkanie nie jest duże, dlatego prosimy o radę, jak najlepiej wykorzystać metraż. Chcielibyśmy oddzielić strefę nocną mieszkania - sypialnię i pokój naszego czteroletniego syna od strefy dziennej. Zależy nam na otwartej przestrzeni salonu i kuchni, jednocześnie wskazane jest częściowe zasłonięcie strefy kuchenki i zlewozmywaka w kuchni. W łazience oprócz wanny chcielibyśmy umieścić prysznic oraz ukryć pralkę. Ważnym elementem wnętrza dla naszej rodziny jest stół i wygodna kuchnia, ponieważ często zapraszamy najbliższych i organizujemy przyjęcia towarzyskie. Iwona i Adrian

REKLAMA

Państwa mieszkanie w naturalny sposób podzielone jest klatką schodową na dwie części o podobnym metrażu. Niewielkie pomieszczenie na wprost wejścia najlepiej przeznaczyć na łazienkę. Z ciasnego przedpokoju prowadzą drzwi do poszczególnych pomieszczeń. Proponuję otworzyć przedpokój na salon i kuchnię. Zostawiając szerokie przejście, uzyskamy wrażenie większego wnętrza.

Zobacz także: Jak powinny wyglądać pomieszczenia w nowoczesnym domu?

Sypialnia i pokój dziecka

Przedstawiam dwa warianty zagospodarowania wnętrza mieszkania. W proponowanych układach funkcjonalnych kuchnia jest częściowo połączona z pokojem dziennym. W obu przykładach zagospodarowania wnętrza, sypialnia i pokój syna dostępne są z przedpokoju. Ich lokalizacja występuje w pierwszym przykładzie od strony wschodniej mieszkania, a w drugim od zachodniej. Aby zapewnić wygodną komunikację pomiędzy sypialnią, pokojem dziecka i łazienką, wskazana jest przebudowa ściany z drzwiami do poszczególnych pokoi.

Salon – na co dzień i na przyjęcia

Planując układ salonu, proponuję ustawienie stołu przy ścianie. Mebel ten powinien być rozkładany przy okazji większych przyjęć, natomiast na co dzień, w wersji złożonej, nie będzie zabierał zbyt dużo przestrzeni. W sąsiedztwie stołu można zmieścić wygodną sofę z fotelami oraz niewielki stolik kawowy. Przesłona pomiędzy kuchnią i salonem, wykonana z suchego tynku, posiada wnękę na telewizor oraz wbudowane podświetlane półki na książki lub dekoracyjne przedmioty. W ten sposób w przestrzeni salonu można uniknąć wrażenia nadmiaru sprzętów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Czym jest awangardowa architektura wnętrz?

Łazienka – dwie propozycje

REKLAMA

Konieczne jest powiększenie łazienki w celu umieszczenia wszystkich proponowanych elementów wyposażenia. W pierwszej propozycji narożna wanna jest obudowana ścianą po kształcie fragmentu okręgu. Tworzy przez to ciekawą formę od strony kuchni i pozwala powiększyć przestrzeń ciasnego przedpokoju. Forma łuku, szczególnie przy odpowiednim podświetleniu, to ważny element widoczny także z salonu.

W propozycji z prostokątną wanną prysznic znajduje się we wnęce, uzyskanej kosztem powierzchni kuchni. Po przebudowie ściany uzyskujemy schowek dostępny z kuchni, w którym można ukryć pralkę.

W obu aranżacjach przedpokój stanowi ważny element układu wnętrza, jego otwarta przestrzeń daje wrażenie większej przestrzeni. Dzięki lekkiej zabudowie części dziennej mieszkania również naturalne światło może swobodnie docierać do tej części mieszkania. Układ podłogi pozwala wydzielić poszczególne strefy funkcjonalne bez ograniczenia cennej przestrzeni.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA