REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jesienne dodatki wnętrzarskie do pokoju dziennego i sypialni

REKLAMA

REKLAMA

Jesień to dobry czas na metamorfozę wnętrza. Kiedy za oknem robi się coraz chłodniej, nasze wnętrza robią się coraz bardziej przytulne. Chętnie otaczamy się kocami, a także innymi przytulnymi tkaninami przyjemnymi w dotyku. Zobacz jesienne inspiracje od KiK.

Charakterystyczne dodatki i tekstylia pomogą stworzyć jesienne kompozycje, które wspaniale udekorują nasze mieszkanie, dom i ogród. Dzięki nim nadamy zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzom nowy, stylowy design. Odpowiednio dobrane ozdoby wprowadzą przytulny nastrój do czterech ścian albo podkreślą ich awangardowy charakter. 

REKLAMA

Dodatki jesienne. Diabeł tkwi w szczegółach…

Motywem, który nieodzownie kojarzy się z jesienią są spadające z drzew liście. Właśnie one stały się inspiracją do powstania jesiennych biezników. Wykonane z miękkiego filcu doskonale sprawdzą się jako ozdoba na stolikach, przy których serwujemy kawę lub jemy rodzinne posiłki. Kompozycja różnogatunkowych liści, o odmiennym kształcie i wielkości tworzy finezyjne i pomysłowe okrycie blatów. A materiał, z którego zostały wykonane pomoże uniknąć zagnieceń i przesuwania się po powierzchni stołu. Oryginalny wzór i kolory bieżników przywołują skojarzenia ze złotą jesienią. Do wyboru mamy cztery warianty kolorystyczne: złoty, rudy, czerwony i zielony.

Bieżnik filcowy. Fot. KiK

Przytulny klimat wprowadzimy do naszych wnętrz dekorując sofy i fotele pomysłowymi poduszkami. Utrzymane w modnej w tym sezonie kolorystyce pasteli nadadzą pomieszczeniu ciepłego charakteru, albo podkreślą nowocześnie zaaranżowane mieszkanie. Mogą być zdobione po obu stronach odmienną fakturą, np. łącząc gładki materiał z włochatym, albo być utrzymane w jednej, ale niebanalnej stylistyce, np. składać się z drobnych cętek. Niezwykle pomysłową ozdobą będą poduszki w kształcie sowy.

Poduszka sowa. Fot. KiK

Utrzymane w stonowanej kolorystyce, są wykonane z różnych materiałów, które zazwyczaj goszczą w jesiennej garderobie. To wełna, filc, tweed, wzór w pepitkę i jodełkę, dziergane na drutach kształty. Będą nie tylko praktycznym, miękkim oparciem, ale również niebanalną dekoracją salonu.

Zobacz także: Pastelowe dodatki do wnętrz – łagodne i delikatne

Zobacz także:  Urządzamy wnętrze w stylu francuskim

Zobacz także:  Styl zakopiański – inspiracje

Jesienny akcent w sypialni

Jesienna aura sprawia, że chcemy otaczać się tkaninami miękkimi i przytulnymi. Zwłaszcza do sypialni dobieramy takie dodatki i tekstylia, którymi możemy się otulić i ogrzać. Niezastąpione będę polarowe koce, które możemy potraktować zarówno jako praktyczne i ciepłe okrycie, jak również jako ozdobną narzutę na łóżko czy kanapę. Np. koce zdobione arabeskami i motywem sowy, gładkie koce wykończone frędzlami lub jednobarwne koce z połyskującego pluszu. W zależności od aranżacji wnętrza i stylu, w jakim je urządziliśmy możemy zdecydować się na zabawę kolorami i wzorami, bądź postawić na klasyczne, jednolite materiały. Przytulny nastrój w sypialni wprowadzimy również dzięki ozdobnej pościeli. Dekorowane w sowy poszewki przywołają jesienną aurę i tym samym pomogą wystylizować wnętrza modnie i pomysłowo. Tonacja i wzory nawiązują do siebie, więc motyw sowy możemy wykorzystać zestawiając pościel i narzutę lub dobierając do wzorzystej pościeli gładkie koce utrzymanej w zbliżonej kolorystyce.

Koc polarowy. Fot. KiK

Jesień – dobry czas na zmiany

Jesień może być świetną okazją do stworzenia nowej aranżacji w mieszkaniu. Szukamy ciepłych nakryć i ozdobnych narzut na sofy, które możemy idealnie komponować z pozostałymi tekstyliami. Dobierając do nich ozdoby takie jak poduszki i nakrycia stołu, nie zapomnijmy o drobnych detalach, które również w wielkiej mierze pomagają oddać klimat i oczekiwany charakter wnętrz. Wieczorami sprawdzą się świeczniki zdobione ażurowym wzorem, przez który efektownie będą przebijać płomienie. Do dekoracji możemy użyć także maskotek-zwierzaków wykonanych z „jesiennych” tkanin, wykończonych długim ogonem. Styl podkreślą również ozdobne pudełka na drobne bibeloty.

Źródło: KiK

Jesienne dodatki - poduszka sowa.
KiK
Jesienne dodatki - koc polarowy.
KiK
Jesienne dodatki - koc polarowy zdobiony motywem.
KiK
Jesienne dodatki - lampion - dynia.
KiK
Jesienne dodatki - bieżnik filcowy.
KiK
Jesienne dodatki - poduszka ozdobna.
KiK
Jesienne dodatki - pościel w sowy.
KiK
Ozdoba jesienne - jeż.
KiK
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    REKLAMA

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    REKLAMA

    Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

    Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

    Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

    Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

    REKLAMA