REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jesienne dodatki wnętrzarskie do pokoju dziennego i sypialni

REKLAMA

REKLAMA

Jesień to dobry czas na metamorfozę wnętrza. Kiedy za oknem robi się coraz chłodniej, nasze wnętrza robią się coraz bardziej przytulne. Chętnie otaczamy się kocami, a także innymi przytulnymi tkaninami przyjemnymi w dotyku. Zobacz jesienne inspiracje od KiK.

Charakterystyczne dodatki i tekstylia pomogą stworzyć jesienne kompozycje, które wspaniale udekorują nasze mieszkanie, dom i ogród. Dzięki nim nadamy zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzom nowy, stylowy design. Odpowiednio dobrane ozdoby wprowadzą przytulny nastrój do czterech ścian albo podkreślą ich awangardowy charakter. 

REKLAMA

Dodatki jesienne. Diabeł tkwi w szczegółach…

Motywem, który nieodzownie kojarzy się z jesienią są spadające z drzew liście. Właśnie one stały się inspiracją do powstania jesiennych biezników. Wykonane z miękkiego filcu doskonale sprawdzą się jako ozdoba na stolikach, przy których serwujemy kawę lub jemy rodzinne posiłki. Kompozycja różnogatunkowych liści, o odmiennym kształcie i wielkości tworzy finezyjne i pomysłowe okrycie blatów. A materiał, z którego zostały wykonane pomoże uniknąć zagnieceń i przesuwania się po powierzchni stołu. Oryginalny wzór i kolory bieżników przywołują skojarzenia ze złotą jesienią. Do wyboru mamy cztery warianty kolorystyczne: złoty, rudy, czerwony i zielony.

Bieżnik filcowy. Fot. KiK

Przytulny klimat wprowadzimy do naszych wnętrz dekorując sofy i fotele pomysłowymi poduszkami. Utrzymane w modnej w tym sezonie kolorystyce pasteli nadadzą pomieszczeniu ciepłego charakteru, albo podkreślą nowocześnie zaaranżowane mieszkanie. Mogą być zdobione po obu stronach odmienną fakturą, np. łącząc gładki materiał z włochatym, albo być utrzymane w jednej, ale niebanalnej stylistyce, np. składać się z drobnych cętek. Niezwykle pomysłową ozdobą będą poduszki w kształcie sowy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Poduszka sowa. Fot. KiK

Utrzymane w stonowanej kolorystyce, są wykonane z różnych materiałów, które zazwyczaj goszczą w jesiennej garderobie. To wełna, filc, tweed, wzór w pepitkę i jodełkę, dziergane na drutach kształty. Będą nie tylko praktycznym, miękkim oparciem, ale również niebanalną dekoracją salonu.

Zobacz także: Pastelowe dodatki do wnętrz – łagodne i delikatne

Zobacz także:  Urządzamy wnętrze w stylu francuskim

Zobacz także:  Styl zakopiański – inspiracje

Jesienny akcent w sypialni

Jesienna aura sprawia, że chcemy otaczać się tkaninami miękkimi i przytulnymi. Zwłaszcza do sypialni dobieramy takie dodatki i tekstylia, którymi możemy się otulić i ogrzać. Niezastąpione będę polarowe koce, które możemy potraktować zarówno jako praktyczne i ciepłe okrycie, jak również jako ozdobną narzutę na łóżko czy kanapę. Np. koce zdobione arabeskami i motywem sowy, gładkie koce wykończone frędzlami lub jednobarwne koce z połyskującego pluszu. W zależności od aranżacji wnętrza i stylu, w jakim je urządziliśmy możemy zdecydować się na zabawę kolorami i wzorami, bądź postawić na klasyczne, jednolite materiały. Przytulny nastrój w sypialni wprowadzimy również dzięki ozdobnej pościeli. Dekorowane w sowy poszewki przywołają jesienną aurę i tym samym pomogą wystylizować wnętrza modnie i pomysłowo. Tonacja i wzory nawiązują do siebie, więc motyw sowy możemy wykorzystać zestawiając pościel i narzutę lub dobierając do wzorzystej pościeli gładkie koce utrzymanej w zbliżonej kolorystyce.

Koc polarowy. Fot. KiK

Jesień – dobry czas na zmiany

Jesień może być świetną okazją do stworzenia nowej aranżacji w mieszkaniu. Szukamy ciepłych nakryć i ozdobnych narzut na sofy, które możemy idealnie komponować z pozostałymi tekstyliami. Dobierając do nich ozdoby takie jak poduszki i nakrycia stołu, nie zapomnijmy o drobnych detalach, które również w wielkiej mierze pomagają oddać klimat i oczekiwany charakter wnętrz. Wieczorami sprawdzą się świeczniki zdobione ażurowym wzorem, przez który efektownie będą przebijać płomienie. Do dekoracji możemy użyć także maskotek-zwierzaków wykonanych z „jesiennych” tkanin, wykończonych długim ogonem. Styl podkreślą również ozdobne pudełka na drobne bibeloty.

Źródło: KiK

Jesienne dodatki - poduszka sowa.
KiK
Jesienne dodatki - koc polarowy.
KiK
Jesienne dodatki - koc polarowy zdobiony motywem.
KiK
Jesienne dodatki - lampion - dynia.
KiK
Jesienne dodatki - bieżnik filcowy.
KiK
Jesienne dodatki - poduszka ozdobna.
KiK
Jesienne dodatki - pościel w sowy.
KiK
Ozdoba jesienne - jeż.
KiK
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

REKLAMA

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

Oszczędności na nowych osiedlach. Jakie rozwiązania pomagają zaoszczędzić na energii czy wodzie?

Nowe osiedla są coraz bardziej innowacyjne, coraz częściej deweloperzy stawiają również na ekologię. A co z rozwiązaniami pozwalającymi mieszkańcom na oszczędności, np. energii albo wody? Jak duże kwoty można zaczadzić? 

Jest stanowisko MF – koniec wakacji kredytowych w 2025 r. Kto może skorzystać ze wsparcia jeszcze w 2024 r.?

Zgodnie z najnowszym stanowiskiem resortu finansów – wakacje kredytowe nie będą kontynuowane w 2025 r. Kto zatem, po raz ostatni, może skorzystać ze wsparcia w postaci zawieszenia spłaty dwóch rat kredytu hipotecznego (tzw. wakacji kredytowych) w okresie od 1 września do 31 grudnia 2024 r. oraz na jakie wsparcie mogą, w przyszłym roku, liczyć kredytobiorcy?

REKLAMA

Kredyt 0 proc. pod dużym znakiem zapytania po przyjęciu projektu budżetu państwa na rok 2025 – czy osoby, które chcą zakupić własne mieszkanie, mogą jeszcze liczyć na kredyt z niskim oprocentowaniem?

Po przyjęciu przez Radę Ministrów w dniu 28 sierpnia 2024 r. projektu budżetu państwa na rok 2025 nastała burza wokół kredytu 0 proc. Czy jednak nie będzie kredytu z niskim oprocentowaniem na zakup pierwszego mieszkania? Jakie są aktualne, główne założenia kredytu 0 proc.?

Relacja zarobków do ceny mieszkania w 2024 r. W którym mieście w Polsce jest najkorzystniejsza?

Im więcej zarabiasz, tym łatwiej kupić mieszkanie? Niekoniecznie. Choć w Warszawie wynagrodzenia należą do tych najwyższych, to w ślad za  nimi idą bardzo drogie mieszkania. Ważny zatem jest stosunek zarobków do cen nieruchomości. W jakich miastach wypada on najkorzystniej? Gdzie znajdziemy najbardziej okazałą ofertę mieszkań? W jakich miastach można kupić na kredyt największe lokum? Eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili to sprawdzić. 

REKLAMA