REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak skutecznie czyścić armaturę łazienkową?

Subskrybuj nas na Youtube
armatura łazienkowa Fot. Grupa Armatura
armatura łazienkowa Fot. Grupa Armatura
Grupa Armatura

REKLAMA

REKLAMA

Armatura łazienkowa brudzi się niezwykle szybko, widoczny jest na niej osad z mydła i kamień z twardej wody. Czyszczenie armatury łazienkowej jest czasochłonne i nie zawsze skuteczne. Są jednak metody, które pozwolą utrzymać armaturę w czystości, do tego będzie to łatwe i przyjemne. Podpowiadamy, jak skutecznie czyścić armaturę łazienkową.

Wykonując codzienną poranną toaletę, nie jesteśmy w stanie uniknąć zachlapania umywalki czy baterii. Plamy wody połączone z mydłem czy pianką do golenia po wyschnięciu tworzą trudny do usunięcia osad. Sprzątanie łazienki nie musi być jednak uciążliwe, jeżeli tylko będziemy robić to na bieżąco. Podpowiadamy jak łatwo i skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń nie niszcząc przy tym powierzchni armatury.

REKLAMA

Fot. Grupa Armatura

Bez detergentów

Jeśli chcemy przywrócić kranom i prysznicom zapomniany blask powinniśmy podejść do tego z należytą uwagą. Używanie niewłaściwych środków może skutkować nieodwracalnymi szkodami i w efekcie koniecznością wymiany baterii na nową.

Podstawą właściwej konserwacji jest przede wszystkim miękka ściereczka. Używanie szczotek drucianych czy szorstkich gąbek do czyszczenia jest niewskazane, podobnie odradzane są mleczka, proszki czy inne środki z granulatem – tłumaczy ekspert Aneta Dziedzina z Grupy Armatura.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak wybrać suszarkę do włosów?

Myjąc powierzchnie wykończone chromem, warto sięgnąć po spirytus salicylowy, który znajduje się praktycznie w każdej apteczce domowej. Wystarczy nalać trochę płynu na zabrudzoną powierzchnię i przetrzeć papierowym ręcznikiem. Dodatkową zaletą takiego sposobu jest to, że nie zostawia smug – alkohol bowiem szybko wyparowuje. Armatura będzie nie tylko błyszczała, ale zostanie również zdezynfekowana. Alkohol nie nadaje się jednak do czyszczenia powierzchni wykończonych patyną lub mosiądzem, ponieważ może je odbarwiać. Tutaj warto zastosować roztwór wody z octem, który świetnie poradzi sobie z osadami z kamienia zarówno na baterii, jak i przy odpływie. W tym celu można wspomóc się miękką szczoteczką do zębów, którą najpierw należy zamoczyć w roztworze, a później delikatnie przetrzeć zabrudzone powierzchnie. Jeśli jednak ocet nie daje sobie rady z osadem, można spróbować użyć sok z cytryny. Należy zwilżyć nim gazę lub watę, położyć na silnie zabrudzone miejsce i pozostawić na godzinę lub dwie, po czym spłukać ciepłą wodą i wypolerować miękką ściereczką. Prysznic zalśni jak nowy! Dla posiadaczy armatury z kolorową powłoką polecamy inny bezpieczny sposób – płyn do mycia naczyń.

Zobacz także: Umywalka – szeroki wybór form

Rozrobiony z wodą, najlepiej w proporcji pół na pół będzie świetnym środkiem do mycia nie tylko zabrudzonej powierzchni baterii umywalkowych, ale również deszczownic czy paneli natryskowych – dodaje Aneta Dziedzina z Grupy Armatura. Po zabiegu czyszczenia wystarczy spłukać armaturę ciepłą wodą i wytrzeć do sucha. Zwłaszcza ten ostatni etap jest ważny – nie pojawią się dzięki niemu zacieki, plamy i smugi.

Nieinwazyjne środki czyszczące

Wannę i umywalkę powinno się myć przynajmniej raz w tygodniu. O baterie umywalkowe warto zadbać częściej – co 2–3 dni. W tym celu najlepiej używać neutralnych lub lekko zasadowych środków do czyszczenia. Korpusy baterii wykonane są bowiem najczęściej z trwałego mosiądzu, jednak ich błyszcząca powłoka to chrom nałożony na warstwę niklu. Powierzchnie te są wrażliwe na działanie żrących środków chemicznych. Dlatego, gdy nasza armatura jest naprawdę silnie zabrudzona i chcemy użyć mocniejszych chemikaliów, musimy pamiętać o tym, żeby w miarę możliwości je rozcieńczyć lub po użyciu solidnie spłukać mytą powierzchnię. W przeciwnym razie na warstwie chromu lub nawet niklu powstaną odbarwienia.

Zobacz także: Nowoczesne wanny: GALERIA

REKLAMA

Alternatywę stanowią coraz popularniejsze detergenty zawierające minerały z naturalnym barwnikiem i aromatem, pochodzenia roślinnego. Wolne są one od pochodnych ropy czy innych składników wytwarzanych w procesach petrochemicznych. Dzięki temu są również przyjazne środowisku oraz delikatne dla skóry. Zawierają mało aktywnych składników, są jednak bardzo skuteczne i wydajne.

W czyszczeniu pamiętać należy przede wszystkim o systematyczności, żeby nie pozwolić na powstanie zabrudzeń na tyle uciążliwych, że wymagałoby to użycia mocnych chemikaliów. Zabieg pielęgnacji wykonywany regularnie miękką ściereczką i odpowiednimi środkami sprawi, że armatura będzie nam służyć w dobrym stanie przez długie lata.

Źródło: Grupa Armatura

Zobacz także: Jak wybrać najlepszy brodzik?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

REKLAMA

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

REKLAMA

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA