REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kuchnia zdalnie sterowana, czyli inteligentne sprzęty AGD

Subskrybuj nas na Youtube
wnętrza, kuchnia Fot. Fotolia
wnętrza, kuchnia Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Producenci sprzętów AGD projektują urządzenia, którymi można zdalnie zarządzać lub ustawiać w nich opóźniony start. Dzięki takim nowoczesnym sprzętom, niemalże wykazującym inteligencję, pranie zrobi się samo, piekarnik podgrzeje obiad przed naszym przyjściem, a ekspres zaparzy świeżą kawę. Przeczytaj, jak jeszcze można ułatwić sobie kuchenne życie.

Według badań przeprowadzonych w 2009 r. przez Whirpool w kuchni spędzamy średnio aż 2,5 dnia w tygodniu. Nic więc dziwnego, że szukamy rozwiązań, które pomogą nam zaoszczędzić cenne minuty poświęcane na przygotowywanie posiłków, a także energię elektryczną zużywaną przez kuchenne urządzenia.

REKLAMA

Fot. Fotolia

Przechowywanie, gotowanie i zmywanie

Z udogodnień możemy w kuchni korzystać niemal na każdym kroku, zaczynając od przechowywania żywności, a na zmywaniu po posiłku kończąc. Dziś lodówki nie tylko chłodzą i mrożą. Temperaturę wewnątrz możemy łatwo kontrolować za pomocą panelu sterującego, który dodatkowo alarmuje nas, gdy na przykład zostawimy niedomknięte drzwiczki. Lodówki są też wyposażane w system no-frost, funkcję automatycznego rozmrażania, zamontowane w drzwiczkach kostkarki do lodu i dozowniki zimnej wody, a także specjalne akumulatory, które nawet przy braku prądu pozwalają jeszcze przez jakiś czas utrzymać odpowiednią temperaturę.

Zobacz także: Funkcjonalna kuchnia – 10 rad

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Gotowanie i pieczenie również staje się łatwiejsze. Coraz częściej w kuchniach wykorzystujemy bowiem płyty indukcyjne. Pozwalają one na ograniczenie zużycia energii i nagrzewają się tylko w miejscach, w których postawimy na nich naczynia, nawet te o nietypowym kształcie. W przypadku piekarników standardem jest już możliwość jednoczesnego przygotowywania wielu potraw i pieczenia na różne sposoby – nie tylko od góry, od dołu i z termoobiegiem, ale też na przykład w niskiej temperaturze czy z wykorzystaniem pary. Nowoczesne piekarniki mogą mieć blokadę zabezpieczającą przed otwarciem przez dzieci i rozwiązania zapewniające bardzo dobrą izolację, dzięki którym drzwiczki się nie nagrzewają.

Zobacz także: Wybór tostera – na co zwrócić uwagę?

Nowoczesne technologie przydadzą się także przy wykonywaniu mniej lubianej przez wielu z nas czynności, jaką jest zmywanie. Nowoczesne zmywarki nie tylko nas w tym wyręczą, ale dodatkowo zużyją nawet kilkukrotnie mniej wody niż my zmywając ręcznie, a nawet same dostosują jej temperaturę do stopnia zabrudzenia naczyń. Ciekawą opcją jest tak zwane mycie strefowe, dzięki któremu oczyszczone zostaną tylko te talerze czy szklanki, które znajdują się w wybranym koszu.

Inteligentne AGD

Pracę sprzętów AGD można dodatkowo usprawnić wykorzystując inteligencję budynkową.

Nasz system pozwala na zarządzanie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi. Ich pracę możemy też zsynchronizować i uzależnić wzajemnie od siebie. Tworzymy w ten sposób w znacznej mierze automatycznie działający mechanizm, w którym na przykład włączenie elektrycznej płyty grzewczej może spowodować automatyczne uruchomienie okapu – wyjaśnia Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej Fibaro. – Dzięki wykorzystaniu technologii bezprzewodowej tym co dzieje się w domu, możemy sterować zdalnie. W ten sposób na przykład włączymy zmywarkę pod naszą nieobecność – dodaje.

Zobacz także: AGD w stylu retro: GALERIA

REKLAMA

Urządzenia mogą być też uruchamiane automatycznie, o określonych porach uwzględnionych w ułożonym wcześniej harmonogramie lub na podstawie informacji z czujników. Dzięki temu dom sam zadecyduje o tym, by zaparzyć poranną kawę, kiedy zaczniemy krzątać się w sypialni lub łazience. Z kolei gdy GPS w samochodzie przekaże informację, że wracamy z pracy, system w odpowiednim momencie włączy piekarnik, by podgrzać wcześniej przygotowany posiłek. Inteligentny budynek wykrywa też ewentualne awarie – po powrocie do domu nie zaskoczy nas więc wyłączona i rozmrożona lodówka.

Wybierając sprzęty do kuchni powinniśmy zwrócić uwagę na ich klasę energetyczną – im wyższa, tym mniejsze zużycie prądu. Pobór energii warto również na bieżąco monitorować, by uniknąć niepotrzebnych strat.

Inteligentny system umożliwia śledzenie zużycia energii w interfejsie służącej do sterowania nim aplikacji. Prezentuje dane na czytelnych wykresach, które pokazują pobór prądu w całym domu, wybranym otoczeniu, a także przez wskazane urządzenia, na przykład lodówkę czy czajnik elektryczny. Wykorzystując specjalną przejściówkę Wall Plug możemy w ten sposób dodatkowo zweryfikować ich klasę energetyczną – mówi Maciej Fiedler z Fibaro.

Źródło: Materiały prasowe

Zobacz także: Wyspa w aranżacji kuchennej, czyli luksus gotowania

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrolerzy pukają do drzwi mieszkań i domów: kara to nie wszystko, bo trzeba zwracać pieniądze

Kontrole sięgają pięciu lat wstecz, a zgodnie z planem kontrolerzy w najbliższym czasie mają trafić aż do co dwudziestego mieszkania i domu. Jakie są konsekwencje gdy kontrola stwierdzi naruszenia umowy zawartej o dotację z programu Czyste Powietrze?

Wiosna i Czyste Powietrze. Dobry czas na wymianę okien

Renowacja starszych budynków to wyzwanie, które wymaga umiejętnego połączenia stylu architektonicznego z nowoczesnymi wymaganiami technicznymi. Okna odgrywają w tym procesie kluczową rolę. Wiosną warto wykorzystać program Czyste Powietrze do sfinansowania wymiany okien.

Bez własnego mieszkania Polacy nie czują się szczęśliwi. Co sprawia, że konkretne lokum staje się źródłem szczęścia
Wymiana okien w starszym budynku

Wymiana okien w starszym budynku to wyzwanie, bo trzeba umieć zachować architektoniczny styl i połączyć go z nowoczesnymi wymaganiami technicznymi. Przez nieszczelne okna może uciekać od 15 do 25 procent energii. Warto rozważyć wymianę okien, zwłaszcza, gdy można skorzystać z dopłat w ramach programu "Czyste Powietrze".

REKLAMA

Rząd kręci bat na właścicieli domów. Będzie limit osób, a nawet metrów dla rodziny? Szykują się wielkie zmiany w przepisach

Hałas, bójki, parkujące, gdzie się da samochody, śmieci i bezsilność sąsiadów – tak można streścić skargi, które leją się lawiną do posłów oraz resortu rozwoju i technologii od tych, którzy stali się ofiarą nowej, polskiej plagi. Domy jednorodzinne zamieniane są w hotele robotnicze. Rząd chce z tym walczyć i kręci bat na ten „biznes”. Szykuje się rewolucja w przepisach?

Deweloperzy oddają coraz więcej mieszkań. Kupujący mają coraz większy wybór, ale czy z niego korzystają?

Deweloperzy oddają coraz więcej mieszkań, ale kupujący mają problem z wkładem własnym. Wprawdzie nie ma dopłaty do kredytu mieszkaniowego, ale ci, którzy nie mają oszczędności wciąż mogą – pod pewnymi warunkami – uzyskać gwarancję wkładu własnego na zakup pierwszego M.

Sztuczna inteligencja. McKinsey: Tylko 1 proc. menedżerów określa wdrożenia AI w swoich organizacjach jako dojrzałe

Choć zastosowanie gen-AI w 2024 r. znacząco wzrosło, a 78 proc. respondentów deklarowało w ub.r. użycie co najmniej jednej funkcji biznesowej tego rozwiązania w porównaniu do 55 proc. rok wcześniej, to jedynie 1 proc. menedżerów określa wdrożenie AI w ich w organizacjach jako dojrzałe.

Ceny mieszkań na rynku wtórnym nie spadają, choć kupujący wciąż bardzo na to liczą

W pierwszym kwartale 2025 roku ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym w największych miastach Polski spadły. Mimo to kupujący wciąż liczą, że będą one jeszcze niższe. Czy te oczekiwania kupujących są realne?

REKLAMA

Niższe ceny mieszkań 2025: Warszawa, Wrocław, Kraków. Ile kosztują mieszkania za metr w innych dużych miastach Polski?

Jakie są ceny mieszkań w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu i innych dużych miastach w 2025 roku? Okazuje się, że w stolicy, Krakowie i we Wrocławiu ceny mieszkań spadły. Ile kosztują mieszkania za metr?

Kolorowanki wielkanocne do druku pdf: jajka, zajączek, koszyczek

Pobierz kolorowanki wielkanocne do druku w formacie pdf. Dostępne wzory to jajka, zajączek, uszy zajączka i koszyczek wielkanocny.

REKLAMA