REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak umeblować małe mieszkanie?

Materiały prasowe
Mieszkanie Fot. Fotolia
Mieszkanie Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Możliwości finansowe młodych ludzi są ograniczone i najczęściej pozwalają na zakup tylko małego mieszkania. Żeby dało się dobrze funkcjonować w małym mieszkaniu trzeba je umeblować z pomysłem. Do małego mieszkania wybieramy wielofunkcyjne meble i stawiamy na ergonomię.

Popularność małych mieszkań

Branża nieruchomości to w dalszym ciągu poważna przestrzeń do zagospodarowania. Duża podaż związana m.in. z ofensywą budowlaną ostatnich lat, pozwala zaspokoić przynajmniej część zapotrzebowania na własne M. Z drugiej jednak strony, potencjalny nabywca nie zawsze może pozwolić sobie na realizację inwestycji życia. Z rynkowej analizy firmy Reas wynika, że sprzedaż mieszkań w 2013 r. może obniżyć się w stosunku do roku ubiegłego, na co z pewnością wpłynie zakończenie rządowego programu „Rodzina na Swoim”. Jednocześnie, w dalszym ciągu dużą popularnością powinny cieszyć się najmniejsze lokale, na co wskazuje z kolei prognoza Home Broker i Lion's House. Są stosunkowo tanie, dzięki czemu łatwiej je kupić, ale i sprzedać. Stanowią więc atrakcyjny punkt wyjścia dla młodych osób wchodzących w dorosłe życie lub komfortowe miejsce noclegowe między kolejnymi podróżami służbowymi współczesnych managerów. Są też ciekawą formą lokaty kapitału dla inwestujących w nieruchomości. Nic dziwnego, że najnowsze trendy aranżacyjne zawierają mnóstwo praktycznych rozwiązań, pozwalających optymalnie zagospodarować nawet bardzo niewielką przestrzeń. Właściwe ich wykorzystanie jest związane z zastosowaniem się do kilku prostych zasad.

REKLAMA

Zobacz także: Styl skandynawski – prostota i elegancja

Jak powiększyć przestrzeń?

Urządzenie kawalerki, studia czy niewielkiego M2 wymaga często zawarcia funkcjonalności salonu, sypialni, garderoby, kuchni, a nawet przedpokoju w obrębie jednego, maksymalnie dwóch pomieszczeń. Dlatego w pierwszej kolejności trzeba stworzyć całościowy projekt, uwzględniający zarówno techniczne, jak i estetyczne aspekty wykończenia wnętrza. Można go opracować samodzielnie lub zlecić specjaliście. W każdym przypadku wprowadzanie w życie poszczególnych założeń ma służyć uzyskaniu bardzo konkretnych korzyści.

Zobacz także: Cechy stylu skandynawskiego

– Nawet bardzo małe pomieszczenie nie powinno wywoływać nieprzyjemnego wrażenia ścisku i ciasnotyzwraca uwagę Angelika Wiewióra z salonu wyposażenia wnętrz Strefa Zamieszkania – Już na etapie przeglądania farb do ścian, powinniśmy koncentrować się więc na jasnych, chłodnych barwach, które sprzyjają optycznemu powiększeniu wystroju. Należy też uważać, by uzyskany w ten sposób pozytywny efekt wizualny, nie został zaprzepaszczony przez niewłaściwie skompletowane wyposażenie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Architekt wnętrz: co zyskujemy i jak wybrać dobrego?

Jak stworzyć odpowiednią kompozycję?

REKLAMA

Zestawienie wszystkich mebli, urządzeń oraz rzeczy osobistych w jednym miejscu to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza dla zwolenników bardziej minimalistycznych aranżacji. Wśród stosowanych obecnie rozwiązań, dużą popularnością cieszą się więc: rozkładane narożniki, smukłe pufy, specjalnie zaprojektowane półki wiszące, a przede wszystkim bardzo pojemne szafy wnękowe. Dodatkowy komfort oraz pewne poczucie intymności może zapewnić wyraźne zaznaczenie podziału na różne strefy użytkowe. Czasem wystarczy parawan, kompozycja roślinna lub po prostu oparcie sofy i uzyskujemy klarowny układ całości.

– Aby każdy element wyposażenia spełniał swoje funkcje i pasował wizualnie do reszty, warto przejrzeć dostępne w salonie sprzedaży wizualizacje lub nawet gotowe aranże. Niejednokrotnie można także skorzystać z usługi profesjonalnego mierzenia remontowanych powierzchnidodaje Angelika Wiewióra ze Strefy Zamieszkania.

Postaw na funkcjonalność

O pełnej funkcjonalności mieszkania możemy mówić, jeśli ma odpowiednio zagospodarowane pomieszczenia typowo użytkowe. W łazience wstawia się małą pralkę i montuje umywalkę o ergonomicznym kształcie z dopasowaną baterią, a miłośnicy długich kąpieli muszą zadowolić się kabiną prysznicową. Natomiast podstawą urządzenia wnęki kuchennej jest specjalnie zaprojektowane umeblowanie o rozkładzie uwzględniającym podstawowe walory pełnowymiarowej kuchni. W przypadku popularnych w ostatnich latach lokali–studiów, strefę gotowania oddziela się od salonu specjalnym barem. Nawet jeśli mieszkanie ma dla właścicieli wyłącznie przejściowy charakter, warto od razu urządzić je możliwie kompleksowo. Dbałość o wygodę aktualnych lokatorów może się bowiem przełożyć na przyszłe profity w postaci korzystnych warunków sprzedaży lub wynajmu.

Zobacz także: Cechy stylu angielskiego we wnętrzach

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA