REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak umeblować małe mieszkanie?

Materiały prasowe
Mieszkanie Fot. Fotolia
Mieszkanie Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Możliwości finansowe młodych ludzi są ograniczone i najczęściej pozwalają na zakup tylko małego mieszkania. Żeby dało się dobrze funkcjonować w małym mieszkaniu trzeba je umeblować z pomysłem. Do małego mieszkania wybieramy wielofunkcyjne meble i stawiamy na ergonomię.

Popularność małych mieszkań

Branża nieruchomości to w dalszym ciągu poważna przestrzeń do zagospodarowania. Duża podaż związana m.in. z ofensywą budowlaną ostatnich lat, pozwala zaspokoić przynajmniej część zapotrzebowania na własne M. Z drugiej jednak strony, potencjalny nabywca nie zawsze może pozwolić sobie na realizację inwestycji życia. Z rynkowej analizy firmy Reas wynika, że sprzedaż mieszkań w 2013 r. może obniżyć się w stosunku do roku ubiegłego, na co z pewnością wpłynie zakończenie rządowego programu „Rodzina na Swoim”. Jednocześnie, w dalszym ciągu dużą popularnością powinny cieszyć się najmniejsze lokale, na co wskazuje z kolei prognoza Home Broker i Lion's House. Są stosunkowo tanie, dzięki czemu łatwiej je kupić, ale i sprzedać. Stanowią więc atrakcyjny punkt wyjścia dla młodych osób wchodzących w dorosłe życie lub komfortowe miejsce noclegowe między kolejnymi podróżami służbowymi współczesnych managerów. Są też ciekawą formą lokaty kapitału dla inwestujących w nieruchomości. Nic dziwnego, że najnowsze trendy aranżacyjne zawierają mnóstwo praktycznych rozwiązań, pozwalających optymalnie zagospodarować nawet bardzo niewielką przestrzeń. Właściwe ich wykorzystanie jest związane z zastosowaniem się do kilku prostych zasad.

REKLAMA

Zobacz także: Styl skandynawski – prostota i elegancja

Jak powiększyć przestrzeń?

Urządzenie kawalerki, studia czy niewielkiego M2 wymaga często zawarcia funkcjonalności salonu, sypialni, garderoby, kuchni, a nawet przedpokoju w obrębie jednego, maksymalnie dwóch pomieszczeń. Dlatego w pierwszej kolejności trzeba stworzyć całościowy projekt, uwzględniający zarówno techniczne, jak i estetyczne aspekty wykończenia wnętrza. Można go opracować samodzielnie lub zlecić specjaliście. W każdym przypadku wprowadzanie w życie poszczególnych założeń ma służyć uzyskaniu bardzo konkretnych korzyści.

Zobacz także: Cechy stylu skandynawskiego

– Nawet bardzo małe pomieszczenie nie powinno wywoływać nieprzyjemnego wrażenia ścisku i ciasnotyzwraca uwagę Angelika Wiewióra z salonu wyposażenia wnętrz Strefa Zamieszkania – Już na etapie przeglądania farb do ścian, powinniśmy koncentrować się więc na jasnych, chłodnych barwach, które sprzyjają optycznemu powiększeniu wystroju. Należy też uważać, by uzyskany w ten sposób pozytywny efekt wizualny, nie został zaprzepaszczony przez niewłaściwie skompletowane wyposażenie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Architekt wnętrz: co zyskujemy i jak wybrać dobrego?

Jak stworzyć odpowiednią kompozycję?

REKLAMA

Zestawienie wszystkich mebli, urządzeń oraz rzeczy osobistych w jednym miejscu to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza dla zwolenników bardziej minimalistycznych aranżacji. Wśród stosowanych obecnie rozwiązań, dużą popularnością cieszą się więc: rozkładane narożniki, smukłe pufy, specjalnie zaprojektowane półki wiszące, a przede wszystkim bardzo pojemne szafy wnękowe. Dodatkowy komfort oraz pewne poczucie intymności może zapewnić wyraźne zaznaczenie podziału na różne strefy użytkowe. Czasem wystarczy parawan, kompozycja roślinna lub po prostu oparcie sofy i uzyskujemy klarowny układ całości.

– Aby każdy element wyposażenia spełniał swoje funkcje i pasował wizualnie do reszty, warto przejrzeć dostępne w salonie sprzedaży wizualizacje lub nawet gotowe aranże. Niejednokrotnie można także skorzystać z usługi profesjonalnego mierzenia remontowanych powierzchnidodaje Angelika Wiewióra ze Strefy Zamieszkania.

Postaw na funkcjonalność

O pełnej funkcjonalności mieszkania możemy mówić, jeśli ma odpowiednio zagospodarowane pomieszczenia typowo użytkowe. W łazience wstawia się małą pralkę i montuje umywalkę o ergonomicznym kształcie z dopasowaną baterią, a miłośnicy długich kąpieli muszą zadowolić się kabiną prysznicową. Natomiast podstawą urządzenia wnęki kuchennej jest specjalnie zaprojektowane umeblowanie o rozkładzie uwzględniającym podstawowe walory pełnowymiarowej kuchni. W przypadku popularnych w ostatnich latach lokali–studiów, strefę gotowania oddziela się od salonu specjalnym barem. Nawet jeśli mieszkanie ma dla właścicieli wyłącznie przejściowy charakter, warto od razu urządzić je możliwie kompleksowo. Dbałość o wygodę aktualnych lokatorów może się bowiem przełożyć na przyszłe profity w postaci korzystnych warunków sprzedaży lub wynajmu.

Zobacz także: Cechy stylu angielskiego we wnętrzach

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

REKLAMA

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

REKLAMA