REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak umeblować małe mieszkanie?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Materiały prasowe
Mieszkanie Fot. Fotolia
Mieszkanie Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Możliwości finansowe młodych ludzi są ograniczone i najczęściej pozwalają na zakup tylko małego mieszkania. Żeby dało się dobrze funkcjonować w małym mieszkaniu trzeba je umeblować z pomysłem. Do małego mieszkania wybieramy wielofunkcyjne meble i stawiamy na ergonomię.

Popularność małych mieszkań

Branża nieruchomości to w dalszym ciągu poważna przestrzeń do zagospodarowania. Duża podaż związana m.in. z ofensywą budowlaną ostatnich lat, pozwala zaspokoić przynajmniej część zapotrzebowania na własne M. Z drugiej jednak strony, potencjalny nabywca nie zawsze może pozwolić sobie na realizację inwestycji życia. Z rynkowej analizy firmy Reas wynika, że sprzedaż mieszkań w 2013 r. może obniżyć się w stosunku do roku ubiegłego, na co z pewnością wpłynie zakończenie rządowego programu „Rodzina na Swoim”. Jednocześnie, w dalszym ciągu dużą popularnością powinny cieszyć się najmniejsze lokale, na co wskazuje z kolei prognoza Home Broker i Lion's House. Są stosunkowo tanie, dzięki czemu łatwiej je kupić, ale i sprzedać. Stanowią więc atrakcyjny punkt wyjścia dla młodych osób wchodzących w dorosłe życie lub komfortowe miejsce noclegowe między kolejnymi podróżami służbowymi współczesnych managerów. Są też ciekawą formą lokaty kapitału dla inwestujących w nieruchomości. Nic dziwnego, że najnowsze trendy aranżacyjne zawierają mnóstwo praktycznych rozwiązań, pozwalających optymalnie zagospodarować nawet bardzo niewielką przestrzeń. Właściwe ich wykorzystanie jest związane z zastosowaniem się do kilku prostych zasad.

REKLAMA

Zobacz także: Styl skandynawski – prostota i elegancja

Jak powiększyć przestrzeń?

Urządzenie kawalerki, studia czy niewielkiego M2 wymaga często zawarcia funkcjonalności salonu, sypialni, garderoby, kuchni, a nawet przedpokoju w obrębie jednego, maksymalnie dwóch pomieszczeń. Dlatego w pierwszej kolejności trzeba stworzyć całościowy projekt, uwzględniający zarówno techniczne, jak i estetyczne aspekty wykończenia wnętrza. Można go opracować samodzielnie lub zlecić specjaliście. W każdym przypadku wprowadzanie w życie poszczególnych założeń ma służyć uzyskaniu bardzo konkretnych korzyści.

Zobacz także: Cechy stylu skandynawskiego

– Nawet bardzo małe pomieszczenie nie powinno wywoływać nieprzyjemnego wrażenia ścisku i ciasnotyzwraca uwagę Angelika Wiewióra z salonu wyposażenia wnętrz Strefa Zamieszkania – Już na etapie przeglądania farb do ścian, powinniśmy koncentrować się więc na jasnych, chłodnych barwach, które sprzyjają optycznemu powiększeniu wystroju. Należy też uważać, by uzyskany w ten sposób pozytywny efekt wizualny, nie został zaprzepaszczony przez niewłaściwie skompletowane wyposażenie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Architekt wnętrz: co zyskujemy i jak wybrać dobrego?

Jak stworzyć odpowiednią kompozycję?

REKLAMA

Zestawienie wszystkich mebli, urządzeń oraz rzeczy osobistych w jednym miejscu to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza dla zwolenników bardziej minimalistycznych aranżacji. Wśród stosowanych obecnie rozwiązań, dużą popularnością cieszą się więc: rozkładane narożniki, smukłe pufy, specjalnie zaprojektowane półki wiszące, a przede wszystkim bardzo pojemne szafy wnękowe. Dodatkowy komfort oraz pewne poczucie intymności może zapewnić wyraźne zaznaczenie podziału na różne strefy użytkowe. Czasem wystarczy parawan, kompozycja roślinna lub po prostu oparcie sofy i uzyskujemy klarowny układ całości.

– Aby każdy element wyposażenia spełniał swoje funkcje i pasował wizualnie do reszty, warto przejrzeć dostępne w salonie sprzedaży wizualizacje lub nawet gotowe aranże. Niejednokrotnie można także skorzystać z usługi profesjonalnego mierzenia remontowanych powierzchnidodaje Angelika Wiewióra ze Strefy Zamieszkania.

Postaw na funkcjonalność

O pełnej funkcjonalności mieszkania możemy mówić, jeśli ma odpowiednio zagospodarowane pomieszczenia typowo użytkowe. W łazience wstawia się małą pralkę i montuje umywalkę o ergonomicznym kształcie z dopasowaną baterią, a miłośnicy długich kąpieli muszą zadowolić się kabiną prysznicową. Natomiast podstawą urządzenia wnęki kuchennej jest specjalnie zaprojektowane umeblowanie o rozkładzie uwzględniającym podstawowe walory pełnowymiarowej kuchni. W przypadku popularnych w ostatnich latach lokali–studiów, strefę gotowania oddziela się od salonu specjalnym barem. Nawet jeśli mieszkanie ma dla właścicieli wyłącznie przejściowy charakter, warto od razu urządzić je możliwie kompleksowo. Dbałość o wygodę aktualnych lokatorów może się bowiem przełożyć na przyszłe profity w postaci korzystnych warunków sprzedaży lub wynajmu.

Zobacz także: Cechy stylu angielskiego we wnętrzach

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

REKLAMA