Karnawał w domu – jak go przygotować?
REKLAMA
REKLAMA
Karnawał w domu to przede wszystkim intensywne kolory i błyszczące dodatki, kryształy mieniące się swym blaskiem. Najlepsze kolory na karnawał to złoty, srebrny, czerwony i czarny. Wprowadzenie kolorów do karnawałowego wnętrza będzie najprostsze, wystarczy wybrać różne połyskujące dodatki. Trudniej jest zdecydować, jakie to mają być dodatki.
REKLAMA
Zobacz także: Trendy wnętrzarskie – kolory 2013
Klasyczne dodatki na karnawał
Jako dodatki na karnawał możemy wykorzystać niektóre świąteczne ozdoby. Z pewnością w tej roli sprawdzą się wszelkiego rodzaju łańcuchy, girlandy z korali lub świątecznych lampek. Luksusowy akcent karnawałowy uzyskamy za pomocą łańcuchów wykonanych z drobnych kryształów, nie muszą one być prawdziwe, mogą to być zwykłe szkiełka. Karnawał lubi przepych, więc im więcej ich rozwiesimy, tym lepiej. Zaletą takiej ozdoby jest to, że nie musimy nic wydać na taką aranżację, bo wykorzystujemy coś, co już mamy. Efekt wywołany przez łańcuchy wzmocnimy cekinami i brokatem. Cekiny możemy rozsypać w różnych miejscach mieszkania, możemy nimi obsypać cały stół, na którym będą stały karnawałowe napoje i przekąski.
Zobacz także: Kolorystyka wnętrza – jak ją dobrać?
Niebanalne dodatki na karnawał
Najczęstszym motywem przewodnim przyjęcia karnawałowego w domu jest bal maskowy. W takim przypadku z powodzeniem maski mogą stać się główną ozdobą mieszkania. Kolorowe, świecące maski możemy porozwieszać w różnych miejscach, możemy porozkładać je również na stole. Jeśli zdecydujemy się na ozdobienie maskami stołu to możemy wykorzystać je w niebanalny sposób i na odwrocie maski napisać imię osoby, która ma siąść w danym miejscu. Większy efekt uzyskamy, gdy przy każdym talerzu będzie inna maska.
Zobacz także: Dodatki do wnętrz w żywych kolorach
REKLAMA
W wersji ekstremalne przyjęcie karnawałowe z maskami możemy rozpocząć od zachęcenia gości do przygotowania samodzielnie maski. W tym celu powinniśmy przygotować stanowiska i materiały, które posłużą gościom do przygotowania masek. Zapewnijmy naszym znajomym papier, nożyczki, klej, brokat, cekiny, ptasie pióra i kolorowe pisaki. Samodzielne wykonanie maski na bal karnawałowy będzie dobrym początkiem udanej zabawy.
Jeśli decydujemy się na bal karnawałowy z konkretnym motywem przewodnim to wykorzystajmy go jako podstawową formę do tworzenia klimatu. Na przykład, gdy urządzamy przyjęcie pod znakiem lat 30. XX wieku to pamiętajmy, żeby jako źródło dźwięku wybrać stary gramofon i muzykę z tamtych lat, dodatkowo dostosujmy też zastawę stołową i jedzenie, które podamy.
Zobacz także: Czerń we wnętrzu – odważne aranżacje
REKLAMA
REKLAMA