REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Samodzielna wymiana kafelków w toalecie, czyli jak nadać jej nowy wygląd

 Dremel
BIG ON DETAIL
Wymiana kafelków Fot. Dremel
Wymiana kafelków Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli kafelki w Twojej toalecie są stare, zniszczone i mają przebarwienia lub po prostu nie pasują do nowego wystroju, istnieje szybki sposób by to samodzielnie zmienić. Samodzielna wymiana kafelków w toalecie jest prosta, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i odrobinę czasu. Przeczytaj, jak krok po kroku wymienić kafelki.

Przy pomocy piły ręcznej oraz tarczy do cięcia kafelków możesz uzyskać idealny kształt i rozmiar nowych płytek w łazience. To kwestia kilku minut – wystarczy zastosować się do poradnika. Teraz idealne przycięcie porcelanowych płytek nie będzie już problemem.

REKLAMA

Narzędzia:

Piła ręczna

Prowadnica krawędziowa

Tarcza diamentowa do cięcia płytek

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dłuto i młotek

Zobacz także: Elegancka obudowa kaloryfera: krok po kroku

Materiały:

Separatory do kafelków

Kafelki

Szpachla do kleju i fugi

Miarka i ołówek

Papier ścierny

Poziom trudności: *** – zaawansowany

Zobacz także: Remont starej drewnianej komody


Krok pierwszy

Nim przystąpisz do pracy upewnij się czy dobrze zabezpieczyłeś podłogę w toalecie. Na początek zdemontuj stare kafelki przy pomocy dłuta i młotka, a następnie dokładnie usuń pozostałości kleju ze ściany. By powierzchnia była idealnie gładka, jeśli to konieczne, lekko wypoleruj ścianę papierem ściernym. Dzięki temu nowo zamocowane kafelki będą się lepiej trzymać.

Fot. Dremel

Zobacz także: Samodzielny montaż zlewozmywaka, czyli szybka przemiana kuchni

Krok drugi

Zmierz powierzchnię ściany oraz rozmiar kafelków, co pozwoli Ci przygotować plan pracy. Na ścianie oznacz środek powierzchni, na której położysz nowe kafelki – od tego miejsca należy rozpocząć przyklejanie nowych kafelków. Dzięki temu kafelki na krańcach będą jednakowo przycięte i symetrycznie ułożone na ścianie.

Fot. Dremel

Zobacz także: Szafka na sprzęt RTV – krok po kroku


Krok trzeci

Zanim zaczniesz wymianę kafelków upewnij się, że usunąłeś wszelkie elementy muszli oraz spłuczki, tak by kafelki były idealnie dopasowane do instalacji. Nałóż na ścianę klej do kafelków równą i jednolitą warstwą. Następnie delikatnie umieść płytki na ścianie. Pamiętaj, by zamocować pomiędzy nimi specjalne separatory, dzięki temu kafelki będą w takiej samej odległości od siebie, a fugi będą równe.

Fot. Dremel

Zobacz także: Żyrandol kuchenny ze sztućców w stylu shabby chic

Krok czwarty

Wykorzystując piłę ręczną z diamentową tarczą i prowadnicę krawędziową przytnij pozostałe kafelki, tak by uzupełniły przestrzeń przy podłodze oraz na krawędziach ścian.

Fot. Dremel

Zobacz także: Zdobienia na talerzach w śródziemnomorskim stylu


Krok piąty

Przyklej precyzyjnie wycięte płytki zgodnie z wcześniejszym planem.

Fot. Dremel

Zobacz także: Klosz z papierowych talerzyków: krok po kroku

Krok szósty

Kiedy klej wyschnie wystarczy już tylko uzupełnić fugi przy pomocy specjalnej szpachli oraz ponownie zamocować muszlę i spłuczkę.

Fot. Dremel

Zobacz także: Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

REKLAMA

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

REKLAMA

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

Nadchodzi dobry czas na kupno mieszkania w atrakcyjnej cenie, jeszcze przed końcem 2024 roku

Teraz to kupujący będą częściej rozdawać karty i mocniej negocjować cenę, wynika z prognoz ekspertów rynku nieruchomości dotyczących czwartego kwartału 2024 roku. Do końca roku liczba ogłoszeń powinna jeszcze wzrosnąć, co daje więcej szans na zakup atrakcyjnego cenowo i lokalizacyjnie mieszkania.

REKLAMA