REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Samodzielna wymiana kafelków w toalecie, czyli jak nadać jej nowy wygląd

 Dremel
BIG ON DETAIL
Wymiana kafelków Fot. Dremel
Wymiana kafelków Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli kafelki w Twojej toalecie są stare, zniszczone i mają przebarwienia lub po prostu nie pasują do nowego wystroju, istnieje szybki sposób by to samodzielnie zmienić. Samodzielna wymiana kafelków w toalecie jest prosta, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i odrobinę czasu. Przeczytaj, jak krok po kroku wymienić kafelki.

Przy pomocy piły ręcznej oraz tarczy do cięcia kafelków możesz uzyskać idealny kształt i rozmiar nowych płytek w łazience. To kwestia kilku minut – wystarczy zastosować się do poradnika. Teraz idealne przycięcie porcelanowych płytek nie będzie już problemem.

REKLAMA

Narzędzia:

Piła ręczna

Prowadnica krawędziowa

Tarcza diamentowa do cięcia płytek

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dłuto i młotek

Zobacz także: Elegancka obudowa kaloryfera: krok po kroku

Materiały:

Separatory do kafelków

Kafelki

Szpachla do kleju i fugi

Miarka i ołówek

Papier ścierny

Poziom trudności: *** – zaawansowany

Zobacz także: Remont starej drewnianej komody


Krok pierwszy

Nim przystąpisz do pracy upewnij się czy dobrze zabezpieczyłeś podłogę w toalecie. Na początek zdemontuj stare kafelki przy pomocy dłuta i młotka, a następnie dokładnie usuń pozostałości kleju ze ściany. By powierzchnia była idealnie gładka, jeśli to konieczne, lekko wypoleruj ścianę papierem ściernym. Dzięki temu nowo zamocowane kafelki będą się lepiej trzymać.

Fot. Dremel

Zobacz także: Samodzielny montaż zlewozmywaka, czyli szybka przemiana kuchni

Krok drugi

Zmierz powierzchnię ściany oraz rozmiar kafelków, co pozwoli Ci przygotować plan pracy. Na ścianie oznacz środek powierzchni, na której położysz nowe kafelki – od tego miejsca należy rozpocząć przyklejanie nowych kafelków. Dzięki temu kafelki na krańcach będą jednakowo przycięte i symetrycznie ułożone na ścianie.

Fot. Dremel

Zobacz także: Szafka na sprzęt RTV – krok po kroku


Krok trzeci

Zanim zaczniesz wymianę kafelków upewnij się, że usunąłeś wszelkie elementy muszli oraz spłuczki, tak by kafelki były idealnie dopasowane do instalacji. Nałóż na ścianę klej do kafelków równą i jednolitą warstwą. Następnie delikatnie umieść płytki na ścianie. Pamiętaj, by zamocować pomiędzy nimi specjalne separatory, dzięki temu kafelki będą w takiej samej odległości od siebie, a fugi będą równe.

Fot. Dremel

Zobacz także: Żyrandol kuchenny ze sztućców w stylu shabby chic

Krok czwarty

Wykorzystując piłę ręczną z diamentową tarczą i prowadnicę krawędziową przytnij pozostałe kafelki, tak by uzupełniły przestrzeń przy podłodze oraz na krawędziach ścian.

Fot. Dremel

Zobacz także: Zdobienia na talerzach w śródziemnomorskim stylu


Krok piąty

Przyklej precyzyjnie wycięte płytki zgodnie z wcześniejszym planem.

Fot. Dremel

Zobacz także: Klosz z papierowych talerzyków: krok po kroku

Krok szósty

Kiedy klej wyschnie wystarczy już tylko uzupełnić fugi przy pomocy specjalnej szpachli oraz ponownie zamocować muszlę i spłuczkę.

Fot. Dremel

Zobacz także: Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

REKLAMA