REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Montaż zlewozmywaka, czyli szybka przemiana kuchni

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 Dremel
BIG ON DETAIL
Zlewozmywak Fot. Dremel
Zlewozmywak Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Małe, okrągłe zlewozmywaki, służące głównie do przygotowywania posiłków, są ostatnim krzykiem mody. W mieszkaniach, w których są zmywarki, posiadanie dwukomorowego zlewozmywaka stało się zbędne. Przeczytaj, jak samodzielnie zamontować zlewozmywak.

Montując mały zlewozmywak od razu zyskujesz więcej wolnej przestrzeni na blacie. Co najważniejsze, możesz zrobić to samodzielnie, nawet jeżeli Twój blat wykonany jest z płytek ceramicznych. Z odpowiednimi narzędziami i naszym poradnikiem krok po kroku będzie to bardzo proste.

REKLAMA

Potrzebne narzędzia:

Narzędzie wielofunkcyjne:

– końcówka do cięcia glazury

– uniwersalna węglikowa końcówka do cięcia

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– przystawka do cięcia po linii i kole

Zobacz także: Szafka na sprzęt RTV – krok po kroku

Potrzebne materiały:

Okrągły zlew ze stali nierdzewnej

Designerska bateria kuchenna

Silikon sanitarny

Syfon do zlewu z przelewem

Rury do podłączenia do kanalizacji

Zobacz także: Żyrandol kuchenny ze sztućców w stylu shabby chic


Krok pierwszy

REKLAMA

Remontując kuchnię zdecydowałeś się na zamontowanie modnego blatu ceramicznego. Jest on bardzo efektowny i łatwo utrzymać go w czystości. Stalowy, okrągły zlew będzie fantastycznie prezentować się na takiej powierzchni. By zamontować taki zlew, potrzebujesz narzędzia z końcówką do cięcia glazury i przystawką do cięcia po kole. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego narzędzia każde cięcie, nawet w płytkach ceramicznych, będzie idealnie równe i gładkie.

Zacznij od wybrania odpowiedniego miejsca na nowy zlew – bezpośrednio nad kuchenną instalacją kanalizacyjną, dokładnie po środku blatu, między ścianą i jego brzegiem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że cięciem nie osłabisz konstrukcji blatu. Teraz zaznacz obwód zlewu na powierzchni blatu kuchennego. Najlepiej jest odwrócić zlew do góry nogami i ołówkiem odrysować jego kształt (patrz: zdjęcie niżej). Teraz zmierz szerokość brzegu zlewu, który będzie opierać się na blacie. Wewnątrz obrysu narysuj drugi okrąg, mniejszy od pierwszego o szerokość brzegu zlewu. Gumką wytrzyj obrys, który wykonałeś na początku.

Fot. Dremel

Zobacz także: Zdobienia na talerzach w śródziemnomorskim stylu

Krok drugi

Używając narzędzia z końcówką do cięcia glazury wytnij otwór w blacie z płytek ceramicznych wzdłuż narysowanej linii. W równym cięciu po okręgu pomoże Ci przystawka do cięcia po kole o maksymalnym promieniu 160 mm. W analogiczny sposób wytnij otwór w drewnianej podstawie ceramicznego blatu, także używając narzędzia do cięcia, tym razem z zamontowaną uniwersalną węglikową końcówką do cięcia.

Fot. Dremel

Zobacz także: Klosz z papierowych talerzyków: krok po kroku


Krok trzeci

Na blacie zaznacz ołówkiem obwód podstawy baterii kuchennej. Wybierz miejsce oddalone o ok. 15 cm od otworu, który przygotowałeś na zlew. Następnie wzdłuż zaznaczonej linii wytnij otwór, zarówno w ceramicznym blacie, używając narzędzia z końcówką do cięcia glazury, jak i w drewnianej podstawie blatu, zmieniając końcówkę na uniwersalną węglikową końcówką do cięcia. Pamiętaj o przystawce do cięcia po kole, która zdecydowanie ułatwi Ci pracę.

Fot. Dremel

Zobacz także: Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku

Krok czwarty

By zlew nie przeciekał musisz uszczelnić miejsce jego styku z blatem silikonem sanitarnym. Na początku nałóż szeroką warstwę silikonu na krawędź otworu przygotowanego pod nowy zlew. Dopiero teraz zamontuj zlew w blacie i nałóż drugą, tym razem cienką warstwę silikonu wzdłuż krawędzi zlewu. Nadmiar silikonu zdejmij palcem zamoczonym w roztworze wody i płynu do mycia naczyń. Dzięki temu zabiegowi będziesz mieć pewność, że zlew nie będzie przeciekać.

Zamontuj nową baterię kuchenną zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta kranu.

Fot. Dremel

Teraz czas podłączyć całą konstrukcję do źródła wody i kanalizacji. Pamiętaj, by zakręcić zawory doprowadzające wodę ciepłą i zimną do kuchni. Podłącz źródło wody do kranu używając klucza francuskiego i zestawu uszczelek. Pod zlewem zamontuj syfon z przelewem i podłącz go do rur kanalizacyjnych. Możesz także poprosić zawodowego hydraulika, by zrobił to za Ciebie.

Zakończony projekt

Fot. Dremel

Zobacz także: Decoupage w aranżacji wnętrz

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

REKLAMA

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

REKLAMA

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA