REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Montaż zlewozmywaka, czyli szybka przemiana kuchni

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 Dremel
BIG ON DETAIL
Zlewozmywak Fot. Dremel
Zlewozmywak Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Małe, okrągłe zlewozmywaki, służące głównie do przygotowywania posiłków, są ostatnim krzykiem mody. W mieszkaniach, w których są zmywarki, posiadanie dwukomorowego zlewozmywaka stało się zbędne. Przeczytaj, jak samodzielnie zamontować zlewozmywak.

Montując mały zlewozmywak od razu zyskujesz więcej wolnej przestrzeni na blacie. Co najważniejsze, możesz zrobić to samodzielnie, nawet jeżeli Twój blat wykonany jest z płytek ceramicznych. Z odpowiednimi narzędziami i naszym poradnikiem krok po kroku będzie to bardzo proste.

REKLAMA

Potrzebne narzędzia:

Narzędzie wielofunkcyjne:

– końcówka do cięcia glazury

– uniwersalna węglikowa końcówka do cięcia

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– przystawka do cięcia po linii i kole

Zobacz także: Szafka na sprzęt RTV – krok po kroku

Potrzebne materiały:

Okrągły zlew ze stali nierdzewnej

Designerska bateria kuchenna

Silikon sanitarny

Syfon do zlewu z przelewem

Rury do podłączenia do kanalizacji

Zobacz także: Żyrandol kuchenny ze sztućców w stylu shabby chic


Krok pierwszy

REKLAMA

Remontując kuchnię zdecydowałeś się na zamontowanie modnego blatu ceramicznego. Jest on bardzo efektowny i łatwo utrzymać go w czystości. Stalowy, okrągły zlew będzie fantastycznie prezentować się na takiej powierzchni. By zamontować taki zlew, potrzebujesz narzędzia z końcówką do cięcia glazury i przystawką do cięcia po kole. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego narzędzia każde cięcie, nawet w płytkach ceramicznych, będzie idealnie równe i gładkie.

Zacznij od wybrania odpowiedniego miejsca na nowy zlew – bezpośrednio nad kuchenną instalacją kanalizacyjną, dokładnie po środku blatu, między ścianą i jego brzegiem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że cięciem nie osłabisz konstrukcji blatu. Teraz zaznacz obwód zlewu na powierzchni blatu kuchennego. Najlepiej jest odwrócić zlew do góry nogami i ołówkiem odrysować jego kształt (patrz: zdjęcie niżej). Teraz zmierz szerokość brzegu zlewu, który będzie opierać się na blacie. Wewnątrz obrysu narysuj drugi okrąg, mniejszy od pierwszego o szerokość brzegu zlewu. Gumką wytrzyj obrys, który wykonałeś na początku.

Fot. Dremel

Zobacz także: Zdobienia na talerzach w śródziemnomorskim stylu

Krok drugi

Używając narzędzia z końcówką do cięcia glazury wytnij otwór w blacie z płytek ceramicznych wzdłuż narysowanej linii. W równym cięciu po okręgu pomoże Ci przystawka do cięcia po kole o maksymalnym promieniu 160 mm. W analogiczny sposób wytnij otwór w drewnianej podstawie ceramicznego blatu, także używając narzędzia do cięcia, tym razem z zamontowaną uniwersalną węglikową końcówką do cięcia.

Fot. Dremel

Zobacz także: Klosz z papierowych talerzyków: krok po kroku


Krok trzeci

Na blacie zaznacz ołówkiem obwód podstawy baterii kuchennej. Wybierz miejsce oddalone o ok. 15 cm od otworu, który przygotowałeś na zlew. Następnie wzdłuż zaznaczonej linii wytnij otwór, zarówno w ceramicznym blacie, używając narzędzia z końcówką do cięcia glazury, jak i w drewnianej podstawie blatu, zmieniając końcówkę na uniwersalną węglikową końcówką do cięcia. Pamiętaj o przystawce do cięcia po kole, która zdecydowanie ułatwi Ci pracę.

Fot. Dremel

Zobacz także: Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku

Krok czwarty

By zlew nie przeciekał musisz uszczelnić miejsce jego styku z blatem silikonem sanitarnym. Na początku nałóż szeroką warstwę silikonu na krawędź otworu przygotowanego pod nowy zlew. Dopiero teraz zamontuj zlew w blacie i nałóż drugą, tym razem cienką warstwę silikonu wzdłuż krawędzi zlewu. Nadmiar silikonu zdejmij palcem zamoczonym w roztworze wody i płynu do mycia naczyń. Dzięki temu zabiegowi będziesz mieć pewność, że zlew nie będzie przeciekać.

Zamontuj nową baterię kuchenną zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta kranu.

Fot. Dremel

Teraz czas podłączyć całą konstrukcję do źródła wody i kanalizacji. Pamiętaj, by zakręcić zawory doprowadzające wodę ciepłą i zimną do kuchni. Podłącz źródło wody do kranu używając klucza francuskiego i zestawu uszczelek. Pod zlewem zamontuj syfon z przelewem i podłącz go do rur kanalizacyjnych. Możesz także poprosić zawodowego hydraulika, by zrobił to za Ciebie.

Zakończony projekt

Fot. Dremel

Zobacz także: Decoupage w aranżacji wnętrz

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA