REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Biały kolor we wnętrzach

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Magda Lehmann
Projektant wnętrz
Biały salon. Fot. Fotolia
Biały salon. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Biały kolor uspokaja i powiększa optycznie wnętrza. Jest wygodnym i bezpiecznym tłem do tworzenia aranżacji kolorystycznych we wnętrzu. Gdzie pasuje biały kolor?

Biel przyjmuje delikatny odcień pod wpływem działającego światła, ulegając jednocześnie wpływowi kolorów z nią sąsiadujących. Biały kolor optycznie powiększa pomieszczenia – odbija on światło. Zestawienia bieli z mocnymi kolorami chętnie stosują optymiści i ludzie lubiący oryginalne rozwiązania.

REKLAMA

Biel króluje we wnętrzach i w meblach już od kilku lat. Białe meble są absolutnym hitem na wszystkich targach meblowych. A białe wnętrza są nieustająco modne. Dlaczego?

Zobacz także: Salon w żółcieniach i w zieleniach

Kolor biały jest symbolem prostoty, świeżości i duchowości. Jest kolorem uniwersalnym, wszystko do niego pasuje, dzięki temu właściwie nie sposób stworzyć z nim nietrafioną kompozycję. Kolor ten jest również stosowany w celach relaksacyjnych, dlatego też sprawdza się dobrze we wnętrzach minimalistycznych. Mieszkanie urządzone w bieli pozwala wyciszyć się po stresującym dniu. A salon, w którym wszystko jest białe, zarówno ściany, meble, jak i dodatki nabierają luksusowego charakteru, ale wbrew pozorom nie pojawia się monotonia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. Fotolia

Biały kolor daje nam też możliwość wyeksponowania, na jego tle, innych elementów aranżacji, na przykład sprzętów AGD lub dodatków. Dzięki białemu podkreślamy też inne kolory, które uwydatniają się przy nim.

Fot. Fotolia

Zobacz także: Jak zastosować wzór we wnętrzach?


REKLAMA

To doskonałe rozwiązanie dla małych lub pozbawionych okna pokojów. Biały to barwa magiczna w aranżacjach. Stanowi świetne tło dla pomysłów na wnętrza. To kolor wyciszający i relaksujący, z bielą komponują się doskonale kolorowe dodatki. Biel można też łatwo przełamać lub zaakcentować innymi kolorami, co stanowi dobre rozwiązanie dla osób lubiących zmiany.

Kolor biały jest przez wiele osób uznawany za niekolor, ale są też tacy, którzy uważają, że za jego pomocą można eksperymentować z łączeniem kolorów. Jego podstawową zaletą jest to, że pasuje właściwie do wszystkiego, do każdego wnętrza i wszystko może być w tym kolorze.

Zobacz także: Biała łazienka: GALERIA

W pomieszczeniach biel oznacza czystość i sterylność z jednej strony, z drugiej może być wyrazem ekskluzywności, elegancji i wyjątkowości. Wszystko jednak zależy od całej aranżacji wnętrza, dobranych do niej materiałów i dodatków.

Na pewno biel jest kolorem ponadczasowym i sprawdza się we wnętrzach urządzonych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i w tradycyjnym, bo wprowadza porządek i świeżość. Biały kolor, ze względu na swoją uniwersalność może być zastosowany w każdym pomieszczeniu, sprawdza się też w kuchni, w łazience i w przedpokoju. Biel występuje w wielu odcieniach, ma właściwości spajające inne kolory, dzięki niemu aranżacja wnętrza wydaje się być uporządkowana.

Fot. Fotolia

Jeśli w białym wnętrzu dodamy elementu drewna np. drewnianą podłogę czy meble – wnętrze stanie się ciepłe. Dla pragnących mocniejszych i ciekawszych efektów polecane jest dodanie akcentu mocnego koloru w dodatkach czy na jednej ze ścian. Wnętrza, w których dominuje biały kolor warto dodatkowo podkreślić wzorami, najlepiej o różnych fakturach – na przykład materiały chropowate, błyszczące.

Zobacz także: Kolorystyka wnętrza – jak ją dobrać?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

REKLAMA

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA