REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jaki wybrać mikser?

Redakcja Dom
Mikser Fot. Fotolia
Mikser Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Mikser jest jednym z podstawowych sprzętów w naszej kuchni, w dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie gotowania i pieczenia bez niego. Zanim udamy się do sklepu warto się zastanowić do czego konkretnie chcemy używać miksera. Przeczytaj na co zwrócić uwagę.

Rozdrabniacze

Jeśli mamy mało miejsca w kuchni i chcemy wykonywać mikserem nieskomplikowane potrawy, które wymagają tylko mieszania to w zupełności wystarczy nam rozdrabniacz - dzielą się one według sposobu pracy. Za pomocą stopki miksującej (blender) przygotujemy ciasta, ubijemy białko jajka kurzego, śmietanę do ciasta i kremy. Dostępne są modele przewodowe i bezprzewodowe z akumulatorem umożliwiającym pracę przez około 20 minut bez ładowania.

REKLAMA

Stopka miksująca daje możliwość miksowania w długim, wąskim naczyniu, które można kupić w komplecie ze stopką. Jej zaletą jest to, że można miksować nią gorące warzywa, mające temperaturę do 80ºC. Istnieje też możliwość kupienia stopki z dodatkowymi akcesoriami, np. do ubijania piany, siekania, kruszenia lodu i rozdrabniania orzechów. Jednak używanie stopki ma też minusy, pracuje tylko, gdy trzymamy wciśnięty przycisk, co przy dłuższym używaniu może być nieco męczące.

Zobacz także: Kuchenka gazowa z gazowym piekarnikiem – jaką wybrać?

Osoby, które lubią przygotowywać domowe koktajle powinny wybrać rozdrabniacz stojący (kielichowy) wyposażony w kielich, który zapobiega rozchlapywaniu jedzenia na zewnątrz. W tym przypadku ważna jest pojemność kielicha, optymalną pracę zapewni nam pojemnik 0,6 litra. Zamiast kielicha możemy wybrać końcówkę do miksowania, umożliwia ona zmiksowanie jednorazowo większej ilości jedzenia niż w kielichu. Znajdziemy też modele, które mają nakładkę do przecierania warzyw i owoców, szczególnie przydaje się do przyrządzania jedzenia dla małych dzieci.

Miksery

Mikser występują w dwóch podstawowych rodzajach, jako mikser stacjonarny z misą i z końcówkami mocowanymi na stałe lub jako robot ręczny w postaci korpusu, do którego dołączamy wymienne końcówki. Osoby, które cenią swój czas mogą kupić mikser z obrotową misą, dodajemy wszystkie składniki, a mikser sam wyrabia za nas ciasto. Oczywiście nie w każdym przypadku jest to możliwe, ale zawsze mamy wolne ręce i możemy na chwilę odejść od miksera, np. po pozostałe składniki, bez konieczności wyłączania go – z pewnością ułatwia to pracę. Misy mają 2–3 litry pojemności, wykonywane są z różnych materiałów, z tworzywa sztucznego lub ze stali, przy czym te drugie są zdecydowanie bardziej trwałe. Również końcówki znajdujące się w zestawie z mikserem mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub ze stali i podobnie jak w przypadku misy, stalowe będą nam służyły dłużej. Można je też myć w zmywarce, czego nie można robić w przypadku elementów plastikowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Urządzenia AGD dla jednej osoby


Moc silnika

REKLAMA

Jednym z najważniejszych parametrów miksera i rozdrabniacza jest moc silnika. Jeśli praca ma być wykonywana długo, a miksowane produkty są gęste lub twarde, potrzebujemy silnika o dużej mocy. Miksery mają moce od 250 W do 450 W, natomiast rozdrabniacze mają większą moc, od 300 W do 600 W, co oznacza, że są wydajniejsze. Miksery mające moc silnika poniżej 400 W wymieszają jedynie ciasto i zmiksują tylko miękkie produkty.

Wszystkie modele mikserów mają regulację obrotów, niektóre z nich mają dodatkową funkcję turbo, wciśnięcie przycisku umożliwia uzyskanie najwyższych obrotów bez konieczności czekania i przełączania obrotów od najniższych do najwyższych. Stopki nie posiadają regulacji obrotów i choć mają większą moc silnika, mogą okazać się mniej praktyczne, ponieważ np. wiele ciast wymaga rozpoczęcia pracy na niskich obrotach i zwiększania ich w trakcie dodawania kolejnych składników.

Zobacz także: Jak dobrać okap kuchenny?

Dodatkowe funkcje

REKLAMA

Mikser i rozdrabniacz mogą posiadać też różne udogodnienia, warto na nie zwrócić uwagę w czasie wyboru. Niektóre miksery posiadają miejsce, w którym można schować wszystkie akcesoria (większość posiada także miejsce, w którym można schować zwinięty kabel), dzięki temu nie trzeba ich szukać w razie potrzeby. Przydatna jest też rączka antypoślizgowa, często w czasie pracy mamy mokre lub tłuste ręce, a specjalna guma zapobiegnie wyślizgnięciu się jej z ręki. Miski dołączane do mikserów mogą mieć gumowe nóżki uniemożliwiające jej przesuwanie się w czasie pracy, nie wszystkie je mają, dlatego dobrze jest uwzględnić ten niewielki dodatek w czasie poszukiwań.

Możemy również zwiększyć swoje bezpieczeństwo w czasie pracy z mikserem i kupić taki, który posiada zabezpieczenie przed niekontrolowanym zwolnieniem końcówek, gdy są one używane. Równie przydatne jest także zabezpieczenie przed przegrzaniem się silnika – gdy praca będzie trwała zbyt długo wyłączy się on automatycznie.

Wbrew pozorom miksery i rozdrabniacze mogą posiadać wiele funkcji i ułatwiać nam codzienną pracę w kuchni, dlatego należy dokładnie zapoznać się z możliwościami danego modelu i wybrać ten, który będzie uwzględniał nasze potrzeby.

Zobacz także: AGD w stylu retro: GALERIA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

REKLAMA

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

REKLAMA

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

Nadchodzi dobry czas na kupno mieszkania w atrakcyjnej cenie, jeszcze przed końcem 2024 roku

Teraz to kupujący będą częściej rozdawać karty i mocniej negocjować cenę, wynika z prognoz ekspertów rynku nieruchomości dotyczących czwartego kwartału 2024 roku. Do końca roku liczba ogłoszeń powinna jeszcze wzrosnąć, co daje więcej szans na zakup atrakcyjnego cenowo i lokalizacyjnie mieszkania.

REKLAMA