REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Bezpieczny pokój dziecięcy

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Agnieszka  Chabior
Le Punya - niepowtarzalne obrazki dziecięce
Pokój niemowlaka. Fot. Fotolia
Pokój niemowlaka. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym nasza pociecha spędza najwięcej czasu – tu śpi, czyta, ubiera się, ale przede wszystkim się bawi. Dlatego oprócz ładnego wystroju i funkcjonalności powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo, tak ważnego dla naszego dziecka miejsca.

Na samym początku, zanim zajmiemy się urządzaniem pokoiku, powinniśmy zwrócić uwagę na ściany, podłogi i okna. Farby ścienne, jakimi chcemy pomalować pokój powinny być ekologiczne i minimalizujące ryzyko wystąpienia alergii. Warto zwrócić uwagę na to czy posiadają atesty i rekomendacje, np. PTA – Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, które gwarantuje, że w przebadanych emaliach nie ma substancji uczulających, w tym amoniaku ani rozpuszczalników.

REKLAMA

REKLAMA

Następnie powinniśmy zabezpieczyć okna tak, żeby dziecko nie mogło ich samo otworzyć. Możemy wybrać klamki otwierane za pomocą kluczyka lub zaopatrzyć się w specjalne ograniczniki, które umożliwiają otwarcie okna tylko do pewnego stopnia.

Podłogi najlepiej wyłożyć wykładziną lub dywanem z gumowym spodem. Należy zrezygnować z paneli czy parkietów, gdyż dziecko może się na nich bardzo łatwo poślizgnąć, lub jeśli nie chcemy rezygnować z takiej podłogi to warto położyć na niej antypoślizgowe maty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nie możemy zapomnieć także o zabezpieczeniu gniazdek elektrycznych plastikowymi zaślepkami i o pochowaniu wszystkich kabli.

Zobacz także: Pokój małego kibica: GALERIA

Kolejnym, bardzo istotnym elementem pokoju dziecięcego są oczywiście meble. Przede wszystkim powinny być pozbawione szklanych elementów i w miarę możliwości ostrych kantów, które w razie uderzenia mogą zrobić dziecku krzywdę. Jeżeli jednak nie udało nam się kupić mebli z zaokrąglonymi brzegami to należy zaopatrzyć się w gumowe nakładki.

REKLAMA

Szuflady i szafki powinny mieć systemy zapobiegające przytrzaśnięciu rączek. Ponadto meble powinny być dostosowane do wzrostu dziecka, żeby nie musiało się wspinać po rzeczy trudno dostępne i mogło korzystać z nich bez pomocy dorosłych. Zabawki, których używa najczęściej, najlepiej umieścić na dolnych półkach albo w specjalnych koszach na zabawki, z których dziecko bez trudu weźmie to czego potrzebuje.

Urządzając pokój dziecka warto pamiętać, żeby znajdowały się w nim tylko niezbędne przedmioty. Należy ograniczyć liczbę szafek, zwłaszcza wiszących, które źle przymocowane mogą spaść w najmniej oczekiwanym momencie. Na półkach nie umieszczać ciężkich elementów dekoracyjnych, książek, które mogą zlecieć na dziecko w momencie kiedy będzie je próbowało ściągnąć. Przede wszystkim jednak nie należy zostawiać dziecka samego i bez opieki, gdyż wówczas nawet najlepiej zabezpieczony pokój nie zapewni dziecku bezpieczeństwa.

Zobacz także: Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

REKLAMA

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA