Aranżacja czarno-złotej kuchni
REKLAMA
REKLAMA
W aranżacji czarno-złotej kuchni jako fronty kuchenne można zastosować egzotyczny fornir, np. palisander. Jego nasycona barwa i bogate usłojenie sprawiają, że wnętrze przykuwa uwagę. Słoneczny nastrój wprowadzić może dodatkowo tafla złotego szkła, umieszczona nad blatem roboczym.
REKLAMA
Zobacz także: Aranżacja nowoczesnej kuchni
Ważne jest w przypadku tak wyrazistych materiałów odpowiednie skontrastowanie ich. Może to być czarne błyszczące szkło, wykorzystane do wykonania frontów szafek wiszących.
Lodówka i okap niech również lśnią na czarno. Elementy czarnego błyszczącego szkła pojawić mogą się w całej części dziennej, co uczyni wnętrze bardziej szykownym.
Dzięki takiemu połączeniu mamy pewność, że wnętrze będzie ciepłe, poprawiające nastrój, jak również odważne i nietuzinkowe.
Blat można dobrać z dowolnego materiału, np. z grafitowego laminatu lub z kamienia. Unikać należy jedynie drewnianego, gdyż nie powinien stanowić „konkurencji” dla pięknych frontów z egzotyką.
Z zabudową kuchenną połączyć można aneks jadalniany. Może być on wykonany w formie kubistycznego stołu, o masywnych proporcjach i wykończony użytym wcześniej fornirem.
REKLAMA
Podłoga w pomieszczeniu rozjaśni je, jeśli wykończymy ją jasnobeżowym błyszczącym gresem. Krzesła do jadalni mogą być również jasnobeżowe, klasycznego kształtu i tapicerowane jasną ekoskórą. To doda elegancji aneksowi, który przecież bezpośrednio widoczny jest z salonu.
Oświetlenie nad stołem sprawdzi się tutaj w formie geometrycznych kryształów. Wraz z pozostałymi elementami uczyni ono wnętrze czarno-złotej kuchni luksusowym i komfortowym, niezależnie od budżetu.
Zobacz także: Kuchnia w kolorze żółtym
REKLAMA
REKLAMA