REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dodatki w jadalni

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Iwona Szadkowska
Dodatki w jadalni.
Dodatki w jadalni.

REKLAMA

REKLAMA

Dodatki w jadalni to przedmioty, które na ogół wiążą się z jedzeniem i ze stołem, ale mogą również wprowadzić do wnętrza odrobinę świeżości oraz tajemniczości. Niektóre dekoracyjne dodatki w jadalni po prostu ciekawie i ładnie wyglądają. Jak udekorować jadalnię, aby była przyjemniejsza?

Nastrojowe dodatki

Dodatki w jadalni mogą być niezwykle praktyczne i dekoracyjne. Przy uroczystości czy podczas codziennych posiłków, nalewanie napojów z plastikowych butelek nie wygląda zbyt estetycznie. Plastik możemy zastąpić kolorowymi, szklanymi butelkami, do których wcześniej przelejemy napój. Puste mogą stanowić element dekoracyjny w jadalni.

REKLAMA

Chcąc uzyskać nastrój grą świateł, możemy skorzystać ze świeczek. Zwykła szklaneczka, w delikatne wzory, może posłużyć jako świecznik na tealighty. Możemy również wykorzystać kolorowe szklanki. Migotliwy blask sprawi, że jadalnia rozbłyśnie delikatnym światłem.

Istnieją również szklane dekoracje, które przypominają skręcony wazonik czy szklaną kulę. W zasadzie niczemu więcej nie służą chyba, że włożymy do nich pojedynczy kwiatek. Ich główną zaletą jest niesamowita forma, która przykuje uwagę każdego gościa.

Zobacz także: Wiosenne warzywa i owoce na podstawkach: GALERIA

Nakrycie stołu

REKLAMA

Przy większych uroczystościach obrus jest rzeczą niezbędną. Prosta forma, jasny wzór i elegancki wystrój mamy gwarantowany. Na co dzień możemy zastąpić obrus matami w ciekawym wzorze i barwie lub bieżnikiem, na którym ustawimy wazon z kwiatami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Bieżniki do jadalni mogą być wykonane z filcu i wyglądem przypominać pąki kwiatów. Swym wykonaniem mogą stanowić główną dekorację stołu. Bawełniane bieżniki to codzienna dekoracja stołu, którą możemy ułożyć w poprzek lub wzdłuż. Pozwoli na zachowanie czystości podczas posiłku, a wybierając, na przykład odcień fioletu, zieleni czy błękitu będzie się dobrze komponowała z innymi dodatkami w wybranym kolorze.

Zobacz także: Kolorowe akcesoria kuchenne: GALERIA

Ciekawym pomysłem są również koperty z woalu, do których wkłada się sztućce. Przezroczysty, delikatny materiał wygląda elegancko i oryginalnie.

Zobacz także: Designerskie sztućce: letnie inspiracje

Pomocne dodatki

REKLAMA

Taca na naczynia jest może trochę staroświecka, lecz wciąż pomocna w przynoszeniu i zbieraniu przedmiotów ze stołu. Jej wygląd zależy od naszych preferencji. Możemy zdecydować się na tradycyjną, drewnianą, prostokątną tacę bez wzorków i udziwnień. Innym pomysłem może być taca, na przykład, w kwieciste wzory, gwiazdy, pasy, kółka czy z przeciągającym się kotem. Każda pomoże i będzie stanowiła oryginalny element.

Koszyczek na pieczywo to kolejny przedmiot, który jest niezbędny w każdej jadalni. W tym celu możemy zdecydować się na zwykły, wiklinowy koszyczek z rączką, do którego najpierw włożymy ozdobną serwetę. Innym pomysłem jest materiałowy koszyczek w jaskrawe wzory i wykończeniem rogów w postaci zdobnych kokardek.

Przy wyborze koszyczka na pieczywo, warto kierować się jego wielkością. Zbyt duży będzie zajmował sporo miejsca na stole. Korzystniej zdecydować się na mniejszy model, dzięki temu na stole pozostanie miejsce na inne dodatki, np. na wazon ze świeżymi kwiatami.

Zobacz także: Jak stworzyć funkcjonalną dekorację nad blat kuchenny?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

REKLAMA

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

REKLAMA

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA