REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kominek – ciepło i klimat

Iwona Szadkowska
Nowoczesny kominek na stoliku. Fot. MoodDesign
Nowoczesny kominek na stoliku. Fot. MoodDesign
MoodDesign

REKLAMA

REKLAMA

Kominek to ciepło i klimat w salonie. Dzięki kominkowi możemy się ogrzać lub po prostu popatrzeć na tańczące płomienie. Czy w każdym salonie może stanąć kominek? Jakie mamy możliwości, aby wprowadzić do wnętrza trochę blasku?

Ciepło pod kontrolą

Kominek daje ciepło i jest ciekawym elementem wystroju wnętrza. Jeżeli dodatkowo posiada płaszcz wodny, umożliwia dogrzewanie pomieszczeń niewielkim kosztem. Ponadto, możemy dobrać kominek do pokoju w dowolnym stylu, od tradycyjnego po nowoczesny.

REKLAMA

Decydując się na kominek powinniśmy, przede wszystkim, zabezpieczyć jego otoczenie. Podłoga wokół kominka powinna być odporna na wysoką temperaturę. W tym celu sprawdzają się płytki, ale żeby nie wyróżniały się od reszty salonu, można wkomponować je w wystrój obudowy kominka. Jeżeli płytki stanowią tylko element przy kominku, należy zadbać, aby drewniana podłoga została pokryta lakierem ognioodpornym.

Należy również odpowiednio dbać o kominek. Czyścić go, sprawdzać ciąg powietrza, przecierać szybę w drzwiach, która szybko się brudzi. Nic jednak nie zastąpi charakterystycznego trzasku drewna i zapachu.

Zobacz także: Wszystko o ścianach i podłogach w salonie

Elektryczny blask

REKLAMA

Jeżeli tradycyjny kominek nie jest możliwy do wybudowania w naszym wnętrzu, a chcemy popatrzeć na migoczące płomienie, rozwiązaniem może być kominek elektryczny. Ten rodzaj kominka nie wymaga czyszczenia z popiołu, noszenie drewna czy sprawdzania instalacji kominowej. Tej ostatniej wcale nie potrzebuje do zainstalowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kominek elektryczny to wybór pomiędzy kominkami wolnostojącymi, narożnymi lub tradycyjnymi wkładami. Ich działanie jest bardzo proste – wystarczy nacisnąć guzik w pilocie lub na osłonie. Takim kominkiem możemy również ogrzać pomieszczenie, lecz wówczas pobór prądu wzrasta do 2kW. Modele z efektem optycznym to zużywanie od 60 do 300 Wat energii.

Zobacz także: Jak optycznie poszerzyć salon?

Wyglądem niemalże nie różnią się od tradycyjnych kominków. Dają ciepło, blask ognia i widok poruszających się płomieni.

Ekologiczny płomień

Kominki na bioetanol to bezpieczne rozwiązanie, które nie wymaga instalacji kominowej. Dzięki temu możemy ustawić kominek w dowolnym miejscu naszego salonu – przy ścianie, przed kanapą czy na stoliku. Dodatkowo, rozmiary, tego rodzaju kominka, możemy dobrać do przestrzenią, którą dysponujemy.

Zobacz także: Na co zwrócić uwagę przy planowaniu kominka w domu?

Kominek na bioetanol jest ekologiczny, z ognia nie unosi się dym, co sprawia, że jest całkowicie bezpieczny.

Ramę kominka możemy zawiesić na ścianie niczym obraz i patrzeć na poruszające się płomienie. Inną formę stanowi prostokątny kominek umieszczany w ścianie, we wnętrzu ułożone są białe kamyki, a płomień osłania niska szybka, która doskonale komponuje się ze szklanymi elementami we wnętrzu.

Ciekawym rozwiązaniem jest również obudowa, którą możemy ustawić na stoliku. Przypomina kwadrat w odcieniu stali bez jednego boku. Ogień oglądamy zza szyby.

Modele, które możemy ustawić przed kanapą, zamiast stolika, wyglądają jak litera L z dłuższą dolną kreską. Z obu stron ogień osłania szyba, a wokół płonącego ognia możemy ustawić kawałki drewna.

Zobacz także: Jak zorganizować idealny salon

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

REKLAMA

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

REKLAMA

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA