REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ozdobne drzewko – materiały i wykonanie

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Drzewko ozdobne. Fot. home&you
Drzewko ozdobne. Fot. home&you
Home&You

REKLAMA

REKLAMA

Ozdobne drzewko jest jedną z wielu dekoracji, jakie możemy zrobić w domu samodzielnie. Dobieramy kolory jakie odpowiadają naszym gustom i pasują do wystroju wnętrza. Własnoręcznie wykonując ozdobne drzewko, możemy wykorzystać przedmioty nieużyteczne i nadać im nowe oblicze.

Do wykonania ozdobnego drzewka potrzebne będą nam kwiaty (mogą być suszone lub sztuczne), gałązki, styropianowa kula, gąbka florystyczna, drut, nożyczki, mech, wstążka oraz pojemnik, w którym umieścimy całą kompozycję, na przykład małe wiaderko lub doniczka.

REKLAMA

Zobacz także: Wazony na wiosenne kwiaty: GALERIA

REKLAMA

Na początek przycinamy gąbkę florystyczną do takich rozmiarów, aby idealnie pasowały do naszej doniczki. Gąbka powinna być o kilka centymetrów niższa od doniczki. Przyciętą gąbkę umieszczamy we wnętrzu doniczki. Gałązki, które wykorzystamy do robienia ozdobnego drzewka, powinny być proste. Łączymy kilka gałązek ze sobą i oplatamy je w dwóch miejscach drucikiem, wcześniej nieco je skręcając. Przycinamy gałązki, aby całość miała równe końce. Następnie na gałązki nasadzamy z jednej strony styropianową kulę. Należy to zrobić w taki sposób, aby kula stabilnie utrzymywała sie na gałązkach, więc pień musimy wbić mniej więcej do połowy głębokości kuli. Drugą końcówkę połączonych gałązek wbijamy w gąbkę florystyczną umieszczoną wcześniej w doniczce.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie kwiatów. Dzielimy je na małe części. Jeżeli mamy do dyspozycji sztuczne kwiaty, wbijamy je ostrymi częściami w kulę. Suszone kwiaty należy przykleić. Pokrywamy kwiatami całą kulę, aby ukryć styropian.

Etapem końcowym jest ułożenie na gąbce florystycznej mchu. Pokrywamy nim dokładnie gąbkę. Dla efektu wizualnego możemy ułożyć na mchu dekoracyjne kamyczki, żołędzie lub kasztany. Jeśli drucik łączący gałązki będzie widoczny, możemy ukryć go zawiązując w jego miejscu ozdobną kokardę. Ozdobne drzewko mamy gotowe. Możemy postawić ja na szafce lub na parapecie. Bez większego wysiłku stworzymy przykuwająca oko dekorację. Pamiętajmy, że aby zachować soczystą zieleń mchu, należy gąbkę nawadniać. Do wykonania drzewek ozdobnych możemy wykorzystać też inne  przedmioty, chociażby filiżankę, laskę cynamonu czy kłosy zbóż.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Mata pleciona z czasopism

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sezon na wynajem mieszkań dla studentów 2025 rozpoczęty. Mniej ofert, wyższe ceny, większy popyt

W maju liczba wyszukiwań mieszkań na wynajem na Otodom przekroczyła 1,1 mln. Zainteresowanie lokalami „studenckimi”, „blisko uczelni” czy „na studia” wzrosło aż o 83% rok do roku. Najczęściej poszukiwane są mieszkania dwupokojowe z budżetem do 3 tys. zł miesięcznie.

Sprawa WIBOR przed TSUE. Czego mogą się spodziewać kredytobiorcy kredytów złotówkowych?

Zbliżająca się rozprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie o sygnaturze akt C-471/24 (już 11 czerwca 2025 r.) może okazać się przełomowa dla tysięcy polskich kredytobiorców, którzy zawarli umowy kredytowe w złotych polskich oparte na wskaźniku referencyjnym WIBOR. Tym razem jednak – w przeciwieństwie do spraw frankowych – nie chodzi o walutę kredytu, ale o mechanizm ustalania jego oprocentowania i zgodność tego mechanizmu z unijnymi przepisami o ochronie konsumenta.

Koniec z patodeweloperką. Zmiany w ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Prezydent podpisał ustawę

W dniu 5 czerwca 2025 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 21 maja 2025 roku o zmianie ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym. Ustawa wprowadza zmiany w ustawie z dnia 20 maja 2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym (Dz. U. z 2024 r. poz. 695). Poniżej opis jakie to istotne regulacje się zmieniły.

Zaczęły się już grzyby: niektórzy mówią, że jest wysyp

Można powiedzieć, że czuć już grzyby w powietrzu. To specyficzny, intensywny zapach, którego nie można pomylić z niczym innym. Zatem ogłaszamy: zaczęły się już grzyby, ba - niektórzy mówią, że jest wysyp. Grzybobranie to jedna z ulubionych aktywności Polaków, a wielu z nas nie może się doczekać pierwszych wypraw do lasu w poszukiwaniu dorodnych okazów. Czy w czerwcu 2025 roku można już znaleźć grzyby w polskich lasach? Odpowiedź brzmi: tak! Choć sezon grzybowy kojarzy się głównie z jesienią, to w tym roku, dzięki chłodnej i deszczowej wiośnie, pierwsze grzyby pojawiły się wcześniej.

REKLAMA

Leasing oświetlenia – nowe rozwiązanie dla firm i deweloperów. Na czym polega i jakie korzyści oferuje

Czy leasing może wyjść poza samochody i komputery? Coraz więcej firm mówi: tak. W dobie transformacji modelu własnościowego, gdy liczy się dostęp, a nie posiadanie, leasing infrastruktury technicznej – w tym oświetlenia – staje się realnym narzędziem optymalizacji kosztów i zarządzania obiektami.

Budynek Intraco w Warszawie będzie zburzony. Rozbiórka potrwa ponad rok. W 2030 r. w tym miejscu stanie nowoczesny wieżowiec

Budynek Intraco zostanie zburzony, a w jego miejscu powstanie w 2030 r. nowoczesny wieżowiec, bardzo podobny do historycznego – poinformowali 3 czerwca 2025 r. przedstawiciele Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Ceny garaży i miejsc postojowych w 2025 r. Metr kwadratowy garażu często droższy niż metr mieszkania na rynku wtórnym

Ceny garaży i miejsc postojowych w całej Polsce rosną dynamicznie – w niektórych miastach ofert jest mniej niż w innych, stąd duży wzrost cen. – Zdarzają się oferty, gdy metr kwadratowy garażu jest droższy niż metr kwadratowy mieszkania na rynku wtórnym. Oferty powyżej 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy garażu już się zdarzają. Droższe są garaże wolnostojące, murowane, to także o nie ludzie pytają częściej. Miejsca postojowe w garażu podziemnym zdecydowanie trudniej sprzedać – przyznaje Mirosław Król, ekspert rynku nieruchomości.

Oferta mieszkań z rynku pierwotnego. Co się zmieniło w ciągu ostatniego roku?

Jak wygląda obecnie rynek mieszkań z rynku pierwotnego? Czy deweloperzy rozszerzyli swoją ofertę? Na jakie mieszkania stawiają? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Kupno mieszkania. Czy zielone przedmieścia wygrywają z centrum?

Czy rośnie zainteresowanie mieszkaniami w zielonych, spokojnych częściach miast, sprzyjających pracy zdalnej? Jak zmieniają się preferencje lokalizacyjne kupujących? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pomieszczenie przynależne: linie w garażu nie wystarczą?

Czy linie narysowane w garażu wystarczają, aby uznać miejsce postojowe za pomieszczenie przynależne do mieszkania? Wyjaśniają eksperci RynekPierwotny.pl.

REKLAMA