REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkanie w angielskim stylu

Agnieszka Rybka
www.dekoria.pl
Mieszkanie w stylu angielskim. Fot. dekoria.pl
Mieszkanie w stylu angielskim. Fot. dekoria.pl
dekoria.pl

REKLAMA

REKLAMA

Mieszkanie w angielskim stylu to wnętrze pełne ciepła i kwiecistych wzorów. Domową atmosferę jak u babci w mieszkaniu w angielskim stylu uzyskamy w prosty sposób. Co nam pomoże w stworzeniu takiej aranżacji?

Mieszkanie w angielskim stylu to przede wszystkim urok wnętrz uzyskany za pomocą rozmaitych przedmiotów przechowywanych w domu przez lata tworzących w nim magiczną atmosferę. Jednak pełen efekt osiągniemy wyłącznie dzięki doborowi odpowiednich tkanin.

REKLAMA

Zobacz także: Kuchnia w stylu japońskim

REKLAMA

Kluczem do stworzenia tak unikalnej aranżacji jest wykorzystanie pięknych, bogato zdobionych tkanin, które „ubiorą” przestrzeń, nadając jej przytulny, rodzinny charakter. Nie może zabraknąć pięknych lamp, stylowych, tapicerowanych sof i rozmaitych bibelotów. Ta unikalna mieszanka stylów wywodzi się z zamiłowania do tradycji, kolonialnej przeszłości, która w subtelny sposób przeplata się z nowoczesnością. W efekcie osiągamy wnętrze, w którym panuje przytulna, niezwykle ciepła atmosfera. Wystrój będący zaprzeczeniem minimalizmu odznacza się bogactwem przedmiotów, nagromadzeniem wzorów i deseni w jednym pomieszczeniu. Kwiaty znajdujące się niemal na każdym przedmiocie – zasłonach, fotelach i sofach – przeplatają się z uroczą, drobną kratką. Dominujące pastele, często łączone są z odważnymi barwami, takim jak czerwień, błękit czy róż, na tle których doskonale wyróżniają się ozdobne wazy, ramy i meble.

Bogactwo wzorów – urocze kwiaty i subtelna krata – pozwolą wnieść do wnętrza unikalny klimat angielskiego dworku. Uniwersalne zastosowanie tkanin – dekoracyjne, a także tapicerskie – to możliwość kompleksowej metamorfozy dotychczasowego wystroju pomieszczenia.

Ponadczasowy, eklektyczny styl, od lat z upodobaniem wykorzystywany jest w aranżacjach. Amatorzy klasycznych, romantycznych wnętrz, odnajdą w nich spokój, piękno starych, unikalnych przedmiotów i wyjątkową atmosferę, osiągniętą dzięki połączeniu tradycji z nowoczesnością.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Skandynawskie inspiracje

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA