REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nowoczesne tapety

Materiały prasowe
Nowoczesna tapeta pełni rolę estetyczną, ale również funkcjonalną, stanowiąc idealne rozwiązanie na ciekawe wykończenie wnętrza. Fot. dekorian.pl
Nowoczesna tapeta pełni rolę estetyczną, ale również funkcjonalną, stanowiąc idealne rozwiązanie na ciekawe wykończenie wnętrza. Fot. dekorian.pl
dekorian.pl

REKLAMA

REKLAMA

Nowoczesne tapety wcale nie muszą być nudne. Coraz częściej nowoczesne tapety wykonywane są z ekologicznych materiałów. Wybór tapet jest szeroki, każdy znajdzie odpowiedni wzór dla siebie.

Nowoczesne tapety to bogate wzornictwo, kolorystyka oraz wykorzystanie naturalnych materiałów. Współczesnym trendem w aranżacji jest traktowanie tapety jako akcentu we wnętrzu.

REKLAMA

W przeszłości tapeta pokrywała większość ścian. Jej wybór spowodowany był przede wszystkim względami praktycznymi. Nic tak nie maskowało mankamentów i nierówności, jak barwna tapeta. Niestety, bardzo często ilość wzoru i faktury przytłaczała, wskutek czego pomieszczenia stawały się mniejsze niż w rzeczywistości. Dziś jest inaczej.

Zobacz także: Tapety w innym ujęciu

Akcent we wnętrzu

Nieograniczony dostęp do różnorodnych materiałów pozwala na większą kreatywność w urządzaniu wnętrza. Nowoczesne tapety pozwalają na dowolne łączenie wzorów, faktur, kolorów i tym samym uzyskujemy zaskakujące efekty. Różny typ pokryć ścian sprawia, że we współczesnym wnętrzu nie ma mowy o nudzie i monotonni. Dzięki pokryciu tapetą tylko jednej ściany lub jej elementu, możemy zwrócić uwagę na konkretną przestrzeń we wnętrzu. Tapeta może optycznie wydłużyć, podwyższyć lub uczynić wnętrze bardziej przytulnym.

Ekologia

Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, z nowoczesnych tapet można wyczarować prawdziwe dzieła sztuki. Luksusowy jedwab, żakard, czy naturalne włókno agawy mogą zdobić dziś nasze ściany nadając im elegancki charakter. Nie dość, że wyglądają przepięknie, to są w pełni biodegradowalne, dzięki czemu nasze wnętrze stanie się bardziej ekologiczne. Producenci tapet dbają, aby produkty były przyjazne dla  środowiska. Pasty drukarskie używane przez niektórych producentów są na bazie wody, tzn. nie zawierają rozpuszczalników, które są szkodliwe dla zdrowia i dla atmosfery. Lepiej jest też unikać tapet winylowych, których głównym komponentem jest ropa naftowa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak dobrać tapetę do pomieszczenia?

Światło i kolory

Za pomocą tapety możemy bawić się kolorem i światłem. Tapety mogą również zawierać kryształki Swarovskiego, drobinki szkła lub naturalne kamienie. Dzięki odpowiedniemu szlifowi składniki te pomagają wydobyć unikalne refleksy świetlne, zmieniając swoje oblicze pod wpływem promieni słonecznych. Nowoczesna tapeta pełni rolę estetyczną, ale również funkcjonalną, stanowiąc idealne rozwiązanie na ciekawe wykończenie wnętrza. Potrafi podkreślić całość aranżacji, spójnie połączyć projekt lub nadać mu pewien kontrast. Jest doskonałym instrumentem w naszych rękach, który pozwala na wyrażenie własnej osobowości w naszym domu.

Źródło: dekorian.pl

Zobacz także: Wnęki w ścianach. Jak praktycznie zaaranżować wnętrze?

Za pomocą tapety możemy bawić się kolorem i światłem. Fot. dekorian.pl
dekorian.pl
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mieszkanie pod inwestycję w 2025. Jak wybrać najlepiej?

Wygląda na to, że rynek nieruchomości powoli wkracza w fazę stabilizacji. Czy to oznacza, że inwestycje poczynione w tym roku będą bardziej opłacalne? Jakie mieszkanie wybrać, by skorzystać najbardziej?

Kto teraz może liczyć na pomoc w spłacie rat kredytu hipotecznego. Wakacje kredytowe w 2025 roku

Wakacje kredytowe, które w minionych latach pozwalały na zawieszenie spłaty rat kreddytu hipotecznego w 2025 roku już nie są dostępne. Przynajmniej w takiej powszechnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby mające kłopot z terminową spłatą kredytów mieszkaniowych są całkowicie bez wsparcia

Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

REKLAMA

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

REKLAMA

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA