REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jesienne zabawy w domu

Subskrybuj nas na Youtube
W jakie sprzęty i zabawki zaopatrzyć dziecko by wypełnić mu czas jesienny zabawami w domu? Fot. Kids Town
W jakie sprzęty i zabawki zaopatrzyć dziecko by wypełnić mu czas jesienny zabawami w domu? Fot. Kids Town
Kids Town

REKLAMA

REKLAMA

Jesienne zabawy w domu wymagają od rodziców poświęcenia więcej uwagi dziecku. W jakie sprzęty i zabawki zaopatrzyć dziecko by wypełnić mu czas jesienny zabawami w domu?

Długie jesienne i zimowe wieczory przed nami. Nieuchronnie zbliżamy się do pory roku, kiedy, ze względu na niesprzyjającą aurę, większość wolnych chwil będziemy spędzać w domach. Jak mądrze i ciekawie zorganizować rodzinne popołudnia i wieczory, aby nie mieć wrażenia zmarnowanego czasu? Czy wieczór z dziećmi i z kubkiem pachnącej czekolady w ręku może być świetną zabawą i sposobem na relaks?

REKLAMA

Według najnowszych badań psychologów dla dziecka niezmiernie ważny jest jego czas wolny, ponieważ to właśnie wtedy maluch może nauczyć się bawić sam i kreować własny świat bez ułożonego odgórnie planu. Dzięki temu dziecko może zdobyć najcenniejszą umiejętność, jaką jest samodzielność i w momencie podejmowania ważnych decyzji nie będzie czuło się tak bardzo zagubione. Dodatkowo dziecko potrafiące bawić się samo, nigdy nie zazna nudy i będzie świetnym przykładem dla innych, gdyż jego pomysłom na zabawę nie będzie końca.

Zobacz także: Akwarium w pokoju dziecka

REKLAMA

O ile aura pozwala, spędzajmy jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Dzieci uwielbiają harce na placu zabaw i nigdy nie brak im inicjatywy w wymyślaniu kolejnych atrakcji. Ale co robić kiedy za oknem panuje jesienna słota lub zimowe ciemności? Czy warto dokładać dziecku nowe, zorganizowane zajęcia, tylko po to, aby wypełnić dodatkowe godziny?

Rozwój intelektualny dziecka jest niezwykle istotny dla każdego rodzica. Niestety, często zapominamy o tym, że nasza pociecha, oprócz nauki pływania, kursów językowych czy lekcji gry w tenisa, potrzebuje chwili odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Tak jak dorośli, dziecko też musi mieć czas na refleksje. A jesień i zima jest  na to doskonałym momentem. W jaki sposób możemy zorganizować dziecku jesienne zabawy w domu? Oczywiście część zabieganych rodziców, pozwoli maluchom grać w gry komputerowe czy oglądać bajki. Jednak pamiętajmy, że jeżeli dziecko ma wybór, to chętniej spędzi czas na zabawie z rodzicami. Warto więc  przygotować się na jakieś alternatywne rozwiązanie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeszcze jakiś czas temu, kiedy bajki na DVD oraz Playstation nie były tak popularne jak obecnie, w jesienne czy zimowe wieczory rodzice grali ze swoimi dziećmi w karty, gry planszowe, układali puzzle. Siedząc wspólnie przy kominku i popijając gorące kakao, rodzina celebrowała chwile spędzone razem. Mijają lata, ale nic się nie zmieniło, każde dziecko potrzebuje uwagi, opieki i wsparcia – jednym słowem rodziców, którzy znajdą dla niego chwilę czasu.

REKLAMA

Warto wykorzystać te okazje na przypomnienie sobie chwil, kiedy samemu było się dzieckiem. Na szczęście producenci zabawek wprowadzają coraz więcej produktów, które przypominają nam o sprawdzonych sposobach na dobrą zabawę i pozwalają zarówno dzieciom, jak i rodzicom odetchnąć od codziennych obowiązków i najzwyczajniej w świecie po prostu dobrze się bawić.

Wspólna zabawa wzmacnia więzi rodzinne i jest wspaniałą okazją, żeby nauczyć dziecko wchodzenia w interakcje społeczne. Od czego zacząć? Fajnym „lodołamaczem” może być Bla, Bla, Bla – gra elokwencji, wykorzystywana też przez… logopedów. Do wyboru mamy 240 kart, którymi można zagrać w skojarzenia, chiński portret – odmianę „zgadnij kim jestem”, układanie zabawnych, abstrakcyjnych historii z wylosowanych obrazków. Łamigłówki stymulują zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną trochę starszych dzieci. Odkryciem ostatnich lat są gry karciane – poręczne, niewielkie, dające wiele możliwości zabawy. To już niekoniecznie klasyczne makao, wojna, czy Piotruś, ale gry strategiczne, logiczne, wyrabiające refleks i spostrzegawczość. Rodzicom też się one spodobają, ponieważ daleko im do infantylizmu masowej produkcji.

Zobacz także: Bajkowe sprzęty dla dziecka: GALERIA

Budowanie strategii, planowanie działań, podejmowanie słusznych decyzji – tego wszystkiego możesz doświadczyć grając w karcianą grę strategiczną. Trzeba popracować nad pamięcią? Przyda nam się do tego już kultowa gra oparta na memo – superzabawa, zaskakujący temat, oryginalne szczegóły.

Nie zapominajmy więc, że istnieje wiele sposobów na jesienne zabawy, niekoniecznie przed telewizorem. Dbajmy o to, aby mieć częsty, niewymuszony kontakt z naszymi dziećmi i pokażmy im, że w dobie telewizji i komputerów, kontakt z drugim człowiekiem jest najważniejszy. Być może dzięki wspólnej zabawie dzieciaki zarażą swoich rówieśników „starą szkołą” spędzania czasu, a nas będzie rozpierać duma, że nasze pociechy dają innym dobry przykład? Bez komputera można się  świetnie bawić i śmiać się przy tym do rozpuku!

Źródło: Kids Town

Jesienne zabawy w domu wymagają od rodziców poświęcenia więcej uwagi dziecku. Fot. Kids Town
Kids Town
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

REKLAMA

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

REKLAMA

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA