REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jesienne zabawy w domu

Subskrybuj nas na Youtube
W jakie sprzęty i zabawki zaopatrzyć dziecko by wypełnić mu czas jesienny zabawami w domu? Fot. Kids Town
W jakie sprzęty i zabawki zaopatrzyć dziecko by wypełnić mu czas jesienny zabawami w domu? Fot. Kids Town
Kids Town

REKLAMA

REKLAMA

Jesienne zabawy w domu wymagają od rodziców poświęcenia więcej uwagi dziecku. W jakie sprzęty i zabawki zaopatrzyć dziecko by wypełnić mu czas jesienny zabawami w domu?

Długie jesienne i zimowe wieczory przed nami. Nieuchronnie zbliżamy się do pory roku, kiedy, ze względu na niesprzyjającą aurę, większość wolnych chwil będziemy spędzać w domach. Jak mądrze i ciekawie zorganizować rodzinne popołudnia i wieczory, aby nie mieć wrażenia zmarnowanego czasu? Czy wieczór z dziećmi i z kubkiem pachnącej czekolady w ręku może być świetną zabawą i sposobem na relaks?

REKLAMA

Według najnowszych badań psychologów dla dziecka niezmiernie ważny jest jego czas wolny, ponieważ to właśnie wtedy maluch może nauczyć się bawić sam i kreować własny świat bez ułożonego odgórnie planu. Dzięki temu dziecko może zdobyć najcenniejszą umiejętność, jaką jest samodzielność i w momencie podejmowania ważnych decyzji nie będzie czuło się tak bardzo zagubione. Dodatkowo dziecko potrafiące bawić się samo, nigdy nie zazna nudy i będzie świetnym przykładem dla innych, gdyż jego pomysłom na zabawę nie będzie końca.

Zobacz także: Akwarium w pokoju dziecka

REKLAMA

O ile aura pozwala, spędzajmy jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Dzieci uwielbiają harce na placu zabaw i nigdy nie brak im inicjatywy w wymyślaniu kolejnych atrakcji. Ale co robić kiedy za oknem panuje jesienna słota lub zimowe ciemności? Czy warto dokładać dziecku nowe, zorganizowane zajęcia, tylko po to, aby wypełnić dodatkowe godziny?

Rozwój intelektualny dziecka jest niezwykle istotny dla każdego rodzica. Niestety, często zapominamy o tym, że nasza pociecha, oprócz nauki pływania, kursów językowych czy lekcji gry w tenisa, potrzebuje chwili odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Tak jak dorośli, dziecko też musi mieć czas na refleksje. A jesień i zima jest  na to doskonałym momentem. W jaki sposób możemy zorganizować dziecku jesienne zabawy w domu? Oczywiście część zabieganych rodziców, pozwoli maluchom grać w gry komputerowe czy oglądać bajki. Jednak pamiętajmy, że jeżeli dziecko ma wybór, to chętniej spędzi czas na zabawie z rodzicami. Warto więc  przygotować się na jakieś alternatywne rozwiązanie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeszcze jakiś czas temu, kiedy bajki na DVD oraz Playstation nie były tak popularne jak obecnie, w jesienne czy zimowe wieczory rodzice grali ze swoimi dziećmi w karty, gry planszowe, układali puzzle. Siedząc wspólnie przy kominku i popijając gorące kakao, rodzina celebrowała chwile spędzone razem. Mijają lata, ale nic się nie zmieniło, każde dziecko potrzebuje uwagi, opieki i wsparcia – jednym słowem rodziców, którzy znajdą dla niego chwilę czasu.

REKLAMA

Warto wykorzystać te okazje na przypomnienie sobie chwil, kiedy samemu było się dzieckiem. Na szczęście producenci zabawek wprowadzają coraz więcej produktów, które przypominają nam o sprawdzonych sposobach na dobrą zabawę i pozwalają zarówno dzieciom, jak i rodzicom odetchnąć od codziennych obowiązków i najzwyczajniej w świecie po prostu dobrze się bawić.

Wspólna zabawa wzmacnia więzi rodzinne i jest wspaniałą okazją, żeby nauczyć dziecko wchodzenia w interakcje społeczne. Od czego zacząć? Fajnym „lodołamaczem” może być Bla, Bla, Bla – gra elokwencji, wykorzystywana też przez… logopedów. Do wyboru mamy 240 kart, którymi można zagrać w skojarzenia, chiński portret – odmianę „zgadnij kim jestem”, układanie zabawnych, abstrakcyjnych historii z wylosowanych obrazków. Łamigłówki stymulują zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną trochę starszych dzieci. Odkryciem ostatnich lat są gry karciane – poręczne, niewielkie, dające wiele możliwości zabawy. To już niekoniecznie klasyczne makao, wojna, czy Piotruś, ale gry strategiczne, logiczne, wyrabiające refleks i spostrzegawczość. Rodzicom też się one spodobają, ponieważ daleko im do infantylizmu masowej produkcji.

Zobacz także: Bajkowe sprzęty dla dziecka: GALERIA

Budowanie strategii, planowanie działań, podejmowanie słusznych decyzji – tego wszystkiego możesz doświadczyć grając w karcianą grę strategiczną. Trzeba popracować nad pamięcią? Przyda nam się do tego już kultowa gra oparta na memo – superzabawa, zaskakujący temat, oryginalne szczegóły.

Nie zapominajmy więc, że istnieje wiele sposobów na jesienne zabawy, niekoniecznie przed telewizorem. Dbajmy o to, aby mieć częsty, niewymuszony kontakt z naszymi dziećmi i pokażmy im, że w dobie telewizji i komputerów, kontakt z drugim człowiekiem jest najważniejszy. Być może dzięki wspólnej zabawie dzieciaki zarażą swoich rówieśników „starą szkołą” spędzania czasu, a nas będzie rozpierać duma, że nasze pociechy dają innym dobry przykład? Bez komputera można się  świetnie bawić i śmiać się przy tym do rozpuku!

Źródło: Kids Town

Jesienne zabawy w domu wymagają od rodziców poświęcenia więcej uwagi dziecku. Fot. Kids Town
Kids Town
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne - dalsze zmiany [Ważne terminy]

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wydłużyła termin uchwalenia planu ogólnego gminy do końca czerwca 2026 r. Co jeszcze się zmienia? Oto najważniejsze terminy!

Eksmisje z mieszkań: czy teraz jest ich więcej niż wcześniej

Eksmisje z mieszkań: mamy trend wzrostowy? Eksmisje z mieszkań to zjawisko, które zawsze wzbudza kontrowersje. Sprawdzamy, czy w 2024 roku komornicy częściej wykonywali takie eksmisje i jakie problemy wiążą się z takimi zdarzeniami.

Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

Mieszkanie w kurorcie: najdrożej jest w Zakopanem, ale lista miejscowości z mieszkaniami dla bogatych jest długa

Zakopane najdroższą miejscowością wypoczynkową w Polsce. Ile zatem trzeba zapłacić za lokum z rynku pierwotnego w górach, nad morzem oraz nad jeziorami Warmii i Mazur? Czy stać na to średniozamożnego Polaka. Gdzie kupować letnie mieszkanie dla siebie, a gdzie w celach inwestycyjnych?

REKLAMA

Kto kupuje mieszkania w połowie 2025 roku i jak płaci? Kredyt nadal za drogi – klienci płacą częściej gotówką

Jaka grupa nabywców jest obecnie najaktywniejsza na rynku nowych mieszkań? Czy wysoki koszt kredytu i brak rządowego programu wsparcia kupujących sprawia, że dominują nabywcy inwestycyjni i gotówkowi? Jakie projekty najczęściej wybierane są przez inwestorów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Własne mieszkanie bez zaciągania na całe życie kredytu hipotecznego: czy to jest możliwe i jaki jest na to sposób

Budownictwo społeczne to nie wybór z konieczności, a z rozsądku. Dla wielu ludzi to jedyna droga do niezależności mieszkaniowej – nie przez kredyt czy dziedziczenie, ale przez system, który stawia na stabilizację i powszechną dostępność.

Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

REKLAMA