REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Telewizor LCD, plazma czy 3D?

Iwona Szadkowska
Telewizor dla wielu z nas jest podstawowym elementem wyposażenia wnętrza.
Telewizor dla wielu z nas jest podstawowym elementem wyposażenia wnętrza.

REKLAMA

REKLAMA

Na rynku mamy całą gamę różnych telewizorów: LCD, plazmy, a teraz jeszcze w technologii 3D. Co brać pod uwagę podczas wyboru telewizora? Jak powinniśmy sprawdzić nasz telewizor przed zakupem? Jakie są zalety telewizorów 3D, LCD i plazm?

Telewizor jako ruchomy obrazek jest elementem wystroju wnętrza, uzupełnianego przez wymarzoną kanapę, stolik do kawy i podnóżek.

REKLAMA

Telewizor idealny

Telewizor dla wielu z nas jest podstawowym elementem wyposażenia wnętrza. Przed wyborem należy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Bynajmniej nie dotyczą one parametrów, ale wielkości wnętrza, odległość oglądającego od telewizora, jakość sygnału, jasność pomieszczenia i oszczędność energii. Jakość obrazu każdy musi ocenić sam.

Zobacz także: Telewizor w domowej przestrzeni – zagrożenia

Sztuka wyboru

Przede wszystkim, nie podejmujmy decyzji na podstawie pierwszego wrażenia. Nie wchodźmy do sklepu, nie oceniajmy po wyglądzie, bo zanim się zdecydujemy, warto obejrzeć przedmiot pożądania, pod każdym kątem.

REKLAMA

Nie dajmy się zwieźć magii sklepu, gdyż telewizory na ekspozycji mają specjalnie dobrane parametry wyświetlania. Kolory są jaskrawe, tętnią życiem, obraz ze źródła wysokiej rozdzielczości – bardzo jasny. Warunki domowe są zazwyczaj inne. Przetestujmy wybrany telewizor jeszcze w sklepie. Poprośmy sprzedawcę, aby zaprezentował obraz z różnych źródeł – odtwarzacz DVD, kablówka), a w menu wybierzmy ustawienia Standardowe/Naturalne. Z ustawień, które prezentują rzeczywistą barwę, będziemy korzystać w domu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ważne są również kąty nachylenia, szczególnie w telewizorach LCD. Sprawdzimy to patrząc na obraz nie tylko na wprost, ale także z boku. Zwróćmy także uwagę na to, czy obrotową podstawą można swobodnie poruszać oraz czy pilot jest łatwy w obsłudze.

Jeżeli przed zakupem wiemy, że nasz telewizor ma wisieć na ścianie, spytajmy czy w zestawie jest odpowiedni wieszak. Jego brak to koszt kilkuset złotych.

Zobacz także: Jak ustawić sprzęty w pokoju dziennym?

Telewizory – zalety

Telewizory LCD to zachowanie wysokiej rozdzielności (Full HD) w odbiornikach o mniejszych przekątnych, bogata oferta, oszczędność energii oraz lżejsza konstrukcja, co jest ważne, gdy zawieszamy go na ścianie. Telewizory LCD to dobre rozwiązanie do małych pomieszczeń, gdzie poszukujemy telewizora o przekątnej do 42 cali. Warto także zwrócić uwagę na szybkość reakcji matrycy LCD i system poprawy płynności ruchu.

Telewizory plazmowe to obraz doskonałej jakości pod każdym kątem oglądania, brak efektu rozmycia w telewizorach o przekątnej powyżej 42 cali, dynamiczny obraz o dużej rozdzielczości. Telewizory plazmowe są dobrym rozwiązaniem do dużych pomieszczeń.

Główną zaletą, telewizorów 3D, która bije konkurencję o głowę, to bezkonkurencyjny trójwymiar. Dzięki temu przenosimy się w sam środek akcji – film nas wciąga.

Wybierając telewizor, pamiętajmy, aby był przystosowany do naszego wnętrza. Jeżeli telewizor znajduje się dalej, aniżeli 3 metry od kanapy, możemy wybrać ekran o przekątnej 50 cali lub jeszcze większy. Bierzmy także pod uwagę przyszłe wydatki, i zwróćmy uwagę na pobór energii. Im większy ekran, tym więcej zużywa energii, choć oczywiście istnieją wyjątki. Możemy zawsze zainwestować kilkanaście tysięcy złotych, w telewizor o większej przekątnej (około 55 cali), ale wykonany w technologii, dzięki której jest bardziej energooszczędny, aniżeli jego mniejsi konkurenci.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA