REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bezpieczne farby w pokoju dziecka

Bezpieczne farby w pokoju dziecka to bardzo ważny element wykończenia wnętrza. Fot. PARA PAINTS
Bezpieczne farby w pokoju dziecka to bardzo ważny element wykończenia wnętrza. Fot. PARA PAINTS
PARA PAINTS

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczne farby w pokoju dziecka to bardzo ważny element wykończenia wnętrza. Planując remont w pokoju dziecka, warto wybrać bezpieczne farby.

Pod wpływem wzrostu adrenaliny w organizmie w okolicach III trymestru ciąży, kobiety odczuwają nagły przypływ energii i silną potrzebę zmian, także tych aranżacyjnych. Natura obdarza je tym zastrzykiem siły, by zdążyły przygotować odpowiednią przestrzeń dla dziecka.

REKLAMA

Przyszłe mamy chcą jak najlepiej przygotować się na przywitanie nowego członka rodziny. Wiele czasu poświęcają na planowanie oraz zakup ubranek i sprzętów dla noworodka. Zawsze decydują się też na odświeżenie mieszkania, dzięki czemu mogą pomalować ściany na kolor, który będzie sprzyjał rozwojowi niemowlaka.

Zobacz także: Jak wykończyć ściany w pokoju dziecięcym?

REKLAMA

Żeby uniknąć stresu spowodowanego szkodliwym działaniem farby powinno zastosować się farby ekologiczne. Są nietoksyczne, dzięki czemu nie wpływają negatywnie na układ krwionośny ani oddechowy. Wybierając farbę ekologiczną dbamy nie tylko o dziecko, ale o świat, w którym będzie żyło. Warto wybrać farby, które nie zawierają lotnych związków organicznych (LZO), które są główną przyczyną powstawania dziury ozonowej. Ponadto stosując farby ekologiczne nie musimy wietrzyć pomieszczenia w trakcie remontu. Wszystko za sprawą wody, która jest głównym składnikiem farby. Nie zawiera ona rozpuszczalnika, toteż podczas malowania nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, kojarzącego się z remontem. Tuż po malowaniu można przebywać w pomieszczeniu bez obawy przed zawrotami głowy.

Jeśli już wiemy, że nie musimy obawiać się o zdrowie podczas malowania, spokojnie możemy pomyśleć o kolorystyce pokoju dla dziecka. Barwa i aranżacja otoczenia silnie wpływają na rozwój emocjonalny, kształtują poczucie estetyki, wrażliwość i kreatywność. Pastelowe, naturalne barwy takie jak beż lub jasny róż zapewniają dziecku komfort i poczucie bezpieczeństwa. Biel, błękit lub zieleń sprawiają, że niemowlak będzie miał spokojny sen. Natomiast jeśli chcemy pobudzić wyobraźnię i kreatywność dziecka, powinniśmy zdecydować się na kolorowe wnętrze. Zbyt kontrastowe i intensywne barwy mogą powodować rozdrażnienie i rozkojarzenie. Nie musimy jednak rezygnować z koloru, wystarczy, że zachowamy odpowiedni umiar. Barwne zasłonki, czy wzory i malunki na ścianach wydają się być idealnym rozwiązaniem. Dzięki nim ożywimy wnętrze i rozbudzimy ciekawość malucha.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak wykończyć ściany w pokoju dziecka, by łatwo się je czyściło?

Przyszła mama musi także pamiętać, żeby nie robić wszystkiego sama. Dobór kolorów i aranżacja wnętrza, to idealne zadania dla niej. Powinna jednak zapomnieć o samodzielnym malowaniu na drabinie. Warto by doglądała efektów prac, by miejsce dla nowonarodzonego dziecka było spełnieniem jej marzeń.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA