REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bezpieczne farby w pokoju dziecka

Subskrybuj nas na Youtube
Bezpieczne farby w pokoju dziecka to bardzo ważny element wykończenia wnętrza. Fot. PARA PAINTS
Bezpieczne farby w pokoju dziecka to bardzo ważny element wykończenia wnętrza. Fot. PARA PAINTS
PARA PAINTS

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczne farby w pokoju dziecka to bardzo ważny element wykończenia wnętrza. Planując remont w pokoju dziecka, warto wybrać bezpieczne farby.

Pod wpływem wzrostu adrenaliny w organizmie w okolicach III trymestru ciąży, kobiety odczuwają nagły przypływ energii i silną potrzebę zmian, także tych aranżacyjnych. Natura obdarza je tym zastrzykiem siły, by zdążyły przygotować odpowiednią przestrzeń dla dziecka.

REKLAMA

Przyszłe mamy chcą jak najlepiej przygotować się na przywitanie nowego członka rodziny. Wiele czasu poświęcają na planowanie oraz zakup ubranek i sprzętów dla noworodka. Zawsze decydują się też na odświeżenie mieszkania, dzięki czemu mogą pomalować ściany na kolor, który będzie sprzyjał rozwojowi niemowlaka.

Zobacz także: Jak wykończyć ściany w pokoju dziecięcym?

REKLAMA

Żeby uniknąć stresu spowodowanego szkodliwym działaniem farby powinno zastosować się farby ekologiczne. Są nietoksyczne, dzięki czemu nie wpływają negatywnie na układ krwionośny ani oddechowy. Wybierając farbę ekologiczną dbamy nie tylko o dziecko, ale o świat, w którym będzie żyło. Warto wybrać farby, które nie zawierają lotnych związków organicznych (LZO), które są główną przyczyną powstawania dziury ozonowej. Ponadto stosując farby ekologiczne nie musimy wietrzyć pomieszczenia w trakcie remontu. Wszystko za sprawą wody, która jest głównym składnikiem farby. Nie zawiera ona rozpuszczalnika, toteż podczas malowania nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, kojarzącego się z remontem. Tuż po malowaniu można przebywać w pomieszczeniu bez obawy przed zawrotami głowy.

Jeśli już wiemy, że nie musimy obawiać się o zdrowie podczas malowania, spokojnie możemy pomyśleć o kolorystyce pokoju dla dziecka. Barwa i aranżacja otoczenia silnie wpływają na rozwój emocjonalny, kształtują poczucie estetyki, wrażliwość i kreatywność. Pastelowe, naturalne barwy takie jak beż lub jasny róż zapewniają dziecku komfort i poczucie bezpieczeństwa. Biel, błękit lub zieleń sprawiają, że niemowlak będzie miał spokojny sen. Natomiast jeśli chcemy pobudzić wyobraźnię i kreatywność dziecka, powinniśmy zdecydować się na kolorowe wnętrze. Zbyt kontrastowe i intensywne barwy mogą powodować rozdrażnienie i rozkojarzenie. Nie musimy jednak rezygnować z koloru, wystarczy, że zachowamy odpowiedni umiar. Barwne zasłonki, czy wzory i malunki na ścianach wydają się być idealnym rozwiązaniem. Dzięki nim ożywimy wnętrze i rozbudzimy ciekawość malucha.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak wykończyć ściany w pokoju dziecka, by łatwo się je czyściło?

Przyszła mama musi także pamiętać, żeby nie robić wszystkiego sama. Dobór kolorów i aranżacja wnętrza, to idealne zadania dla niej. Powinna jednak zapomnieć o samodzielnym malowaniu na drabinie. Warto by doglądała efektów prac, by miejsce dla nowonarodzonego dziecka było spełnieniem jej marzeń.

Źródło: materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA