REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Łazienka w stylu retro

Subskrybuj nas na Youtube
Styl retro w łazience – wyraz zapotrzebowania na elegancję. Fot. Madix
Styl retro w łazience – wyraz zapotrzebowania na elegancję. Fot. Madix
Madix

REKLAMA

REKLAMA

Styl retro w łazience – wyraz zapotrzebowania na elegancję. Łazienka w stylu retro kojarzy się z charakterystycznym zagospodarowaniem przestrzeni pełnym elementów nawiązujących do dawnego wystroju wnętrz. Podpowiadamy co może sprawić, że nasza łazienka stanie się retro.

Dodatki w stylu retro

REKLAMA

REKLAMA

Styl retro nie stanowi prostego odniesienia do wszystkiego, co wiąże się z przeszłością. Jest to raczej konkretny sposób pojmowania luksusu, kojarzonego zwłaszcza z modą okresu międzywojennego, a nawet pałacowymi wnętrzami jeszcze bardziej odległych czasów. Dlatego tak istotne jest, by gustowne elementy dawnego wystroju odpowiadały jednocześnie potrzebom współczesnego użytkownika. Najprostszym sposobem stworzenia odpowiedniej stylistyki jest wykorzystanie dodatków łazienkowych. Odpowiednio dobrane mogą nadać nawet nowoczesnym sprzętom pożądany klimat, zapewniając przy tym niezbędny komfort.

– Na funkcjonalność akcesoriów retro składają się pozornie błahe rozwiązania, które jednak decydują o faktycznej wygodzie i niepowtarzalnym nastroju – mówi Sylwia BadydaMydelniczka połączona z wieszakiem, stojak na szczoteczki czy pojemnik na płatki higieniczne, pozwalają estetycznie zorganizować okolice umywalki bez marnotrawienia przestrzeni.

Elementy umieszczone na jednym mocowaniu lub podstawce zajmują niezbędną ilość miejsca, a przeznaczenie każdego z nich jest dopasowane do potrzeb użytkowników.

Zobacz także: Jak urządzić łazienkę w stylu retro?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wanna retro

Praktyczne i gustowne dodatki pozwalają zaakcentować klasyczny charakter tworzonego wystroju bez wprowadzania skomplikowanych zmian aranżacyjnych. Przeniesienie całej łazienki w świat urokliwych salonów kąpielowych sprzed lat wymaga jednak znacznie poważniejszych działań. Trzeba wybrać odpowiednio stylizowane kafelki, ukryć nowoczesne oświetlenie w nastrojowej oprawie, a przede wszystkim zamontować gustowną wannę.

– Instalacja wanny wolnostojącej wiąże się z koniecznością dobrania do niej właściwych przelewów i baterii – podkreśla Sylwia Madyda.

W wystroju retro są to części wyposażenia, których nie trzeba chować pod armaturą. Ich funkcje użytkowe łączą się bowiem z walorami estetycznymi. Można również zrezygnować z przelewu i zdecydować się na wannę jednootworową zatykaną stylowym korkiem. Natomiast wyrastająca z podłogi ozdobna bateria na stelażu to sposób na wzmocnienie ekskluzywnego charakteru pomieszczenia. Aby zwiększyć komfort codziennych kąpieli warto wyposażyć ją w dużą słuchawkę prysznicową. Najlepszym rozwiązaniem jest przy tym zakup możliwie wszystkich urządzeń w jednym sklepie, łącząc je w spójną, sprawną całość.

Zobacz także: Styl retro w kuchni

Wyjątkowe wnętrze

Retro to nawiązanie do określonej stylistyki, lecz jednocześnie bardzo duża różnorodność możliwych aranżacji. Liczne zdobienia, bogata paleta dostępnych kolorów oraz oryginalny design poszczególnych mechanizmów, stanowią źródło nieograniczonych inspiracji dekoratorskich, których wspólnym mianownikiem jest poszukiwanie luksusu. Ekskluzywny charakter pomieszczenia można dodatkowo wydobyć wykorzystując kryształy oraz szkło w wykończeniach poszczególnych elementów wyposażenia. Sprawdzają się one znakomicie jako delikatne akcenty umieszczone na wieszakach, podstawkach, a nawet koszykach na śmieci. Wyjątkowo atrakcyjne wizualnie są akcesoria ze szkła wyglądającego na popękane. Produkcja takiej mydelniczki czy dozownika z nieregularnymi załamaniami wymaga bardzo dużej precyzji. Do finalnego stanu udaje się doprowadzić tylko 6 na 10 produktów, co dowodzi ich unikatowości. Istotą stylu retro jest właśnie niepowtarzalność oraz indywidualność. Ważne, aby tworzące go detale nie były przypadkowe, lecz składały się na jednolity wygląd i konkretną funkcjonalność, zgodną z przeznaczeniem łazienki.

Źródło: Madix

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA