REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Styl retro w kuchni

Styl retro, jak sama nazwa wskazuje, czerpie inspiracje z przeszłości.Fot. Candy
Styl retro, jak sama nazwa wskazuje, czerpie inspiracje z przeszłości.Fot. Candy
Candy
Candy

REKLAMA

REKLAMA

Styl retro, zwłaszcza w kuchni jest niezwykle popularny. Styl retro, jak sama nazwa wskazuje, czerpie inspiracje z przeszłości.

Przeszłość zachwyca i inspiruje. W projektowaniu ubrań, przedmiotów codziennego użytku, a nawet dóbr luksusowych niezmiennie odnajdujemy nawiązania do dawnych czasów. Styl retro to także jeden z najmodniejszych trendów w urządzaniu wnętrz. Wykorzystany w aranżacji kuchni, nadaje jej ciepły, domowy klimat.

REKLAMA

Styl retro pozwala ożywić wspomnienia i odbyć niezwykłą podróż w czasie. Elementy odwołań do tradycji można odnaleźć w wystroju wielu wnętrz kuchennych, gdzie współtworzą atmosferę swojskości, ciepła i bezpieczeństwa. Tę funkcję pełnią dodatki, m.in. ozdobne maselniczki, drewniane przybory kuchenne, deski do krojenia, stare młynki do kawy, moździerze ustawione na meblach, czy warkocze czosnku zawieszone na ścianie.

Zobacz także: Kuchnia w kolorze białym: GALERIA

REKLAMA

Efekt kuchni sprzed lat można wzmocnić dodatkowo poprzez odpowiednie dekoracje ścian, drewniane panele na podłodze, stylizowane meble lub odrestaurowanie starego kredensu. Nie musimy posiadać oryginalnych antyków – przy pomocy odpowiednich preparatów można samodzielnie postarzyć segment, który posiadamy. Jak jednak do tradycyjnego wystroju wnętrza zaadaptować nowoczesne urządzenia gospodarstwa domowego? Miłośnicy aranżacji w dawnym stylu nie są skazani na korzystanie ze starych, wysłużonych sprzętów. Dopełnieniem  kuchni w stylu retro można uczynić nowoczesne, stylizowane urządzenia AGD. Tworzą one pomost pomiędzy tradycją a nowoczesnością – zachowując starodawny design, umożliwiają korzystanie z nowoczesnych funkcji.

Wspomnienia tradycyjnych babcinych wypieków można przywołać dzięki piekarnikom do zabudowy wyróżniającym się klasycznym designem. Skojarzenia z dawnym stylem tworzy zastosowana półokrągła szyba oraz ozdobne wykończenia w kolorze starego złota. Zamiast elektronicznego wyświetlacza warto znaleźć takie, w których zastosowano programator w stylizowanym zegarze. Klasyczną formę połączono z rozwiązaniami gwarantującymi funkcjonalność wygodę i bezpieczeństwo.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Kuchnia w kolorze białym: GALERIA

Warto też poszukać takiego piekarnika, który będzie wyposażony w ozdobne, stylizowane pokrętła. Zwieńczeniem kolekcji będzie okap przyścienny z relingiem w kolorze starego złota.

Stylizowane urządzenia AGD, obok dodatków i „starych” mebli podkreślają niezwykły klimat kuchni w stylu retro. Taki tradycyjny wystrój to doskonały sposób, by ożywić wspomnienia z dzieciństwa, a także stworzyć rodzinną atmosferę ciepła i radości.

Źródło: materiały prasowe

Okap pasujący do kuchni w stylu retro. Fot. Candy
Candy
Candy
Wspomnienia tradycyjnych babcinych wypieków można przywołać dzięki piekarnikom do zabudowy wyróżniającym się klasycznym designem. Fot. Candy
Candy
Candy
Płyta grzewcza wpisująca się w styl rustykalny. Fot. Candy
Candy
Candy
Styl retro, zwłaszcza w kuchni jest niezwykle popularny. Fot. Candy
Candy
Candy
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podsumowanie rynku nieruchomości: Ile mieszkań sprzedali deweloperzy w 2024 roku?

Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży w 2024 r.? Czy sytuacja na rynku miała odzwierciedlenie w popycie na mieszkania?

Mieszkanie pod inwestycję w 2025. Jak wybrać najlepiej?

Wygląda na to, że rynek nieruchomości powoli wkracza w fazę stabilizacji. Czy to oznacza, że inwestycje poczynione w tym roku będą bardziej opłacalne? Jakie mieszkanie wybrać, by skorzystać najbardziej?

Kto teraz może liczyć na pomoc w spłacie rat kredytu hipotecznego. Wakacje kredytowe w 2025 roku

Wakacje kredytowe, które w minionych latach pozwalały na zawieszenie spłaty rat kreddytu hipotecznego w 2025 roku już nie są dostępne. Przynajmniej w takiej powszechnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby mające kłopot z terminową spłatą kredytów mieszkaniowych są całkowicie bez wsparcia

Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

REKLAMA

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

REKLAMA

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

REKLAMA