REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dekoracje ręcznie robione

Dekoracje ręcznie robione są coraz bardzie pożądane i poszukiwane, wpływa na to ich niezwykły walor artystyczny. Dekoracje ręcznie robione wyróżniają się na tle przedmiotów pochodzących z masowej produkcji. Fot. Villa Glass Studio
Dekoracje ręcznie robione są coraz bardzie pożądane i poszukiwane, wpływa na to ich niezwykły walor artystyczny. Dekoracje ręcznie robione wyróżniają się na tle przedmiotów pochodzących z masowej produkcji. Fot. Villa Glass Studio
Villa Glass Studio
Villa Glass Studio

REKLAMA

REKLAMA

Dekoracje ręcznie robione są coraz bardzie pożądane i poszukiwane, wpływa na to ich niezwykły walor artystyczny. Dekoracje ręcznie robione wyróżniają się na tle przedmiotów pochodzących z masowej produkcji.

Handmade

Praktycznie w każdym mieście spotykamy sklepy i stoiska oferujące rozmaite dekoracje ręcznie robione. W wielu miejscowościach żywa jest także tradycja organizacji cyklicznych jarmarków. Sezon wakacyjny i inaugurująca go Noc Świętojańska szczególnie sprzyjają imprezom, które prezentując folklor danego regionu, są jednocześnie okazją do zakupu różnorodnych dekoracji ręcznie robionych, nie zawsze związanych bezpośrednio z tym folklorem. Ważne jest, aby rękodzieło było rzeczywiście wykonane ręcznie i wyróżniało się spośród wyrobów, które możemy nabyć każdego dnia w dowolnym sklepie.

REKLAMA

REKLAMA

– Jednym z najistotniejszych wyznaczników szeroko pojętej twórczości jest jej niezależność od kanonów narzucanych przez tzw. znawców sztuki.podkreśla rzeźbiarz, Michał Wojciech Osuch – Mówi się, że sztuka jest wolnością, a zarazem często zamyka się ją w ściśle określone ramy.

Tymczasem nawet przedmioty codziennego użytku mogą być efektem prawdziwej artystycznej wizji, pod warunkiem jednak, że obok atrakcyjnego wizualnie wyglądu mają w sobie pewną unikatowość.

Zobacz także: Jak zaaranżować kuchnię w stylu wiktoriańskim?

Sztuka użytkowa

Oryginalność idąca w parze z estetyką i pragmatyzmem to elementy współczesnej sztuki użytkowej, które w dużym stopniu decydują o jej ogromnej popularności. Dlatego także niektóre przedsiębiorstwa chętnie korzystają z pomocy artystów, dostosowując swą ofertę do indywidualnych potrzeb klientów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Wytwarzanie szkła jest specyficzną dziedziną gospodarki, która łączy w sobie produkcję przemysłową, rzemiosło oraz sztukę. zauważa Marek Malik z Villa Glass Studio, producenta szkła dekoracyjnego i architektonicznego

 – Dlatego niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z wazonami, paterami, meblami czy z większymi formami architektonicznymi, możemy im nadawać różnorodne kształty i barwy, dostosowane do gustu osoby zamawiającej. Na powierzchnię wybranego elementu dekoracyjnego wykwalifikowany artysta plastyk może przy tym nanieść dowolny wzór, inspirowany własnym pomysłem lub propozycją klienta.

Zobacz także: Lniane tkaniny w mieszkaniu: styl francuski

Oczami wyobraźni

Materiał wykonania dekoracji ręcznie robionej powinien oczywiście odpowiadać całej aranżacji pomieszczenia, w którym zamierzamy ją umieścić. Obok szkła, które pasuje praktycznie wszędzie, popularne są wyroby z drewna oraz różnych odmian kamienia czy metalu. Istnieje przy tym wiele technik tworzenia, właściwych dla danego surowca i koncepcji autora. Wybierając gotowy produkt lub decydując się na zamówienie zupełnie nowego, warto oczami wyobraźni widzieć go wśród pozostałych elementów wystroju. Można też pozwolić sobie na chwilę improwizacji i dopiero później oceniać efekty. Najważniejsze, by nie przekroczyć jednej z najniebezpieczniejszych, także dla sztuki użytkowej granic… granicy kiczu.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

REKLAMA

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA