REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zlewy ułatwiające życie kuchenne

Zlewy ułatwiające życie kuchenne sprawdzą się w każdej kuchni, niezależnie od tego czy przyrządzamy w niej posiłki czy tylko odgrzewamy gotowe produkty. Fot. Oras
Zlewy ułatwiające życie kuchenne sprawdzą się w każdej kuchni, niezależnie od tego czy przyrządzamy w niej posiłki czy tylko odgrzewamy gotowe produkty. Fot. Oras

REKLAMA

REKLAMA

Zlewy ułatwiające życie kuchenne sprawdzą się w każdej kuchni, niezależnie od tego czy przyrządzamy w niej posiłki czy tylko odgrzewamy gotowe produkty. Zmywanie naczyń chyba dla nikogo nie stanowi przyjemności, dlatego warto rozważyć kupno zlewu, który ułatwi nasze życie kuchenne. W zlewach, które ułatwią Twoje życie w kuchni, zastosowane są nowoczesne, funkcjonalne rozwiązania.

Jaki będzie ostateczny efekt kulinarny naszych zmagań często trudno przewidzieć. Jednak, by nie polec już na wstępie w czasie przygotowania posiłku, warto pomyśleć o funkcjonalnym wyposażeniu kuchni. Najlepiej zacząć od sprzętów najczęściej używanych w kuchni, należy do nich niewątpliwie kran. A śmiało można powiedzieć, że dobra armatura ułatwia nam życie i codzienne gotowanie. Nie bez powodu projektanci największych firm spędzają godziny na dopasowaniu produktu tak, by łączył w sobie estetykę i funkcjonalne rozwiązania.

REKLAMA

Wysoka bateria

Jedną z podstawowych zalet baterii kuchennej powinna być jej wysokość. Im wyższa, tym swobodniej możemy pod nią płukać duże naczynia, garnki czy napełniać wodą wysokie pojemniki. Wysoka bateria to gwarancja tego, że manewry z opłukaniem dużej patelni czy miski pod kranem nie będą odtąd przypominać skomplikowanej operacji, w czasie której usiłujemy umyć naczynie i nie ochlapać wodą wszystkich powierzchni wokół.

Zobacz także: Jak kupić energooszczędny sprzęt AGD?

Ekologia i bezpieczeństwo

Coraz więcej osób stara się żyć w zgodzie z naturą. Warto, więc pomyśleć także o ekologicznych rozwiązaniach w kuchni. W końcu, to właśnie tu wykorzystujemy 10% wody zużywanej w całym domu. A oszczędzanie wcale nie musi być trudne. Możemy kupić baterię wyposażoną w eko-przycisk, który oszczędza za nas. Ten mały elastyczny punkt na uchwycie baterii powoduje, że w momencie uruchomienia kranu woda płynie mniejszym, ekologicznym strumieniem. Sterowanie przyciskiem jest bardzo proste. Jeśli potrzebujemy większy przepływ wody, wystarczy jedno kliknięcie i przywracamy mocniejszy strumień.

Czysta kuchnia

W czystej kuchni powinien znaleźć się kran, w którym zaprojektowano dwie wylewki: wysoką – do pracy w kuchni, i niską – do szybkiego opłukania rąk. Położona wyżej wylewka daje swobodę w czasie mycia naczyń czy warzyw. Końcówka umieszczona niżej, to bateria bezdotykowa uruchamiana przysunięciem dłoni do baterii. To wygodne rozwiązanie, szczególnie w kuchni, gdzie często mamy zabrudzone ręce np. mąką i nie chcemy dotykać kranu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Perlator

W codziennej pracy w kuchni pomoże też zlew z tzw. perlatororem. To specjalna końcówka z siateczką znajdująca się na końcu kranu. Siateczka napowietrza strumień wody, dzięki czemu mamy wrażenie, że płynie jej więcej, gdy w rzeczywistości ograniczamy jej zużycie o ok. 15 proc. To ważne przy myciu i płukaniu warzyw i owoców, kiedy potrzebujemy silnego strumienia wody.

Ergonomiczne gadżety

REKLAMA

Bateria to nie tylko kran, to także wyposażenie dodatkowe, które ułatwia nam życie w kuchni. Droższe rozwiązania zapewniają nam również możliwość korzystania z baterii z zaworem do zmywarki. Elektroniczny zawór odcina dopływ wody do zmywarki po 3 lub 12 godzinach, dzięki czemu mamy gwarancję, że woda nie zaleje nam kuchni. Gdy zawór jest otwarty, informuje nas o tym świecąca się w baterii dioda.

W pracach kuchennych pomogą też zlewy z wyciąganymi wylewkami. Zwiększają zasięg kranu i pomagają w płukaniu dużych naczyń czy warzyw. Dodatkowo możemy znaleźć również takie, które mają jeszcze jeden wygodny gadżet – w zestawie z baterią można dokupić dodatkową szczotkę. Mocowana jest ona na elastycznym, wyciąganym wężu. Szczotka ma własny dopływ wody, dzięki temu łatwo umyć mocno zabrudzone garnki czy zlew, nawet, jeśli są bardzo duże.

Zobacz także: Jak wykorzystać baterie kuchenne w aranżacji wnętrza?

Rozwiązania współczesnych projektantów pracujących dla producentów sprzętu domowego potrafią w znaczny sposób ułatwić codzienną pracę, warto ich szukać, gdy planujemy zmianę wyposażenia naszego mieszkania.

Źródło: materiały prasowe

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA