REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Styl fusion, czyli jak połączyć ze sobą różne style?

Martyna Bogacka
Jeśli chcesz ożywić wnętrze swojego mieszkania, dodać mu indywidualnego charakteru – sięgnij po fusion. Fot. Fotolia
Jeśli chcesz ożywić wnętrze swojego mieszkania, dodać mu indywidualnego charakteru – sięgnij po fusion. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Cenisz sobie zarówno współczesne, odważne wzornictwo, jak i elegancką tradycję, wybierz styl fusion. Styl fusion pozwoli Ci połączyć to, co lubisz. Podpowiadamy, jak nie zamykać się w jednym stylu i stworzyć modne i harmonijne wnętrze, czyli jednym słowem: jak połączyć ze sobą różne style.

Plastikowy Ludwik

Styl fusion to nietypowe rozwiązania i z pozoru dziwne połączenia, które ostatecznie tworzą wnętrze zaskakujące i pełne charakteru. Wszystko zaczęło się od Philippe'a Starcka, francuskiego architekta i projektanta, który taniemu i banalnemu pleksi nadał formę krzesła w stylu Ludwika XVI. Od tego momentu mieszanie wyrafinowanych stylów historycznych ze współczesnymi formami oraz szlachetnych materiałów z przedmiotami codziennego użytku nazywano fusion. Łączenie ze sobą różnych stylów daje możliwość stworzenia wnętrza zgodnego z naszym własnym gustem, modnego i funkcjonalnego zarazem.

REKLAMA

Zobacz także: Jaki wzór tapety odmieni wnętrze?

Jedyna reguła to brak reguł

Styl fusion charakteryzuje kompletny brak respektowania materiałów i tradycji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wannę obłożyć 24-karatowym złotem i ustawić ją na plastikowych, lwich nóżkach. Plastik łączony ze złotem, szlachetne tkaniny w kolorze cukierkowego różu, szlachetne drewno pociągnięte farbą olejną – nic tu nie jest przesadą. Jedyny warunek to umiejętne zestawianie abstrakcyjnych połączeń z resztą wnętrza. Fusion ma łamać schematy, zaskakiwać i bawić. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą wybić się ze sztampy, pokazać swoją indywidualność i cieszyć się swym wnętrzem.

Zobacz także: Skąd czerpać inspirację do stworzenia niebanalnej aranżacji wnętrz?

W czym tkwi haczyk?

REKLAMA

Wbrew pozorom wnętrze fusion to nie zwyczajna graciarnia czy też niedbała kolekcja różności. Żonglowanie przedmiotami i materiałami wymaga niezwykłego wyczucia, a może nawet dekoratorskiego szóstego zmysłu. W żadnym katalogu nie znajdziemy mebli i dekoracji w stylu fusion. Czasem wiele czasu zajmuje wyszukiwanie smakowitych elementów, czasem trzeba pokusić się o małą renowację czy dodatkowe wykończenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli chcesz ożywić wnętrze swojego mieszkania, dodać mu indywidualnego charakteru – sięgnij po fusion. Czasem wystarczy stary „fotel babuni” obić tkaniną o szalonym wzorze (np. materiał z nadrukowanym komiksem) i ustawić go przy stylowym stoliku w okolicach kominka.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA