REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zakup nieruchomości w USA – czy się opłaca?

Subskrybuj nas na Youtube
nieruchomości Fot. Fotolia
nieruchomości Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Czy cz kup mieszkania w USA np. na Florydzie jest opłacany? Podczas kryzysu w USA, ceny nieruchomości w Stanach Zjednoczonych straciły na wartości nawet 50%. Aktualnie USA wychodzi z kryzysu. Ceny nieruchomości ustabilizowały się, a nawet zyskują na wartości.

Inwestowanie w nieruchomości w USA

Jest to bez wątpienia dobry okres na zakup nieruchomości, a tym bardziej na inwestowanie w nieruchomości. Jednym z bardziej popularnych stanów w USA na zakup nieruchomości jest Floryda. Jest to stan na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych, na półwyspie Floryda otoczonym przez wody Zatoki Meksykańskiej na zachodzie i Oceanu Atlantyckiego na wschodzie. Takie położenie geograficzne sprawia, że jest to idealne miejsce na pobyt urlopowy, zważywszy na świetną infrastrukturę i komunikacje.

REKLAMA

Komu opłaca się inwestować w nieruchomości w USA

Inwestycja w nieruchomości w USA jest opłacalna zarówno dla tych, którzy chcą posiadać nieruchomość w atrakcyjnym miejscu do wypoczynku/spędzania urlopu jak i dla tych, którzy chcą zainwestować w nieruchomości korzystając z preferencyjnej sytuacji rynkowej. Niezależnie od tego czy nabycie nieruchomości nastąpi na potrzeby własne czy w celach inwestycyjnych, nieruchomość można oddać w najem długoterminowy lub krótkoterminowy, w związku z czym koszty utrzymania nieruchomości i inwestycji po pewnym czasie mogą sie zwrócić − ciężko zakreślić jakiś termin, duży wpływ na to ma typ nieruchomości oraz lokalizacja.

Zobacz także: Kupno mieszkania od dewelopera – Poradnik

Jak kupić nieruchomość w USA?

REKLAMA

Wiele państw na świecie wprowadza ograniczenia w nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców, nie Floryda. Na Florydzie, nie ma żadnych ograniczeń w zakupie nieruchomości przez cudzoziemców. Inwestorzy nieposiadający obywatelstwa amerykańskiego, którzy chcą nabyć nieruchomość w USA nie potrzebują żadnych dodatkowych pozwoleń. Jedynym ograniczeniem dla polskich obywateli, jakie może wiązać się z zakupem nieruchomości w USA jest w tym momencie konieczność uzyskiwania wiz turystycznych. Zakup nieruchomości na terenie USA, w tym wypadku na Florydzie, nie uprawnia do pozostania dłużej niż przewiduje to wiza. W przypadku wizy turystycznej, jest to okres do 6 miesięcy. Należy jednak pamiętać, że zakup nieruchomości na Florydzie, to inwestycja długoterminowa, a Polska jako członek UE w końcu również musi dołączyć do programu Visa Waiver Program, czyli do programu uprawniającego obywateli państw uczestniczących w tym programie, do ruchu bezwizowego.

Należy zaznaczyć, że system sprzedaży nieruchomości w Stanach Zjednoczonych jest bardzo bezpieczny. Zapłata ceny za nieruchomość następuje dopiero po zamknięciu wszystkich formalności związanych z przeniesieniem własności i po wydaniu ostatecznego tytułu własności (Title Company), ze środków zdeponowanych na specjalnym koncie powierniczym (Escrow Account) kancelarii prawnej obsługującej transakcje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Doradca kredytowy – czy warto korzystać z jego usług?

Posiadanie nieruchomości na Florydzie wiąże się z podobnymi kosztami, jakie ponosi właściciel domu lub mieszkania, w każdym innym państwie. Można wyróżnić dwa rodzaje opłat związanych z posiadaniem nieruchomości w stanie Floryda:

REKLAMA

1) HOA czyli Home Owners Association to miesięczna lub kwartalna opłata uiszczana na rzecz „wspólnoty mieszkaniowej. To, najprościej ujmując czynsz, jaki posiadacz nieruchomości zobowiązany jest płacić po zakupie nieruchomości na danym „osiedlu”. Jej wysokość uzależniona jest od standardu, położenia i lokalizacji nieruchomości, jest to kwota od 100 $ do 500 $ miesięcznie. W większości przypadków opłata HOA przeznaczana jest na koszty utrzymania ochrony osiedla, basenów, siłowni, ubezpieczenia, telewizji kablowej, wywozu nieczystości, etc. Opłata HOA nie występuje w przypadku gdy zdecydujemy się na zakup domu czy willi.

2) Real Estate Tax to katastralny podatek od nieruchomości i wynosi do 2% od wartości nieruchomości rocznie. Podatek od nieruchomości jest podatkiem lokalnym. Decydując się na zakup nieruchomości w USA, obecnie można a nawet warto skorzystać z pomocy jednego z wielu przedsiębiorstw w Polsce specjalizujących się w pośrednictwie w zakupie nieruchomości.

Prezes Zarządu Emmerson Realty International S.A., spółki specjalizującej się w pośrednictwie w zakupie nieruchomości miedzy innymi w stanie Floryda, Pan Dominik Dymecki zachęca do zakupu nieruchomości w stanie Floryda:

Wydaje sie, że obecnie to dobry moment na zakup nieruchomości w stanie Floryda w Stanach Zjednoczonych dla prestiżu czy też w celach inwestycyjnych zważywszy na fakt, że jest szansa zakupu mieszkania lub apartamentu na słonecznej Florydzie, w cenie nieruchomości w Polsce. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w pośrednictwie w zakupie nieruchomości za granica takie jak Emmerson Realty International S.A. załatwiają praktycznie wszelkie formalności, a także proponują i doradzają w zakupie nieruchomości. Zakup nieruchomości na Florydzie to niezwykle bezpieczna i prosta transakcja. Nasi kliencie nie muszą nawet osobiście przylatywać do Stanów Zjednoczonych celem dopełnienia wszystkich formalności związanych z nabyciem nieruchomości. Spółka, która reprezentuje rozumie potrzeby klienta, dba o jego cenny czas. Istnieje możliwość udzielenia przez klienta pełnomocnictwa jednemu z naszych pracowników/współpracowników w USA, którzy dopełnia wszystkich formalności, a nasi klienci są wówczas powiadamiani na bieżąco o wszelkich działaniach, w sposób dogodny dla konkretnego klienta, np. za pomocą poczty elektronicznej. Ceny nieruchomości na Florydzie stabilnie rosną począwszy od 2012 roku, w związku z czym warto pomyśleć o zakupie nieruchomości, np. w celach inwestycyjnych. Istnieje możliwość zakupu nieruchomości korzystając z kredytowania przez bank w USA jak równie_ przez bank w Polsce (wówczas zabezpieczeniem kredytu musi być nieruchomość położona w Polsce). Oczywiście najkorzystniejsza opcja zakupu jest zakup za gotówkę, wówczas koszty przeniesienia własności nieruchomości wynoszą co do zasady do 3.000 $.”

Marcin Zadrożny
Aplikant adwokacki
HILLS LTS S.A.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA