REKLAMA

REKLAMA

Kategorie

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Porządek w ogrodzie – przegląd dmuchaw

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Wraz z nadejściem jesieni z drzew zaczynają spadać liście. Choć dla wielu osób sprzątanie liści nie jest ulubioną czynnością, jest to nieuniknione. Usuwanie pożółkłych liści jest bardzo ważne, ma bowiem wpływ na wygląd trawnika. Pozostałości organiczne - gniją, w wyniku czego na trawniku pojawiają się żółte plamy. Jeśli nie lubisz grabić, rozwiązaniem jest zakup dmuchawy.

REKLAMA

Bezpiecznie i szybko

Ścieżki w ogrodzie czy w parku nigdy nie powinny być pokryte liśćmi. Całe otoczenie wygląda wtedy na zaniedbane, ale co ważniejsze może być to niebezpieczne dla użytkowników. Gnijące liście stają się śliskie, przez co nietrudno o przykry wypadek.. „Husqvarna w swoim asortymencie posiada szereg funkcjonalnych dmuchaw, które zaoszczędzą czas na nużącym grabieniu liści oraz trawy. Zbieranie liści przy użyciu dmuchawy jest zdecydowanie mniej pracochłonne oraz szybsze, niż metody tradycyjne. Ta maszyna to tak naprawdę grabie, miotła i szczotka w jednym. Funkcjonalność i wygoda pracy sprawiają, że nie powinno zabraknąć jej w żadnym ogrodzie” powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy Husqvarna.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem dmuchawy ogrodowej?

Decydując się na zakup dmuchawy, warto wziąć pod uwagę swoją wygodę, potrzeby oraz wpływ maszyny na środowisko. Rozwiązania ergonomiczne są bardzo ważne - dmuchawy firmy Husqvarna posiadają specjalnie zaprojektowane szelki w modelach plecakowych, oraz amortyzatory które minimalizują odczuwanie drgań podczas pracy. Jest to możliwe dzięki przemyślanemu systemu LowVib® oraz umieszczeniu środka ciężkości blisko operatora, co dodatkowo redukuje jego zmęczenie. Wyjątkowa konstrukcja prawego uchwytu zmniejsza obciążenie podczas długotrwałej pracy. Dmuchawy ręczne zaprojektowane zostały natomiast tak, aby zapobiegać powstawaniu sił skrętnych. Taka konstrukcja znacznie ułatwia użytkowanie maszyny. Ponadto, wlot powietrza umiejscowiony jest z dala od użytkownika, co czyni urządzenie poręcznym i pozwala uzyskać maksymalną wydajność pracy. Istotne jest również, aby dmuchawa wyróżniała się wielozadaniowością np. aby możliwe było zbieranie liści w trybie odkurzania. Warto również sprawdzić skalę emisji dźwięków silnika. Modele marki Husqvarna wyróżnia ich niski poziom.  

Dbajmy o środowisko

Wartościowa maszyna poza niezawodnością i wysoką wydajnością powinna cechować się niskim poziomem emisji zanieczyszczeń. Husqvarna w swoich maszynach zastosowała technologie E-TECH® II i X-TORQ® dzięki którym emisja szkodliwych składników spalin została zredukowana poniżej poziomu obecnie istniejących standardów, jak również tych mających wejść w życie w przyszłości. Nie wpłynęło to jednak na wysoką moc. Silnik X-TORQ® który jest wynikiem długoletnich badań i poszukiwań, spełnia normę Unii Europejskiej EU2 Emission Standard. Ma on również mniejszą liczbę ruchomych części, dzięki czemu jest bardziej trwały i wymaga mniej czynności konserwacyjnych. Zużywa niewiele paliwa, co jest korzystne nie tylko z perspektywy środowiska naturalnego, ale również finansów użytkownika.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Husqvarna 130 BT – do każdego ogródka

Model Husqvarna 130BT jest wyjątkową i lekką dmuchawą plecakową.  Urządzenie to łączy bardzo niską wagę, łatwość użytkowania  i estetyczne wykonanie. Na elementy narzędzia składają się m.in. nowy silnik X-TORQ® z systemem kontroli emisji zanieczyszczeń E-TECH® II oraz ergonomicznie szelki zaprojektowane dla dużej wydajności  i  wygody.

Husqvarna 356BTx – dla profesjonalistów

To rewolucyjna, profesjonalna dmuchawa. Charakteryzuje się najniższym poziomem hałasu na rynku, może więc być używana na osiedlach mieszkaniowych, gdzie obowiązują ograniczenia poziomu hałasu. Doskonałe działanie dmuchawa ta zawdzięcza wbudowanemu silnikowi E-TECH® II, oraz wyjątkowej ergonomii. Husqvarna 356BTx posiada dźwignię gazu mocowaną przy uchwycie na rurze.

Zobacz też:  Traktor Husqvarna - CTH 126

Autor: Husqvarna

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA