REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zbiórka opakowań – przynieś opakowanie, dostaniesz sadzonkę

sadzonki Fot. Fotolia
sadzonki Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

„Kto nie przyniesie - odpada” – to IV edycja EkoAkcji, której celem jest recykling i segregacja opakowań wśród polskich konsumentów. Już jutro 18 maja w godz: 10:00–18:00 w 14 miastach Polski odbywać się będą zbiórki opakowań za które będzie można otrzymać sadzonki roślin.

Już w najbliższą sobotę – 18 maja br., w godz. 10.00 - 18.00 – w 14 miastach Polski odbędzie się IV edycja EkoAkcji pod hasłem „Kto nie przyniesie - odpada”. Ta ogólnopolska akcja społeczna, organizowana cyklicznie w ramach obchodów Dnia bez Śmiecenia, ma na celu promocję recyklingu i segregacji opakowań wśród polskich konsumentów. Zbiórkę opakowań organizują wspólnie 3 firmy - Tesco Polska, Carlsberg Polska i Coca-Cola HBC Polska. Merytoryczny patronat nad akcją tradycyjnie objęła Organizacja Odzysku KOBA, odpowiadająca za przetworzenie zebranych podczas akcji odpadów zgodnie ze standardami środowiskowymi.

REKLAMA

W których miastach będzie odbywać się akcja?

Tegoroczna akcja ekologiczna „Kto nie przyniesie –odpada” odbędzie się w: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Częstochowie, Włocławku, Gorzowie Wielkopolskim, Tarnowie, Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie i Gliwicach.

Jakie opakowania można oddawać?

Do kontenerów ustawionych na parkingach sklepów Tesco będzie można wrzucić nie tylko opakowania szklane, ale też plastikowe butelki PET i puszki po napojach. Uczestnicy EkoAkcji zostaną obdarowani symboliczną nagrodą.

Co można otrzymać za oddane opakowania?

Organizatorzy zapewnili na czas sobotniej akcji 15 tysięcy wiosennych sadzonek oraz 375 tysięcy zielonych punktów Clubcard.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Klienci, którzy w sobotę, 18 maja przyniosą 10 dowolnych opakowań po napojach, otrzymają w zamian wiosenną sadzonkę lub 100 zielonych punktów Clubcard, zbieranych w ramach programu lojalnościowego Tesco. Na miejscu akcji, zainteresowane osoby będą mogły uzyskać informacje, jak poprawnie i z korzyścią dla środowiska segregować opakowania. Uzyskają też poradę, jak się przygotować do zmian w zakresie wywozu odpadów z ich domów, które zaczną obowiązywać już 1 lipca br. Klienci, którzy tego dnia odwiedzą stanowisko dedykowane społecznej akcji, będą mogli również samodzielnie skorzystać ze zgniatarek, by zmniejszyć objętość odpadów wrzucanych do kontenera.

„W Polsce nadal niewiele zużytych opakowań zostaje poddane recyklingowi. Posegregowane przez konsumentów mogłyby zostać ponownie przetworzone- poddane recyklingowi lub odzyskowi. Z butelki PET może powstać nowa butelka czy szereg innych rzeczy użytkowych, np. z około 35 butelek PET można wyprodukować jedną bluzę z polaru. Brak świadomości ekologicznej i skłonności do segregowania to jedna z podstawowych barier sprawnego funkcjonowania systemu recyklingu i odzysku i to staramy się zmienić. Zachęcamy naszych konsumentów do segregacji opakowań, bo w ten sposób razem chronimy środowisko naturalne, a my dodatkowo mamy materiał do ponownego wykorzystania przy produkcji butelek” – mówi Iwona Jacaszek, Dyrektor ds. Korporacyjnych w Coca-Cola HBC Polska.

REKLAMA

„Od lat promujemy postawę proekologiczną wśród naszych konsumentów, zachęcając do segregacji opakowań oraz odnoszenia butelek zwrotnych. Przykładem tych działań jest cykliczna akcja ‘Kto nie przyniesie – odpada’. Wspólnie apelując o troskę o środowisko, podnosimy świadomość wśród klientów, iż niewielka zmiana nawyków w codziennym życiu ma dobroczynny wpływ na nasze otoczenie. Na właściwej segregacji opakowań zyskujemy wszyscy – środowisko, konsumenci, producenci i przyszłe pokolenia” - mówi Jagoda Jastrzębska, Kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu w Carlsberg Polska.

„W najbliższą sobotę zapraszamy do sklepów Tesco, w 14 miastach, gdzie oprócz wymiany opakowań na nagrody klienci będą mogli dowiedzieć się więcej o istocie segregacji odpadów. Tesco, oprócz inwestowania w nowoczesne technologie ekologiczne, dużą wagę przykłada do ułatwiania Polakom bycia ‘eko’. Od lat umożliwiamy oddawanie szkła i makulatury do pojemników na parkingach, w każdym ze sklepów zachęcamy do korzystania z Eko-Punktów, czyli pojemników na zużyte baterie, tonery i drobne elektrośmieci. Nagradzamy również klientów za zakupy produktów ekologicznych, oferując im dodatkowe- zielone punkty w programie Clubcard” – mówi Łukasz Kędzior, koordynujący akcję z ramienia Tesco Polska.

Akcja "Kto nie przyniesie – odpada" jest komunikowana na plakatach i ulotkach - dostępnych w sklepach Tesco objętych akcją, spotem promocyjnym oraz na stronach internetowych organizatorów akcji: www.carlsbergpolska.pl, www.coca-colahellenic.pl, www.tesco.pl.Na stronach internetowych organizatorów jest również dostępny regulamin akcji.

Inicjatywą ekologiczną zostały objęte poniższe sklepy Tesco w Polsce:

Kraków – ul. Kapelanka 54
Warszawa – al. KEN 14 i ul. Fieldorfa 41
Łódź – Bałuty, ul. Pojezierska 93
Wrocław – ul. Długa 37/47
Poznań – ul. Mrągowska 4
Włocławek – ul. Kruszyńska 17/27
Szczecin – ul. Milczańska 31F
Tarnów – Galeria Gemini, ul. Nowodąbrowska 127
Lublin – ul. Orkana 4
Olsztyn – ul. Pstrowskiego 16
Gorzów Wielkopolski – ul. Słowiańska 70
Gdańsk – Chełm, ul. Cienista 30
Częstochowa – ul. Drogowców 43
Gliwice – ul. Łabędzka 26

Źródło: www.coca-colahellenic.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy straty powstałe w tegorocznej powodzi będą większe niż w poprzednich?

Czy straty powstałe w tegorocznej powodzi będą większe niż w poprzednich? Na ten moment trudno już szacować szkody z powodzi, ale mogą być one większe niż sądzimy. Duże znaczenie mają tu koszty budowlane. 

Jakich mieszkań szukają millenialsi, a jakich pokolenie Z? [SONDA]

Jakich mieszkań szukają millenialsi, a jakie są w obszarze zainteresowania przedstawicieli pokolenia Z? Czy wybór i zakup mieszkania to kolejny obszar, w którym reprezentanci tych dwóch generacji znacząco się od siebie różnią? Sondę przygotował portal RynekPierwotny.pl

Żeby taryfy dynamiczne prądu się opłacały trzeba mieć w domu kosztowne urządzenia. Można je kupić z dofinansowaniem

Od 24 sierpnia 2024 r. klienci dużych sprzedawców energii elektrycznych mogą już przejść na taryfy dynamiczne, w których rozliczenia za zużytą energię odbywają się według bieżących cen z Towarowej Giełdy Energii. W praktyce to rozwiązanie nie dla wszystkich jest jednak opłacalne. – To jest bardzo atrakcyjne rozwiązanie, jeśli mamy sterowalne systemy energetyczne, czyli np. magazyn energii, magazyn ciepła, sterowalne klimatyzatory, pompę ciepła, samochód elektryczny albo wszystko to naraz – mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy. Jak wskazuje, to może zwiększyć zainteresowanie dotacjami z rządowych programów Czyste Powietrze i Mój Prąd, które ponownie oferują dofinansowania dla osób fizycznych.

Od 2025 r. obowiązek selektywnej zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Jak dostosować się do nowych przepisów?

W Polsce od 1 stycznia 2025 r. wejdą w życie przepisy stanowiące obowiązek selektywnej zbiórki i odbioru odpadów budowlanych oraz rozbiórkowych, z rozróżnieniem na takie materiały jak drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips oraz odpady mineralne. Jakie wyzwania pojawiają się w kontekście tego obowiązku dla firm budowlanych?

REKLAMA

Jak zmieniały się ceny ciepłej i zimnej wody przez lata?

Wzrost opłat za wodę to ostatnio dość głośny temat. Sprawdzamy zatem, jak ceny ciepłej oraz zimnej wody zmieniały się przez ostatnie 15 lat - 20 lat. 

Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

REKLAMA

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

REKLAMA