REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zbiórka opakowań – przynieś opakowanie, dostaniesz sadzonkę

Subskrybuj nas na Youtube
sadzonki Fot. Fotolia
sadzonki Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

„Kto nie przyniesie - odpada” – to IV edycja EkoAkcji, której celem jest recykling i segregacja opakowań wśród polskich konsumentów. Już jutro 18 maja w godz: 10:00–18:00 w 14 miastach Polski odbywać się będą zbiórki opakowań za które będzie można otrzymać sadzonki roślin.

Już w najbliższą sobotę – 18 maja br., w godz. 10.00 - 18.00 – w 14 miastach Polski odbędzie się IV edycja EkoAkcji pod hasłem „Kto nie przyniesie - odpada”. Ta ogólnopolska akcja społeczna, organizowana cyklicznie w ramach obchodów Dnia bez Śmiecenia, ma na celu promocję recyklingu i segregacji opakowań wśród polskich konsumentów. Zbiórkę opakowań organizują wspólnie 3 firmy - Tesco Polska, Carlsberg Polska i Coca-Cola HBC Polska. Merytoryczny patronat nad akcją tradycyjnie objęła Organizacja Odzysku KOBA, odpowiadająca za przetworzenie zebranych podczas akcji odpadów zgodnie ze standardami środowiskowymi.

REKLAMA

W których miastach będzie odbywać się akcja?

Tegoroczna akcja ekologiczna „Kto nie przyniesie –odpada” odbędzie się w: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Częstochowie, Włocławku, Gorzowie Wielkopolskim, Tarnowie, Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie i Gliwicach.

Jakie opakowania można oddawać?

Do kontenerów ustawionych na parkingach sklepów Tesco będzie można wrzucić nie tylko opakowania szklane, ale też plastikowe butelki PET i puszki po napojach. Uczestnicy EkoAkcji zostaną obdarowani symboliczną nagrodą.

Co można otrzymać za oddane opakowania?

Organizatorzy zapewnili na czas sobotniej akcji 15 tysięcy wiosennych sadzonek oraz 375 tysięcy zielonych punktów Clubcard.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Klienci, którzy w sobotę, 18 maja przyniosą 10 dowolnych opakowań po napojach, otrzymają w zamian wiosenną sadzonkę lub 100 zielonych punktów Clubcard, zbieranych w ramach programu lojalnościowego Tesco. Na miejscu akcji, zainteresowane osoby będą mogły uzyskać informacje, jak poprawnie i z korzyścią dla środowiska segregować opakowania. Uzyskają też poradę, jak się przygotować do zmian w zakresie wywozu odpadów z ich domów, które zaczną obowiązywać już 1 lipca br. Klienci, którzy tego dnia odwiedzą stanowisko dedykowane społecznej akcji, będą mogli również samodzielnie skorzystać ze zgniatarek, by zmniejszyć objętość odpadów wrzucanych do kontenera.

„W Polsce nadal niewiele zużytych opakowań zostaje poddane recyklingowi. Posegregowane przez konsumentów mogłyby zostać ponownie przetworzone- poddane recyklingowi lub odzyskowi. Z butelki PET może powstać nowa butelka czy szereg innych rzeczy użytkowych, np. z około 35 butelek PET można wyprodukować jedną bluzę z polaru. Brak świadomości ekologicznej i skłonności do segregowania to jedna z podstawowych barier sprawnego funkcjonowania systemu recyklingu i odzysku i to staramy się zmienić. Zachęcamy naszych konsumentów do segregacji opakowań, bo w ten sposób razem chronimy środowisko naturalne, a my dodatkowo mamy materiał do ponownego wykorzystania przy produkcji butelek” – mówi Iwona Jacaszek, Dyrektor ds. Korporacyjnych w Coca-Cola HBC Polska.

REKLAMA

„Od lat promujemy postawę proekologiczną wśród naszych konsumentów, zachęcając do segregacji opakowań oraz odnoszenia butelek zwrotnych. Przykładem tych działań jest cykliczna akcja ‘Kto nie przyniesie – odpada’. Wspólnie apelując o troskę o środowisko, podnosimy świadomość wśród klientów, iż niewielka zmiana nawyków w codziennym życiu ma dobroczynny wpływ na nasze otoczenie. Na właściwej segregacji opakowań zyskujemy wszyscy – środowisko, konsumenci, producenci i przyszłe pokolenia” - mówi Jagoda Jastrzębska, Kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu w Carlsberg Polska.

„W najbliższą sobotę zapraszamy do sklepów Tesco, w 14 miastach, gdzie oprócz wymiany opakowań na nagrody klienci będą mogli dowiedzieć się więcej o istocie segregacji odpadów. Tesco, oprócz inwestowania w nowoczesne technologie ekologiczne, dużą wagę przykłada do ułatwiania Polakom bycia ‘eko’. Od lat umożliwiamy oddawanie szkła i makulatury do pojemników na parkingach, w każdym ze sklepów zachęcamy do korzystania z Eko-Punktów, czyli pojemników na zużyte baterie, tonery i drobne elektrośmieci. Nagradzamy również klientów za zakupy produktów ekologicznych, oferując im dodatkowe- zielone punkty w programie Clubcard” – mówi Łukasz Kędzior, koordynujący akcję z ramienia Tesco Polska.

Akcja "Kto nie przyniesie – odpada" jest komunikowana na plakatach i ulotkach - dostępnych w sklepach Tesco objętych akcją, spotem promocyjnym oraz na stronach internetowych organizatorów akcji: www.carlsbergpolska.pl, www.coca-colahellenic.pl, www.tesco.pl.Na stronach internetowych organizatorów jest również dostępny regulamin akcji.

Inicjatywą ekologiczną zostały objęte poniższe sklepy Tesco w Polsce:

Kraków – ul. Kapelanka 54
Warszawa – al. KEN 14 i ul. Fieldorfa 41
Łódź – Bałuty, ul. Pojezierska 93
Wrocław – ul. Długa 37/47
Poznań – ul. Mrągowska 4
Włocławek – ul. Kruszyńska 17/27
Szczecin – ul. Milczańska 31F
Tarnów – Galeria Gemini, ul. Nowodąbrowska 127
Lublin – ul. Orkana 4
Olsztyn – ul. Pstrowskiego 16
Gorzów Wielkopolski – ul. Słowiańska 70
Gdańsk – Chełm, ul. Cienista 30
Częstochowa – ul. Drogowców 43
Gliwice – ul. Łabędzka 26

Źródło: www.coca-colahellenic.pl

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Drożej za ochronę, jeszcze drożej bez niej – czy stać Cię na brak polisy mieszkaniowej?

Wzrost liczby pożarów, coraz częstsze gwałtowne zjawiska pogodowe i drożejące usługi remontowe pokazują, że ubezpieczenie nieruchomości staje się dziś koniecznością. Mimo rosnących składek – średnio o 13% rok do roku – eksperci ostrzegają: brak polisy może oznaczać znacznie większe straty finansowe.

Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

REKLAMA

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA